Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W przypadku „koszmaru” Polska wysyła zbyt wielu pływaków na igrzyska olimpijskie w Tokio

To nie jest start, który PZPływacki Związek Pływacki chciał zrobić na igrzyskach w Tokio.

Polska wysłała 23 pływaków, aby wziąć udział w igrzyskach, ale sześciu musiało wrócić do domu po tym, jak organizatorzy zdali sobie sprawę, że w drużynie jest zbyt wielu ludzi; Zgodnie z przepisami kwalifikacyjnymi FINA, Międzynarodowej Federacji Sportów Wodnych, może brać udział tylko 17 pływaków, USA dziś raporty.

Sześciu pływaków, którzy musieli opuścić Tokio, było zszokowanych i zażądało od członków Zarządu Polskiego Związku Pływackiego rezygnacji. Alicia Shorts, która startowała na Igrzyskach Olimpijskich 2012 i 2016, napisała na Facebooku: „Wyobraź sobie, że poświęcasz pięć lat swojego życia i dążysz do kolejnego startu w najważniejszym sportowym wydarzeniu, rezygnując z własnego życia i pracy, poświęcając rodzinę i poświęcenie. Skutkuje to całkowitą porażką”. Na Instagramie Mateusz Chuanic powiedział, że był „głęboko zszokowany tym, co się stało. To dla mnie śmieszna sytuacja, która nigdy nie powinna się wydarzyć. Mam nadzieję, że w końcu obudzę się z tego koszmaru”.

W oświadczeniu prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński powiedział, że „jest bardzo przykro, smutny i zgorzkniały z powodu sytuacji”, dodając, że „reakcja pływaków i ich emocje oraz atak na Polski Związek Pływacki zrozumiałe dla mnie i uzasadnione.” Powiedział, że 23 pływaków zostało przez pomyłkę wysłanych do Tokio „z zamiarem umożliwienia jak największej liczbie zawodników i trenerów wzięcia udziału w igrzyskach”.

READ  Lekkoatletyka na żywo dziś wieczorem 10 Australijczycy w grze Riley Day Steve Solomon Pole Vault Times Jak oglądać