Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Türkiye i Polska kłócą się z Gilasem

Türkiye i Polska kłócą się z Gilasem

Gilas Pilipinas jest bez zwycięstwa od czterech meczów na Pucharze Świata FIBA.

MANILA, Filipiny – Gilas Pilipinas rozpocznie tournée szkoleniowe po Turcji i Polsce przed występem w lipcowym Olimpijskim Turnieju Kwalifikacyjnym FIBA ​​na Łotwie.

Według dyrektor wykonawczej Samahang Basketbol ng Pilipinas, Erici Dee, reprezentacja narodowa spotka się po raz pierwszy 22 czerwca w Inspire Sports Academy w Laguna, a następnie uda się do Turcji, a następnie do Polski, aby rozegrać mecze przygotowawcze ze swoimi reprezentacjami narodowymi.

Stamtąd trener Tim Kuhn i jego 14-osobowy skład będą kontynuować „Misję: Paryż” w kwalifikacjach rozgrywanych w dniach 2–7 lipca w Rydze na Łotwie.

„Jesteśmy w grupie z gospodarzami, Łotwą i Gruzją, obiema potęgami, i naprawdę nie możemy się doczekać rywalizacji z nimi” – powiedział Day na forum PSA sponsorowanym przez San Miguel Corp., PSC, POC, Smart/PLDT, Milo i aplikacja sportowa ArenaPlus, która działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Po kampanii OQT Federacja przygotuje się do zorganizowania nadchodzących meczów Gilasa w ramach eliminacji FIBA ​​​​Asia Cup w MOA Arena w listopadzie przeciwko Nowej Zelandii i Hongkongowi. Reprezentacja narodowa spotka się ponownie na sześć dni przed meczem z Nową Zelandią zaplanowanym na 21 listopada.

„Trenerze Tim, za każdym razem mamy ten sam skład. Kapag pinagsama-sama mo yung, krótkie okresy treningowe, akumulacja mag-a-sila” – powiedział Dee.

„Program działa. On (Kone) ma największy talent, jaki mamy. W przeszłości hirap na hirap tayo. Dzięki krótszym okresom treningowym gracze na wysokim poziomie angażują się, zdobywają więcej.

Program dla kobiet Gilas jest również pełen atrakcji.

READ  Igrzyska Europejskie: Jack Woolley srebrnym medalem w taekwondo w Polsce