Vidit Gujrati awansował do trzeciej rundy z wygraną w pierwszej połowie, de Jokes wyeliminowany, Padmini Root – Sports News, First Post

Jednak pozostali indyjscy gracze biorący udział w dogrywce – D Gukesh i Padmini Rout – wycofali się z turnieju.

Zdjęcie akt Vedit Gujrati.

Soczi: Wspaniały Vidit Santosh Gujrati z Indii pokonał w sobotnim dogrywce Brazylijczyka Alexandre’a Veera i zapewnił sobie miejsce w trzeciej rundzie FIDE World Cup of Chess Championship.

I wrócił mocny po pierwszej połowie tiebreaka zakończonej remisem, a Gujrati wygrał drugi mecz białymi, by w niedzielę awansować do konfrontacji trzeciej rundy ze swoim rodakiem Bi Athebanem.

Gukesh trafił do najwyżej sklasyfikowanego Daniila Dubova z Rosji 0,5-1,5. Po przegranym pierwszym meczu dogrywki Indianin zremisował w drugim meczu, ale nie zdołał powstrzymać Dubowa przed objęciem prowadzenia.

Gujrathi dołącza do P Harikrishna, R Praggnanandhaa, Adhiban i Nihal Sarin w trzeciej rundzie.

W pozostałych meczach trzeciej rundy w niedzielę Sarin Dmitriy Andreikin (Rosja) i Harikrishna zmierzą się z Konstantinem Lupoliscu (Rumunia), a Bragnananda zmierzy się z Polakiem Michałem Krasenko.

W dywizji kobiet irański kustosz szariatu Sarsadat pokonał Padmini Rot 0-2 po remisach dwóch małych meczów.

D Harika pozostaje jedyną Hinduską, która walczy w kobiecym wydarzeniu po tym, jak w piątek przegrała R Vaishali i Bhakti Kulkarni. W trzeciej rundzie zmierzy się z Valentiną Juniną.

READ  Mistrzostwa Świata 2023: Shakari Richardson zdobywa złoto na 100 m, Dina Asher-Smith zajmuje ósme miejsce