Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Thai Airways planuje powitać nową klasę biznes 787

Thai Airways planuje powitać nową klasę biznes 787

Thai Airways posiada jedną z najbardziej zróżnicowanych flot na trasach długodystansowych na świecie, obejmującą sześć typów samolotów dwukadłubowych – to jest Po Linia lotnicza wycofała ze sprzedaży swoje samoloty Airbus A380 i Boeing 747.

Nierzadko zdarza się, że linie lotnicze Star Alliance zmieniają te samoloty w krótkim czasie, co sprawia, że ​​podróżni myślą, że dostaną jeden typ samolotu – i jeden rodzaj miejsca w klasie biznes – tylko po to, by faktycznie zostać obniżonym.

Dobrym tego przykładem jest tajlandzka flota Boeingów 787 Dreamliner, w której sześć samolotów 787-8 ma stary układ siedzeń 2-2-2 w klasie biznes Thai Royal Silk, podczas gdy dwa nowsze Boeingi 787-9 mają nowoczesny układ siedzeń 1-2. -1 – Nawet jeśli samo siedzenie nie jest pod żadnym względem „wyrafinowane”.

Tajska klasa biznesowa 1-2-1.

Może się to zmienić za kilka lat, ponieważ linie Thai Airways mają odebrać 45 nowych samolotów Boeing 787-9, które będą wyposażone w najnowocześniejsze samoloty klasy biznes.

Ponadto samo to zamówienie jest w przybliżeniu równe wielkości obecnej tajskiej floty, co daje przewoźnikowi możliwość kontynuowania wycofywania starszych, mniej oszczędnych samolotów i przejścia na flotę międzynarodową obsługującą loty długodystansowe, która w dużej mierze opiera się na 787-9 Dreamliner. .

(Tajlandia ma również opcję zakupu dodatkowych 35 samolotów w ramach tego byczego zamówienia Boeinga, chociaż trudno sobie wyobrazić, że linia lotnicza pociągnie za spust w tej sprawie.)

Zamówienie Tajlandii na 45 nowych Dreamlinerów może doprowadzić do ponownego uruchomienia floty i wprowadzenia oferty linii w klasie biznes.

Zamówienie Tajlandii na 45 nowych Dreamlinerów może doprowadzić do ponownego uruchomienia floty i wprowadzenia oferty linii w klasie biznes.

Nowy Boeing 787-9 klasy biznes w Tajlandii

Linia lotnicza twierdzi, że nowe Dreamlinery zaczną przybywać dopiero w 2027 r. i będą realizowane w „dziesięcioletnim terminie”.

Rzecznik Thai Airways twierdzi, że pierwszy samolot będzie jeszcze za trzy lata Podróżnik wykonawczy Projekt siedzeń klasy biznes „niesfinalizowany”.

READ  Najszybszy hipersoniczny samolot pasażerski na świecie w testach

Jednak zgodnie z dostawą w 2027 r. Tajlandia będzie musiała zabezpieczyć ten projekt w ciągu najbliższych 18 miesięcy, a Tajlandia prawdopodobnie będzie musiała zadowolić się tym, co już stało się podstawą dla nowoczesnej klasy biznes.

Pomyśl o „apartamentach” z przesuwanymi drzwiami zapewniającymi prywatność, dużymi ekranami wideo 4K ze strumieniowym przesyłaniem dźwięku przez Bluetooth oraz bezprzewodową przesiadką wraz z gniazdami prądu przemiennego i USB-C. I już teraz, w 2024 roku, najnowsza oferta klasy biznes spełnia te wymagania.

Linie Thai Airways mogą również dołączyć do innych linii lotniczych, które przyjmą ruch „Business Plus” polegający na przekształceniu pierwszego rzędu w klasie biznes z większą przestrzenią i dodatkowymi funkcjami, z otomany, która może służyć jako miejsce towarzyszące, po chłodzony minibar.