Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Windy ASX;  Technologia odbija się, złoto osiąga rekordowy poziom, miedź osiąga najwyższy poziom od 52 tygodni

Windy ASX; Technologia odbija się, złoto osiąga rekordowy poziom, miedź osiąga najwyższy poziom od 52 tygodni

Standardowe S&Indeks P/ASX 200 wzrósł w porze lunchu o 0,5 procent, do 7819,7 punktów, podczas gdy górnicy wydobywający złoto przewodzili rynkowi po tym, jak cena metalu szlachetnego po raz pierwszy w historii przekroczyła 2300 dolarów za uncję.

Dziesięć z 11 grup branżowych notowanych na ASX notuje wzrosty.

Przełamanie cen złota nastąpiło po wczorajszych komentarzach prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella, który stwierdził, że najnowsze dane o inflacji „nie zmieniają sytuacji zasadniczo”. Traderzy podnieśli swoje oczekiwania na obniżkę stóp procentowych w odpowiedzi na te komentarze.

Zepsute zakłady

Ceny innych metali, w tym miedzi i srebra, wzrosły, a kontrakty terminowe na ropę Brent osiągnęły najwyższe od pięciu miesięcy poziomy w pobliżu 90 dolarów za baryłkę.

„Złoto wzrosło do kolejnego rekordowego poziomu po tym, jak przewodniczący Fed Jerome Powell stwierdził, że byłoby właściwe, gdyby Fed zaczął obniżać stopy procentowe w pewnym momencie w tym roku”, powiedział ANZ Bank.

„Miedź osiągnęła najwyższy poziom od stycznia 2023 r., ponieważ silny popyt i ograniczona podaż poprawiły nastroje” – dodał ANZ w porannej notatce.

„Wzrost był wspierany przez dane ekonomiczne, które pokazały spowolnienie w amerykańskim sektorze usług, budząc nadzieję, że Rezerwa Federalna może wkrótce obniżyć stopy procentowe. Perspektywy popytu w Chinach wciąż się poprawiają.

Na giełdzie ASX sektor technologii wrażliwy na stopy procentowe odbił się w czwartek o 1,4 procent, odwracając część poważnych strat ze środy. Zero Dodało 2 procent do 127,60 dolarów.

Akcje w centrum uwagi

ślimak nabytek Oticon Wydaje się prawdopodobne, że zostanie ona zrealizowana po tym, jak Australijska Komisja ds. Konkurencji i Klimatu stwierdziła, że ​​nie będzie się temu sprzeciwiać. Akcje Cochleara zwyżkowały o 1,1 proc.

Lindlays Wzrosła o 1,2 procent w związku z odreagowaniem akcji spółek z branży nieruchomości po wczorajszych intensywnych wyprzedażach. Niezależnie od tego John Wiley namawiał Lendlease do zreformowania swojej „aroganckiej” kultury. W liście do giganta nieruchomości spółka Tanara Capital należąca do Wileya przedstawiła osiem zaleceń niezbędnych „nie tylko dla przyszłego sukcesu, ale także dla przetrwania”.

READ  Inwestor lotniska w Sydney, GIP, przygląda się lotniskom w Queensland

Boral Wzrosła o 1,1 procent, po decyzji niezależnego eksperta Siedem Oferta kupna spółki była nieuzasadniona pomimo krytyki ze strony Seven, która określiła raport jako „zasadniczo wprowadzający w błąd”. Akcje siedmiu spółek zwyżkowały o 0,5 proc.

I Grupa środkowa Jest gospodarzem Zgromadzenia Ogólnego. Jej akcje zwyżkowały o 1,5 proc.