Ukraina i Gruzja zdobywają tytuł World Team Sabre w Polsce

Ukraina i Gruzja zdobyły odpowiednio tytuły drużynowe mężczyzn i kobiet na Mistrzostwach Świata w szermierce na wózkach inwalidzkich w Warszawie.

Broniąca tytułu Ukraina była w dobrej formie, awansując we wszystkich meczach poza jednym ze zdobywcami brązowego medalu RPC.

Mistrzowie paraolimpijscy Andrey Demchuk i Anton Dutsko dołączają do Artema Manko, aby zmierzyć się z zespołem RPC złożonym z Romana Fedyaeva, Maxima Shaborova i Alexandra Korzina.

Demczuk zadał decydujący cios Szapurowowi, aby zdobyć tytuł dla Ukrainy.

Pomimo braku Ukrainy w półfinale, Grecja pokonała Włochy, zajmując ostatnie miejsce na podium. Trio srebrnych medalistów Rio 2016, Panagiotis Triantafello, Gerasimos Bellarinos-Marcantonatos i Vassilios Netonis, pokonał włoskich rywali trzema uderzeniami.

Po wczorajszym sukcesie Ukrainy, dziś trzeba było zapracować na drugie miejsce, ponieważ Gruzja objęła prowadzenie w konkursie kobiet.

Mecz o złoty medal był bliski, zmieniając prowadzenie pięciokrotnie podczas konfrontacji Gruzinów Gwancy Zadiszwili, Nino Tibashvili, Irmy Khitsuriani, Ukrainki Natalii Murkiewicz, Jewni Prius i Oliny Feduty.

Ukraina odzyskała prowadzenie tylko o jeden punkt przed rundą finałową.

Murkowitz wykuł wąską półkę przed Zadiszwilim, przekazując Priusowi odpowiedzialność za utrzymanie tropu.

Ale światowa srebrna medalistka z 2019 roku Gruzja nie poddała się, gdy Tibashvili ponownie zremisował 43:43, zanim objął prowadzenie, a następnie zdobył zwycięski punkt.

A kraj gospodarzy nie opuścił Polski z pustymi rękami, zdobywając brąz dzięki staraniom Kenji Drożdże, Patrici Harizy, Marty Federich i Jadwigi Pasek.

Ukraina odniosła dalsze sukcesy dzięki Serhii Shavkunowi, który utrzymał tytuł szpady klasy C dla mężczyzn, zdobywając trzecie z rzędu złoto świata w tej dyscyplinie.

Shavkun zmierzył się w finale z Alexandrem Lugotenko z RPC, wyprzedzając go 15-7.

Kolega z drużyny Lugotenki, Dmitrij Bielajew, zdobył swój czwarty brązowy medal na świecie, utrzymując swój 100-procentowy rekord na podium.

Dimitris Valaines zdobył kolejny brązowy medal w pokazie.

READ  „Kategoria katastrofy administracyjnej” – Wyrok krajów wychodzących z Euro 2020 | Euro 2020

Włoszka Nora Consuelo zdobyła złoto w nieoficjalnej kategorii C kobiecego eposu po starciu z polską debiutantką Isabellą Solpalską Ryback.

Diana Geishvili z Gruzji zajęła trzecie miejsce.

Shafcon zdobył dwa złote medale z dwóch w kategorii C-Sword mężczyzn dla Ukrainy.

Drugie miejsce zajął Włoch Leonardo Rigo, który pokonał srebrną medalistkę Łotwę Valaines i zapewnił sobie miejsce w finale.

Valenes dodał do swojego brązowego akcesorium z poprzedniego dnia, a Lugotenko również podwoił się na podium.

Włoszka Nora Consuelo zdobyła złoto w nieoficjalnej kategorii SIV kobiet, wyprzedzając Gruzinkę Dianę Gishvili.