Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W Nowej Południowej Walii ogłoszono rabat na baterie słoneczne, który pomoże obniżyć rachunki za energię

W Nowej Południowej Walii ogłoszono rabat na baterie słoneczne, który pomoże obniżyć rachunki za energię

Firmy i gospodarstwa domowe wyposażone w panele fotowoltaiczne wkrótce będą miały dostęp do tańszych akumulatorów do magazynowania energii słonecznej wytwarzanej w ciągu dnia.

Nowa zachęta ma pomóc w obniżeniu rachunków za energię, umożliwieniu całodobowego dostępu do energii elektrycznej oraz zwiększeniu niezawodności ogólnokrajowej sieci elektroenergetycznej.

Oświadczenie rządu Nowej Południowej Walii jest częścią planu redukcji szczytowego zapotrzebowania, którego celem jest skłonienie większej liczby gospodarstw domowych i przedsiębiorstw do ograniczenia zużycia energii w godzinach szczytu, np. wieczorem lub w upalne dni.

W oświadczeniu wydanym przez rząd stanowy stwierdzono, że łącząc akumulatory za pośrednictwem wirtualnych elektrowni (VPP), przedsiębiorstwa i gospodarstwa domowe będą mogły dzielić moc w całej sieci energetycznej.

Program obejmuje również rabat w wysokości od 1600 do 2400 dolarów od kosztów wstępnej instalacji baterii domowej w przypadku posiadaczy istniejących paneli słonecznych oraz oferuje zachętę w wysokości od 250 do 400 dolarów za podłączenie baterii do VPP.

O świadczenie to można ubiegać się po raz drugi po upływie trzech lat od złożenia pierwszego wniosku.

Minister ds. zmian klimatu i energii Penny Sharp powiedziała, że ​​posunięcie to stanowi część działań rządu stanowego w kierunku energii odnawialnej.

„Jest to ukierunkowane działanie mające na celu wsparcie osób korzystających z energii słonecznej w wykonaniu kolejnego kroku w kierunku obniżenia rachunków poprzez wykorzystanie energii odnawialnej” – stwierdziła.

„Ponad milion gospodarstw domowych w Nowej Południowej Walii ma panele słoneczne na dachach, a dodanie baterii przyniesie im korzyści przez całą dobę, a nie tylko wtedy, gdy świeci słońce”.

Pani Sharp podkreśliła korzyści, jakie program przyniesie rodzinom, zwłaszcza tym doświadczającym trudności finansowych.

„To miara kosztów utrzymania, która pomaga im radzić sobie z cenami energii” – stwierdziła.

„Dla całej Nowej Południowej Walii tego typu systemy przygotowują nas na przyszłość, w której możemy zarządzać rosnącymi cenami. Ludzie, którzy będą eksportować swoją energię do sieci w okresach szczytowego zapotrzebowania, kiedy jest naprawdę gorąco i potrzebujemy tyle energii, ile to możliwe, otrzymam za to wynagrodzenie.” .

READ  Nigdy nie nazwałbym tego Narodowym Planem Odbudowy

„Ale co ważniejsze, pomoże to obniżyć koszty energii elektrycznej dla wszystkich osób korzystających z sieci”.

Organizacja non-profit Rewiring Australia (RA) zdecydowanie popiera to ogłoszenie, twierdząc, że program „usunie barierę finansową dla baterii domowych”.

„(Pomoże to) większej liczbie mieszkańców Nowej Południowej Walii obniżyć rachunki za energię, zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i poprawić niezawodność” – powiedział dyrektor wykonawczy RA Dan Cass.

„Zachęta zachęcająca gospodarstwa domowe do instalowania baterii w wirtualnych elektrowniach wskazuje na przyszłość, w której miliony gospodarstw domowych zasilanych energią słoneczną wyposażonych w baterie i pojazdy elektryczne staną się podstawą sieci”.

Motywacja będzie dostępna od 1 listopada 2024 r., ale wyłącznie za pośrednictwem zatwierdzonych dostawców.

Rząd federalny ma nacjonalizm Program dotyczący energii odnawialnej na małą skalęObejmuje gospodarstwa domowe i firmy chcące przejść na odnawialne źródła energii.

Programy słoneczne oferowane w całej Australii

Niektóre stany, takie jak Australia Zachodnia i Tasmania, odkładają programy krajowe.

Jednak inne stany i terytoria w Australii mają własne rabaty i programy zachęcające gospodarstwa domowe do przejścia na energię słoneczną.

Program Victoria's Solar Homes oferuje rabat w wysokości do 1400 dolarów na instalację paneli słonecznych, a klienci mogą również poprosić o rabat na ciepłą wodę i nieoprocentowany kredyt na baterię słoneczną.

W ramach programu Queensland Solar Electricity Rebate 2024 można uzyskać jednorazowy rabat w wysokości do 3500 USD na zakup i instalację nowego systemu paneli słonecznych. Dotyczy to zarówno rodzin, jak i małych firm.

W ustawie ACT istnieje program magazynowania energii nowej generacji, który oferuje rabat w wysokości do 825 dolarów za kilowatogodzinę (kWh) pojemności magazynowania energii, do limitu wynoszącego 4500 dolarów na gospodarstwo domowe. Oferują nieoprocentowaną pożyczkę w wysokości do 15 000 dolarów rodzinom pragnącym zainstalować energię słoneczną.

Domowy system akumulatorów w Australii Południowej jest przeznaczony dla gospodarstw domowych, które mają już zainstalowane panele słoneczne i umożliwia im magazynowanie nadmiaru energii słonecznej wytwarzanej w ciągu dnia i nocy.

READ  Czy naruszenia danych stają się coraz częstsze? Wyjaśnia ekspert ds. bezpieczeństwa cyfrowego

Na Terytorium Północnym działa program dotyczący baterii domowych i biznesowych, w ramach którego gospodarstwa domowe i firmy mogą otrzymać dotacje na zakup i instalację systemów fotowoltaicznych i akumulatorów. Ci, którzy mają już panele słoneczne, mogą skorzystać z tego programu i kupić baterie.