USA pokonują Polskę w pierwszym meczu otwarcia Światowych Igrzysk Uniwersyteckich – Crescent City Sports

Obręcze USA-Polska

CHENGDU, Chiny – Drużyna USA wykorzystała dobry strzał zza łuku, aby po przerwie uzyskać prowadzenie 59-39, po czym powstrzymała przewagę Polski w czwartej kwarcie i wygrała otwarcie World University Games 96-82 w Qingbaijiang Center Gymnasium. USA w zawodach zdobyły 13 rzutów za trzy punkty, uzyskując 43% skuteczności z centrum miasta.

Dzięki zwycięstwu drużyna USA objęła prowadzenie 1:0 w grze grupowej i dołączyła do Czech, które pokonały Japonię 76-56, 1:0 w grupie C.

Pięciu graczy zakończyło rozgrywki z dwucyfrowym wynikiem dla Stanów Zjednoczonych, na czele z Colby'm Kingiem i Jaylenem Forbesem, którzy zdobyli odpowiednio 19 i 18 punktów. Następny w tabeli był Greg Glenn III z 15 punktami, a Trey Williams z 13 punktami. Collin Holloway był najlepszym wykonawcą Stanów Zjednoczonych z 12 punktami i 11 zbiórkami.

Forbes i King szybko rozpoczęli atak w drużynie USA, zdobywając łącznie 18 punktów w pierwszej kwarcie. Gorąca strzelanina w pierwszej klatce została zakończona rzutem za trzy punkty Ashera Woodsa, który pomógł USA utrzymać przewagę 33-15 po pierwszych 10 minutach.

W drugiej kwarcie Team USA powiększył swoje prowadzenie aż do 24 punktów za czterema kolejnymi trójkami, w tym dwoma Williamsa. Ostatnie cztery punkty pierwszej połowy przypadły Polsce i do przerwy dały Stanom Zjednoczonym prowadzenie 59-39.

Zespół USA utrzymał dystans w trzeciej kwarcie, wyprzedzając Polską 18-16 w pierwszym meczu i rozpoczynając czwartą część z prowadzeniem 77-55.

Polska zaczęła dobrą passę w czwartej kwarcie, która na 5:57 przed końcem meczu zmniejszyła prowadzenie USA do 11, ale drużyna USA odpowiedziała serią 6:0 i powstrzymała falę. USA utrzymały dwucyfrową przewagę do końca meczu i zakończyły mecz zwycięstwem 96-82.

Tulane, który reprezentuje drużynę USA na World University Games, zmierzy się z Japonią w niedzielę 30 lipca o 11:00 czasu lokalnego i 22:00 czasu polskiego w sobotę 29 lipca. Nie będzie transmisji na żywo, ale dostępne będą statystyki na żywo.