Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sutherland ustanawia nowe rekordy w testach dwutonowych

Sutherland ustanawia nowe rekordy w testach dwutonowych

Wszechstronna Annabel Sutherland wspięła się na kolejne szczyty w krykiecie testowym po gwiezdnej setce w WACA

Annabel Sutherland rozpłynęła się w powietrzu, osiągając najszybsze podwójne stulecie w historii testów kobiet po zgromadzeniu 200 przebiegów w Pucharze Herbaty drugiego dnia na stadionie WACA.

Sutherland wznowiła swoje pukanie do 113 po przerwie na lunch i nadal karała wyczerpany atak Republiki Południowej Afryki na kręgle, podbijając swój 150-ty wkrótce po drinkach.

Nie dało się powstrzymać 22-letniego Wiktorińczyka, który nadal się nasilał.

Przy 190 nie, z overem przed herbatą, Sutherland powalił Nadine de Klerk na cztery partie, zmierzył się z trzema, po czym uderzył kolejne cztery w nogę.

Jej strzał z 200 runów, oddany ostatniej piłki przed przerwą, był decydującym elementem seta; genialny strzał w ziemię, który odbił się od liny ograniczającej.

Osiągnęła kamień milowy z zaledwie 248 piłkami, co czyni ją najszybszą podwójną toną w historii testu kobiet – bijąc poprzedni rekord 306 piłek trzymanych przez Karen Rolton.

Przy okazji została najmłodszą Australijką, która zdobyła dwusetkę.

Sutherland został ostatecznie zwolniony po herbacie za 210, co stanowi drugi najwyższy wynik w teście Australijki, za 213 jej koleżanką z drużyny Ellyse Perry.

Sutherland, która wystartowała w ciągu dnia 54 razy, w dalszym ciągu zapisywała na nowo księgi rekordów, zamieniając swój drugi ton testowy i pierwszy na własnym terenie w dublet.

Podczas gdy Ashleigh Gardner straciła po obiedzie 65 punktów, przełamując swój wynik wynoszący 144 runy, znalazła innego partnera w osobie Sophie Molineux, która w swoim teście osiągnęła 33 punkty i dzieliła 86 rund z siódmą bramką.

Sutherland jest dziewiątą kobietą, która uzyskała podwójną setkę w teście i piątą Australijką.

Były kapitan Indii Mithali Raj był jedynym młodszym zawodnikiem, który strzelił 200 obiegów, a w wieku 19 lat zdobył 214 obiegów.

Sutherland rzeźbi Proteas na chwalebne podwójne stulecie

Sutherland została wcześniej pierwszą kobietą, która przez dwa stulecia zajmowała miejsce szóste lub niższe.

READ  Kup polskiego bukmachera za 946 milionów dolarów

Jej debiut w testach miał miejsce przeciwko Anglii podczas zeszłorocznego Ashes na Trent Bridge, gdzie zanotowała znakomitą liczbę 137 niepokonanych, zajmując ósme miejsce.

Dzięki temu występowi 22-latek w dwóch ostatnich australijskich testach awansował na szóste miejsce.

Sutherland jest trzecią najmłodszą kobietą, która osiągnęła w sumie dwa lub więcej wieków, za Sandhyą Agarwal z Indii i Emily Drom z Nowej Zelandii, która dokonała tego wyczynu w wieku 21 lat.

„Uwielbiam odbijać… W tej chwili bardzo trudno jest poprawić kolejność, jeśli chodzi o białą bilę, więc miło jest dostać tam szansę na odbijanie, a to bardzo miłe miejsce do odbijania, kiedy jestem odpadła” – powiedziała Sutherland Channel 7, odchodząc. Niepokonana w porze lunchu na 113. miejscu.

„Pierwsze 20–30 piłek (wczoraj) było prawdopodobnie największym wyzwaniem, więc starałem się być naprawdę precyzyjny w przypadku piłek, które próbowałem zdobyć.

„Czułem się, jakbym zostawił piłkę w spokoju poza pniakiem, aby móc iść do przodu.

„Rozmawialiśmy trochę (dziś rano) i to tak, jakbyś zaczynał swoje rundy od nowa… Myślę, że grali dobrze, Klaas przez cały dzień stanowił wyzwanie, a Nadine de Klerk też się bawiła”.

Rundy Sutherlanda były kontynuacją i tak już niezwykłego meczu dla Sutherlanda, który zdobył trzy bramki, a Republika Południowej Afryki zdobyła w czwartek 76 bramek.

Seria CommBank Women's T20I vs Republika Południowej Afryki

Pierwszy T20: Australia wygrała ośmioma bramkami

Drugi T20: Republika Południowej Afryki wygrała sześcioma bramkami

Trzeci T20: Australia wygrywa pięcioma bramkami

Seria ODI kobiet CommBank vs Republika Południowej Afryki

Pierwszy mecz międzynarodowy: Australia wygrała ośmioma bramkami

7 lutego: Republika Południowej Afryki wygrała różnicą 84 punktów

10 lutego: Australia wygrała 110 runami (metoda DLS)

Mecz testowy kobiet CommBank przeciwko Republice Południowej Afryki

15-18 lutego: Only Test, stadion WACA, Perth, godzina 11:00

READ  Son Heung-min doznał kontuzji podczas sprzeczki ze swoim południowokoreańskim kolegą z drużyny w półfinale Pucharu Azji, Tottenham Hotspur News

Australijski zespół testowy: Alyssa Healey (c), Darcy Brown, Ashley Gardner, Kim Garth, Jess Jonassen, Alana King, Phoebe Litchfield, Talia McGrath, Sophie Molyneux, Beth Mooney, Elise Perry, Megan Shutt, Annabelle Sutherland, Georgia Wareham.

Zespół testowy z Republiki Południowej Afryki: Laura Wolfhardt, Anneke Busch, Tazmin Brits, Nadine de Klerk, Miki de Ridder, Ayanda Hlubi, Sinalo Jafta, Marizanne Kapp, Masabata Klass, Sonny Loos, Elise Marie Marks, Nonkululeko Mlaba, Chloe Tryon, Dilmi Tucker.