Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wikariusz Shrewsbury przyjmuje delegację, która ma omówić brytyjsko-polskie stosunki gospodarcze

Wikariusz Shrewsbury przyjmuje delegację, która ma omówić brytyjsko-polskie stosunki gospodarcze

Pan Kawczyński jest przewodniczącym Wszechpartyjnego Zespołu Parlamentarnego ds. Polski i gościł przedstawicieli niektórych wiodących przedsiębiorstw energetycznych w kraju, w tym Orlen SA.

Grupa odwiedziła ITM Power, brytyjską firmę, która projektuje, opracowuje, produkuje i konstruuje wysoce wydajne i skalowalne elektrolizery z membraną do wymiany protonów (PEM) wykorzystywane do produkcji ekologicznego wodoru.

Technologia elektrolizy firmy jest wykorzystywana w różnych zastosowaniach, w tym w magazynowaniu energii, transporcie i dekarbonizacji przemysłowej.

Następnie delegaci spotkali się z panem Kawczyńskim w Westminster, który powiedział: „Jestem bardzo dumny, że tak wiele polskich firm przyjeżdża do Wielkiej Brytanii, aby zdobyć doświadczenie i nawiązać współpracę z naszymi brytyjskimi mistrzami gospodarczymi, brytyjskimi finansami i innymi instytucjami.

„Coraz wyraźniej widać, że europejskie firmy postrzegają Wielką Brytanię jako lidera transformacji energetycznej i mogą się od niej uczyć.

„Postrzegają nas także jako bramę do wielu światowych rynków gospodarczych, takich jak CPTPP (kompleksowa i postępowa umowa o partnerstwie transpacyficznym)”.

Daniel z delegacją

„Kiedy opuściliśmy UE, mówiono, że będziemy za mali, aby podpisywać własne umowy o handlu finansowym i nieistotni.

„Podpisaliśmy już 95 umów, z których wszystkie są albo porównywalne z tym, co mieliśmy w UE, albo w niektórych przypadkach nieco lepsze, co uważam za niezwykłe osiągnięcie.

„Weszliśmy w Partnerstwo Transpacyficzne, którego udział w światowym handlu ma wzrosnąć z 16 do 25 procent w ciągu najbliższych 20 lat. Partnerstwo Transpacyficzne połączyło nasz kraj z najszybciej rozwijającymi się gospodarkami na świecie. „

Dodał: „Polskie firmy bardzo chętnie wymieniały się doświadczeniami i były zafascynowane możliwością dowiedzenia się więcej o naszym rozwoju, możliwościach współpracy i o tym, jak wspólne projekty z brytyjskimi firmami mogą zapewnić im lepsze warunki na Dalekim Wschodzie.

„Jako przewodniczący Wszechpartyjnej Grupy Parlamentarnej ds. Polski nie mogę się doczekać dalszego wzmacniania silnych brytyjsko-polskich stosunków gospodarczych, co przyniesie ogromne korzyści Shropshire i gospodarce Wielkiej Brytanii”.

READ  Ceny Ethereum, bitcoinów i dogecoinów rosną po tym, jak Amazon opublikował post kryptograficzny