Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W TVP nie ma bezpłatnej polskiej relacji z Ligi Mistrzów

W TVP nie ma bezpłatnej polskiej relacji z Ligi Mistrzów

(Jan Catovi/Getty Images)

Polskiemu nadawcy publicznemu TVP nie udało się wynegocjować umowy licencyjnej na Ligę Mistrzów przed rozpoczęciem fazy grupowej dziś wieczorem (wtorek).

Nadawca komercyjny i płatnej telewizji Polsat ma wyłączne prawa w Polsce na cały cykl 2021-2024, ale w przeciwieństwie do poprzednich sezonów nie sprzedał praw TVP.

Według aktualnych harmonogramów Polsat zamierza pokazywać wszystkie mecze z pierwszego tygodnia na swoich subskrypcyjnych kanałach sportowych.

TVP regularnie transmituje w ogólnodostępnej telewizji środowy mecz elitarnych rozgrywek klubowych Europy wraz ze skrótami meczów wtorkowych i środowych. Ostatnia umowa sublicencyjna TVP z Polsatem obejmowała sezony 2021-22 i 2022-23.

Oprócz relacji w TVP 1, nadawca publiczny transmitował wydarzenie na stronie internetowej i w aplikacji TVP Sport.

W przemówieniu pod koniec ubiegłego roku szef TVP Sport Marek Szkolnikowski wyraził determinację w negocjowaniu nowej umowy z Polsatem.

– powiedział do Polski Globalne media„Nie chcemy rezygnować z Ligi Mistrzów, bo wpisuje się ona w ogólną misję polegającą na walce z wykluczeniem widzów, którzy nie mają dostępu do pakietów płatnej telewizji, które będą droższe, bo taki jest trend rynkowy.

Zdeklarowany Szkolnikowski latem odszedł z TVP.

Polsat nabył prawa do 138 meczów Ligi Mistrzów w sezonie i corocznego Superpucharu Europy na aukcji prowadzonej przez agencję marketingową drużyny w 2021 roku (pełna informacja o wartości transakcji z Media sportowe Można przeczytać Tutaj).

Główny, niekodowany kanał Polsatu w ostatnich sezonach pokazywał na żywo kilka meczów piłki nożnej, w tym Finał Pucharu Polski i Superpuchar Polski. Jednak obecnie na kanale nie są programowane żadne mecze Ligi Mistrzów.

Polsat licencjonował także TVP jeden mecz Ligi Mistrzów tygodniowo w sezonie 2018-21. W sezonie 2016–17 TVP pokazała wszystkie sześć meczów Legii Warszawa, gdy polska reprezentacja po raz pierwszy od 21 lat dotarła do fazy grupowej.

READ  Iga Świątek na cześć Asha Barty'ego; Nick Kyrgios nie gra z powodu kontuzji kolana; Rafael Nadal pokonuje aktualizacje Jacka Drapera, John Millman kontra Mark-Andrea Heussler

Podczas aukcji 2021 Polsat utracił prawa do Ligi Europy w cyklu 2021-24 na rzecz serwisu streamingowego Viaplay.

Aby kontynuować czytanie, musisz się zapisać

Odkryj naszą gamę opcji subskrypcji, począwszy od 39 GBP miesięcznie

czy masz konto? Zaloguj się tutaj