Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szczepionka Moderna na COVID jest bezpieczna; Nowa Południowa Walia, Victoria nadal walczy z koronawirusem; Anthony Albanese wygłasza przemówienie w sprawie budżetu federalnego

Minister zdrowia Greg Hunt wyjaśnia, dlaczego Australia zgodziła się na zakup 25 milionów dawek szczepionki Moderna COVID-19, podczas gdy w kraju są już dziesiątki milionów dawek od innych dostawców.

„Służą dwóm celom” – mówi Hunt. Po pierwsze, jako zapasowe zaopatrzenie na ten rok, jeśli inne elementy łańcucha dostaw napotkają jakiekolwiek wyzwania. Po drugie, stanowią podstawę ulepszonej i zróżnicowanej strategii ”.

Sekretarz ds. Zdrowia Greg Hunt podczas zadawania pytań w środę.Przypisuj mu:Alex Ellinghausen

Z 25 milionów dawek 10 milionów to dawki regularne, a 15 milionów dawek moderny to dawki przypominające kandydatów do radzenia sobie ze zmodyfikowanymi wersjami wirusa.

Tutaj Bevan ShieldsNasz korespondent w Europie, o umowie, którą firma ogłosiła z dnia na dzień.

Szczepionki Pfizer i Moderna są znane jako szczepionki mRNA i różnią się od szczepionki AstraZeneca, której w większości przypadków nie zaleca się stosowania u osób w wieku poniżej 50 lat. Korespondent naukowy Liam Mannix Tutaj wyjaśnia, jak działają szczepionki mRNA.

„Zgodnie z naszymi zaleceniami lekarskimi chcemy zachęcić jak największą liczbę osób do jak najszybszego zaszczepienia się” – powiedział Hunt.

„Mamy teraz strategię dwutorową, ponieważ Pfizer, który mamy, jest przeznaczony dla osób poniżej 50 roku życia, poza warunkami określonymi przez Radę Ministrów.

Powiedział: „AstraZeneca jest dla osób powyżej 50 roku życia, a pełny program dla osób powyżej 50 roku życia zaczyna się w poniedziałek, ale już rozpoczął się wstępny start, w szczególności chcemy jak najszybciej zaszczepić osoby powyżej 70 roku życia”.

Dodał jednak, że „jeśli nasza szczepionka Pfizer będzie kontynuowana z zakontraktowanymi 40 milionami, będziemy mieli wystarczająco dużo, aby wszyscy Australijczycy mieli dostęp do mRNA, niezależnie od wieku”.

Federalny Sekretarz Zdrowia, profesor Brendan Murphy, powiedział, że rozwój naszej Moderny „nie zmienia naszej obecnej strategii, która polega na dalszym oferowaniu Pfizer i AstraZeneca”.

READ  Dom ze strefą zoomu z czasów COVID oszołomił Australijczyków

Powiedział: „Moderna jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowaną technologią w rozwoju szczepionek przypominających”.

Profesor Murphy powiedział, że dane z badań nie zostały jeszcze ujawnione, ale „uważamy, że nie ma powodu, dla którego nie należy mieszać i dopasowywać szczepionek”.

„Dane z badań jeszcze się nie skończyły. W Wielkiej Brytanii przeprowadza się kilka badań, które dotyczą pierwszej dawki preparatu AstraZeneca i drugiej dawki preparatu Pfizer lub Moderna. Nie ma żadnego naukowego powodu, dla którego nie powinno się stosować takiej dawki przypominającej szczepić się i zaszczepić się później. W rzeczywistości może to przynieść pewne korzyści.

„Ta inwestycja zakłada, że ​​będzie to możliwe i nie mamy powodu sądzić, że tak się nie stanie”.

Szczepionkę Moderna, która wykorzystuje zaawansowaną technologię mRNA, można wyprodukować w Australii.

Hunt potwierdził, że firma prowadzi rozmowy z australijskim rządem na temat uruchomienia lokalnej produkcji w procesie prowadzonym przez ministra nauki i przemysłu Christiana Portera.

„Prowadzimy już aktywne dyskusje z firmą Moderna jako potencjalnym kandydatem w ramach takiego podejścia do rynku” – powiedział Hunt.

„Mamy nadzieję, że przynajmniej jeden, jeśli nie więcej niż jeden proces produkcyjny będzie prowadzony w Australii. Nie gwarantuję tego, ale jestem przekonany, że w nadchodzącym okresie będziemy mieli produkcję mRNA w Australii”.

Australijska firma CSL produkuje szczepionkę AstraZeneca w kraju, ale nie wykorzystuje technologii mRNA stosowanej między innymi w szczepionkach Pfizer i Moderna.

Nie jest jasne, jak kosztowne będzie utworzenie lokalnej produkcji, ponieważ rząd uznał, że jego zaangażowanie jest komercyjnie wrażliwe.

W ciągu dnia będziemy mieć więcej informacji od Federalnego Korespondenta ds. Zdrowia Rachel Clone – Teraz zadaje pytania panu Hunta.