Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sydney AI startup Search io sprzedał się za miliony

Dwóch Australijczyków zostało milionerami z dnia na dzień po tym, jak ich startup został kupiony za kolejne miliony.

Firma Search.io z siedzibą w Sydney, która specjalizuje się w wyszukiwaniu w oparciu o sztuczną inteligencję, została przejęta przez francuskiego jednorożca – slang używany do opisu startupu o wartości ponad miliarda dolarów – o nazwie Algolia.

Startup został założony siedem lat temu przez Hamisha Ogilvy’ego i Davida Howdena, a jego wyszukiwarka jest używana przez sklep internetowy Catch, firmę audio Sennheiser, a także rząd Nowej Południowej Walii.

Tymczasem Algolia zatrudnia ponad 750 osób i została wyceniona w zeszłym roku na prawie 2,3 miliarda dolarów.

Ogilvy ujawnił, że jego startup „zablokował” francuską firmę, która, jak powiedział, była drugą co do wielkości firmą wyszukiwarkową po Google, po ujawnieniu na Twitterze w zeszłym roku, że firma obsługiwała ponad 500 milionów zapytań.

Dodał, że początkowo firmy były ze sobą „twarde” ze względu na obawy, że są konkurentami.

Powiedział jednak, że szybko zdali sobie sprawę, że „rynek dostanie ataku serca”, jeśli połączą siły.

To był szczęśliwy moment dla Search.io, która zatrudnia około 34 osób, po tym, jak lokalny fundusz venture wycofał w ostatniej chwili 20 milionów dolarów.

„Wszystkie formalności prawne zostały dopełnione, papierkowa robota była gotowa do pracy… To wszystko zawiodło. To była trudna sytuacja do poruszania się podczas krachu na rynku” – powiedział Ogilvy The Guardian. Australijski audyt finansowy.

miałem mieszane uczucia [about selling the business]A [as a founder] Możesz wiedzieć, że będziesz miał bardzo dużą firmę, jeśli masz inwestycje i siłę ognia, ale musisz spojrzeć na harmonogram, z kim będziesz walczyć, i zrównoważyć to.

„Jeden z torów ma mniejsze ryzyko i jest szybką ścieżką do końca gry. Drugi ma większe ryzyko, ale masz szansę na coś dużego. Ogólnie uważam, że to była dobra decyzja.”

READ  Azerbejdżan i Polska badają sposoby rozszerzenia współpracy gospodarczej

Bernadette Nixon, dyrektor generalna Algolii, powiedziała, że ​​fuzja „dramatycznie zakłóci rynek wyszukiwania” i nastąpiła po zatrudnieniu ponad 145 osób w zaledwie drugim kwartale tego roku.

Startupy mocno odczuły spowolnienie inwestycyjne, a w zeszłym miesiącu australijski startup opieki zdrowotnej o nazwie Eucalyptus rozpoczął leczenie otyłości, trądziku i zaburzeń erekcji. Zwolnienia do 20 procent pracowników.

Za przyczynę cięć oskarżył firmę inwestycyjną o wycofanie umowy o pożyczanie pieniędzy firmy.

Inne startupy upadły Miliony długów.

Przeczytaj powiązane tematy:Sydnej