Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Warto przyjrzeć się losowi Richarda Goydera

Warto przyjrzeć się losowi Richarda Goydera

Potrzebuje jednak długoterminowego planu przekształcenia się w firmę zajmującą się czystą energią, jeśli ma przetrwać na ASX kolejne 53 lata. To również jest istotne.

Woodside miał plan klimatyczny i dwa lata temu słusznie krytykowano go za beztroskie wysiłki. Otrzymał 48,97% głosów przeciw poprzedniemu raportowi i obecnie publikuje bardziej szczegółową wersję, która ma zostać przedstawiona akcjonariuszom na corocznym walnym zgromadzeniu w tym miesiącu.

W planie szczegółowo opisano wykorzystanie kredytów węglowych i nowych technologii, aby osiągnąć zero netto do 2050 r. Czy postępuje to powoli? prawdopodobnie.

Są rzeczy, które Woodside może zrobić, aby przyspieszyć przejście – na przykład w pełni zabezpieczając swój profil emisji za pomocą kredytów węglowych – chociaż balansuje na cienkiej granicy między zyskami akcjonariuszy a odpowiedzialnością korporacyjną.

I wyobraźcie sobie co? 99 proc. nadal lubi swoje zyski i dywidendy od spółki notowanej na giełdzie w sektorze „Ropa, gaz i paliwa konsumenckie”. Ostrzeżenie znajduje się na etykiecie.

Rzecz w tym, że plan jest gotowy. Głosowanie akcjonariuszy zaplanowano na 24 kwietnia, choć głosowanie to ma raczej charakter orientacyjny niż wiążący.

Puzzle autorstwa Goydera

Jednak pomimo nowego 84-stronicowego planu klimatycznego, jego odprawy dla inwestorów w zeszłym miesiącu i 43 spotkań, które prezydent odbył w ubiegłym roku z inwestorami instytucjonalnymi i doradcami inwestorów, jasne jest, że Goyder nie słucha wystarczająco dużo lub że Woodside nie słucha t odpowiednie ujawnienie zakresu… Skarg i obowiązków akcjonariuszy. Takie jest zdanie CGI Glass Lewis i konkluzja jej umęczonego 37-stronicowego raportu.

Prezydent jest zdziwiony. Wie, że Woodside jest gotowy do dokooptowania takich podmiotów jak Australijskie Centrum Odpowiedzialności Korporacyjnej, małej grupy akcjonariuszy i grupy popierającej zmiany klimatyczne, i może z tym żyć.

Ale niezależna grupa agentów? Woodside uznał, że spotkanie z CGI Glass Lewis przebiegło pomyślnie.

READ  Wpływ Amazona na polską gospodarkę: dziesięć kluczowych faktów

Rekomendacja przeciwko jego reelekcji nie jest dobra. CGI Glass Lewis to jedna z większych firm, a około dwie trzecie akcjonariuszy Woodside to instytucje. Jeśli powiększy się kolejna z głównych firm pośredniczących, stacje wpadną w panikę.

Jednak na razie nic na to nie wskazuje. Nasze badanie głównych lokalnych inwestorów Woodside nie wykazało jeszcze powodów do niepokoju. Ownership Matters, jedna z dwóch znaczących australijskich firm proxy, zwróciła się w piątek do klientów o głosowanie „za” reelekcją Goydera i wszystkimi innymi decyzjami. To było bardziej realistyczne.

Warto przyjrzeć się losowi Goydera, ponieważ Woodside i jego inwazyjny sąsiad Santos stały się przypadkami testowymi znaczącej aktywności pogodowej na ASX. Woodside poczyniło wysiłki, aby spotkać się z zainteresowanymi stronami i opracować swój plan klimatyczny – jest to konieczne – i wciąż dogaduje się z takimi osobami jak CGI Glass Lewis. To historia bardzo z 2024 roku.

Raport pełnomocnika wywołał dyskusję na forum zarządu Woodside, która najwyraźniej utknęła w martwym punkcie.

Nie trwało długo, zanim dbający o klimat inwestor HESTA zaproponował nazwiska członków zarządu, które miały zostać uwzględnione w zarządzie, chociaż jedynymi dyrektorami wytypowanymi do wyborów byli Goyder i Ashok Belani, którego chwalono za swoje umiejętności w zakresie transformacji energetycznej. Obydwa zostały polecone przez zarząd Woodside, co oznacza, że ​​wszystko odbyło się za zamkniętymi drzwiami.

Jednak płacenie agentowi to inna sprawa. Zostanie on wystawiony publicznie podczas Walnego Zgromadzenia.