Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sztuczka zakupowa, która może zaoszczędzić setki rocznie: „darmowe pieniądze”

Kupowanie programów zwrotu gotówki to zasadniczo „darmowe pieniądze”, mówi ekspert finansów osobistych Joel Gibson. (Źródło: Joel Gibson)

Czy kiedykolwiek żałowałeś, że nie możesz zarabiać na zakupach? Jeśli tak, powinieneś rozważyć zarejestrowanie się w naszym programie nagród cashback.

Programy te są podobne do tradycyjnych programów lojalnościowych, ponieważ nagradzają Cię za zwykłe codzienne zakupy. Jednak w przeciwieństwie do sklepowych programów lojalnościowych, nie ograniczają Cię one do zakupów w określonej grupie detalicznej, a nagrody są wypłacane w formie gotówki, a nie punktów lojalnościowych.

Jak działają programy cashback? Gdy zarejestrujesz się w programie takim jak ShopBack lub Cashrewards i zrobisz zakupy w witrynie i aplikacji programu, otrzymają oni prowizję od swoich partnerskich sprzedawców detalicznych za każdy dokonany przez Ciebie zakup, a następnie część tej prowizji zostanie Ci zwrócona w gotówce.

Kwota, którą otrzymujesz, różni się znacznie w zależności od programów i sprzedawców detalicznych, od 1 procent do 80 procent ceny zakupu, ale większość zwrotów gotówki mieści się w przedziale od 2 do 10 procent. Doświadczeni kupujący mogą porównywać nagrody w tym samym sklepie w różnych programach, aby uzyskać najlepszą ofertę i skorzystać z ofert ograniczonych czasowo, które mogą być niezwykle satysfakcjonujące.

Szereg ofert cashback u wiodących marek Cash Rewards

Oferty ograniczone czasowo mogą być bardzo satysfakcjonujące, a niektóre programy umożliwiają nawet zakupy w sklepie. (Źródło: nagrody pieniężne)

Chociaż utworzenie konta cashback jest bezpłatne i proste, może minąć do 90 dni, zanim Twój zakup zostanie potwierdzony i faktycznie otrzymasz środki na swoje konto. Zakupy generalnie muszą być również dokonywane online za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji cashback, ale niektóre programy cashback działają również w sklepie, gdy płacisz powiązaną kartą debetową lub kredytową. Podobnie jak w przypadku każdej promocji, przed dokonaniem zakupu należy przeczytać i zrozumieć warunki oferty.

Joel Gibson, ekspert w oszczędzaniu pieniędzy i autor m.in Łatwe pieniądze, Mówi, że strony z cashbackiem należą do kategorii „darmowych pieniędzy”, których możesz być wściekły, że przegapisz. „Konfiguracja jest bardzo łatwa, a następnie automatyczna” – powiedział Yahoo Finance Australia. „Nie muszę o tym myśleć, a kiedy dotrę do końca roku, wezmę te pieniądze i wykorzystam je na zakup prezentów świątecznych”.

READ  Eksperci twierdzą, że strach firm przed wyższymi płacami „nie ma ekonomicznego uzasadnienia” po rekordowych zyskach

„Biorąc pod uwagę, że za każdym razem, gdy coś kupujesz, ktoś prawdopodobnie dostanie łapówkę w Internecie, dlaczego nie otrzymać również części tych pieniędzy?” Gibson wyjaśnił. „Witryny Cashback to naprawdę bezproblemowe oszczędzanie pieniędzy. Z pewnością nie zaoszczędzą tyle, ile zmiana kredytu hipotecznego lub planu energetycznego, ale są łatwe. Możesz je skonfigurować, a potem możesz o tym zapomnieć.”

Śledź Yahoo Finance na Twitterze FacebookI LinkedinI Instagram I Świergoti zarejestruj się w naszej bezpłatnej witrynie Codzienny biuletyn.