Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W nowym chińskim samolocie naddźwiękowym podróż do Nowego Jorku z Pekinu w 1 godz.

Chiny ujawniły plany „naddźwiękowego” samolotu, który ma latać między Pekinem a Nowym Jorkiem za godzinę – i nie przypomina to żadnego innego samolotu, który widzieliście wcześniej.

Plany naddźwiękowego samolotu zdolnego przelecieć między Pekinem a Nowym Jorkiem w ciągu godziny zostały ujawnione przez chińską firmę.

„Rakieta ze skrzydłami” ma latać z zadziwiającą prędkością 7000 mil na godzinę, a testy podobno mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Naukowcy mają nadzieję, że będzie gotowy do wzbicia się w powietrze do 2024 roku.

Futurystyczny samolot jest opracowywany przez Space Transportation, który ma nadzieję przeprowadzić pełny lot z punktu do punktu do końca dekady, donosi Space.com.

Na filmie opublikowanym przez firmę widać, jak samolot po starcie odrywa się od skrzydła napędzany rakietami, zanim uda się do celu.

Tymczasem skrzydło i dopalacze lądują z powrotem na wyrzutni.

Po przybyciu samolot wyląduje na trzech nogach, które rozkładają się z tyłu.

Firma chwali się, że w zaledwie godzinę będzie w stanie połączyć Nowy Jork ze stolicą Chin.

„Opracowujemy skrzydlatą rakietę do szybkiego transportu z punktu do punktu, która jest tańsza niż rakiety przenoszące satelity i szybsza niż tradycyjne samoloty” – powiedziała firma chińskim mediom.

Samoloty hipersoniczne są jednym z głównych planów Chin w zakresie zaawansowanych technologii, a kraj ten nadal wlewa duże sumy pieniędzy i zasobów do tego sektora.

Pod koniec zeszłego roku ogłoszono plany budowy samolotu, który w ciągu godziny może przewieźć dziesięć osób na Ziemię w ciągu godziny.

Prototyp ma parę skrzydeł typu delta, podobnych do skrzydeł Concorde’a zaprojektowanego przez Francuzów i Brytyjczyków, ale z końcówkami skierowanymi do góry.

Proponowany samolot naddźwiękowy o długości 148 stóp jest większy od Boeinga 737 i ma dwa silniki zamontowane na jego głównym korpusie, donosi South China Morning Post.

READ  Stopy procentowe: Ekspert finansowy Mark Burris ostrzega o klifie hipotecznym

Komunistyczny gigant opracowuje również silnik rakietowy o prędkości 6000 mil na godzinę, który podobno opiera się na projekcie porzuconym przez NASA, ponieważ kosztuje zbyt dużo.

Podobno zeszłego lata urzędnicy amerykańskiego wywiadu i wojska byli oszołomieni po tym, jak Chiny wystrzeliły w kosmos rakietę z hipersonicznym pojazdem szybującym, który okrążył kulę ziemską, zanim przyspieszył w kierunku celu.

Pocisk zdolny do broni jądrowej chybił celu o około dwa tuziny mil, kiedy został potajemnie wystrzelony w sierpniu, poinformowały „Financial Times” źródła wywiadowcze.

Transport kosmiczny ogłosił w sierpniu zeszłego roku, że zebrał 34 miliony funtów na plany naddźwiękowych samolotów kosmicznych.

Firma niedawno przeprowadziła szereg testów swoich pojazdów Tianxing 1 i 2.

23 stycznia przeprowadzono dziesiąty test w locie, a następnie kolejny test we współpracy z laboratorium spalania na uniwersytecie Tsinghua w Pekinie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Słońce i został opublikowany za zgodą

Przeczytaj powiązane tematy:Chiny