Stefanos Tsitsipas zachowuje spokój, gdy Rod Laver pokonał Yannicka Sinnera w czwartej rundzie Australian Open

Stefanos Tsitsipas przetrwał ekscytujące pięć setów w Melbourne Park, aby zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale Australian Open.

Trzeci rozstawiony z Grecji znalazł inne narzędzie, gdy odliczył się, by odeprzeć Yannicka Sinera z Włoch w rzadkiej wygranej z czołowymi rozstawionymi w niedzielę.

Rok po wyeliminowaniu Sinnera w ćwierćfinale w Melbourne Park, trzeci rozstawiony Tsitsipas zmiażdżył nadzieje Włochów na wielką ucieczkę, gdy płynęli po zwycięstwo 6-4, 6-4, 3-6, 4-6, 6-3 . Stadion Roda Lavera.

Tsitsipas zdominował dwa sety, zanim Sinner wrócił do meczu.

Ale Tsitsipas uzyskał decydującą przerwę w szóstym meczu dogrywki, po czym elegancko zakończył go dośrodkowaniem z forhendu przeciwko 84-letniemu Laverowi, trzykrotnemu mistrzowi Australian Open.

„Co za wspaniała noc”, powiedział Tsitsipas po meczu.

Wysoki blond tenisista w białej czapce i niebieskiej koszuli uderza bekhendem w nocnym meczu tenisa
Sinner wykazał się większą konsekwencją niż Tsitsipas, wygrywając trzeciego i czwartego seta.(Reuters: Sandra Sanders)

„Staram się tutaj dać z siebie wszystko, ale jest ciężko. [Sinner] Niesamowicie grał w tenisa w trzecim i czwartym secie.

Zachowałem spokój, jak pan Rod Laver za swoich czasów.Czuję, że moja twarz płonie od wysiłku, który dziś włożyłem.

„Przejdę tutaj do kwestii technicznych: wydaje mi się, że podczas serwowania rozluźniłem nieco rękę i nadgarstek, co pomogło mi wygenerować więcej mocy i poprawić celność.

„Ostatecznie pomogło mi to dobrze zagrać. Cieszę się, że to rozgryzłem”.

Trzykrotny półfinalista Australian Open spotyka się teraz z nierozstawionym 21-letnim Czechem Jiri Lehiką o miejsce w półfinale.