Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Van Gisbergen reaguje na „twardy” owalny start

Van Gisbergen reaguje na „twardy” owalny start

Shane Van Gisbergen zakwalifikował się na 28. miejscu w swoim pierwszym wyścigu NASCAR Truck Series. Zdjęcie: Niece Motorsports Facebook

Shane van Gisbergen po raz pierwszy cieszył się swoją owalną sesją kwalifikacyjną, mimo że opisał swoje pierwsze popołudnie w NASCAR Truck Series jako „trudne”.

Trzykrotny mistrz Supercars zakwalifikował się na 28. miejscu do wyścigu na 200 okrążeń, który odbędzie się na torze Indianapolis Raceway Park, debiutując w owalnym samochodzie Chevrolet Silverado Niece Motorsports nr 41.

Pierwsze okrążenie kwalifikacyjne Van Gisbergena trwało 0:23,834 sekundy, a na następnym 0:23,527 sekundy.

„To trudne”, powiedział w Fox Sports po biegu kwalifikacyjnym.

„Wszystko jest instynktowne i reaguje. Na pierwszym okrążeniu nie wycisnąłem z tego wszystkiego i spodziewałem się wiele. Wyjechałem z zakrętu 2 na prostej tylnej, po prostu przyzwyczaiłem się.

„Potem, na drugim okrążeniu, nie wiedziałem, czego się spodziewać. Świetnie się bawiłem, poprawiając się. Wygląda na to, że będę w samym środku tego wszystkiego na starcie, więc będzie fajnie ”.

Van Gisbergen dodał: „Mam piłkę.

„Po prostu dużo się uczę na każdym okrążeniu i mam nadzieję, że uda nam się przejechać kilka długich okrążeń w wyścigu, abym mógł złapać rytm i wiele się nauczyć dzisiejszego wieczoru”.

Wcześniej Nowozelandczyk był 32. najszybszym w praktyce na 39 samochodów z czasem 0:24,125 sekundy.

– Świetnie się bawiłem – powiedział po tej sesji.

„Po prostu się do tego przyzwyczaiłem. Oczywiście nie w pełni wykorzystał nową oponę, ale w końcu [but] Czułem się, jakbym był w połowie konkurencyjny.

„Jest po prostu inny, jak sposób, w jaki skręca za róg i zostaje załadowany. Muszę się wiele nauczyć.”

Wyścig rozpoczyna się dzisiaj o 21:00 ET / 11:00 EST.