Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Woodside, związki zawodowe spotkają się w celu kluczowych rozmów w związku z groźbą strajku nad australijskimi instalacjami LNG

Woodside, związki zawodowe spotkają się w celu kluczowych rozmów w związku z groźbą strajku nad australijskimi instalacjami LNG

Australijskie stoisko Woodside Energy Group na Światowej Konferencji Gazowej 2022 można zobaczyć w Daegu w Korei Południowej, 23 maja 2022 r. REUTERS/Florence Tan/File Photo Uzyskaj prawa licencyjne

SYDNEY (Reuters) – Woodside Energy (WDS.AX) i związki zawodowe spotkają się w środę podczas dużej rundy rozmów, których celem będzie uniknięcie strajków w największej australijskiej instalacji skroplonego gazu ziemnego (LNG) w związku z utrzymującymi się nieporozumieniami dotyczącymi wynagrodzeń i warunków pracy. Nie rozwiązany.

Jakiekolwiek zakłócenia mogą spowolnić eksport przechłodzonego paliwa z Australii, największego na świecie eksportera LNG, zmuszając azjatyckich nabywców do przebicia europejskich nabywców w celu przyciągnięcia dostaw.

Związki zawodowe reprezentujące pracowników platform wiertniczych w operacjach na szelfie północno-zachodnim Woodside zagroziły strajkiem już 2 września, jeśli ich warunki nie zostaną spełnione. Około 99% tamtejszych pracowników poparło już strajk, ale związki zawodowe nie wezwały jeszcze do strajku.

Związki zawodowe w Australii są prawnie zobowiązane do powiadamiania firm z siedmiodniowym wyprzedzeniem przed jakąkolwiek akcją protestacyjną, która może obejmować krótką przerwę w pracy i zakaz wykonywania niektórych zadań aż po powszechny strajk. Związek może jednak także zdecydować o unieważnieniu wszelkich działań przed tym terminem.

We wtorek Woodside oświadczyło, że „konstruktywnie rozwiązało” obawy wielu pracowników, ale stwierdziło, że ma również obowiązek wobec akcjonariuszy móc prowadzić firmę.

Analitycy uważają, że w przypadku strajków światowe ceny pozostaną stabilne przez co najmniej miesiąc, ponieważ w większości wzięto pod uwagę ryzyko przestojów w produkcji, a także wysoki poziom magazynowania LNG w Azji i Europie.

Rozmowy z Woodside mają miejsce na dzień przed zamknięciem lokali wyborczych w głównej fabryce LNG amerykańskiej firmy Chevron w Gorgon oraz w zakładach Wheatstone, gdzie pracownicy będą głosować, czy zezwolić swoim związkom zawodowym na ogłoszenie strajków w obu zakładach.

North West Shelf wraz z obiektami Gorgon i Wheatstone zapewnia około jednej dziesiątej światowego rynku LNG.

READ  Najbogatsi w Australii są robotnicy budowlani w Melbourne

Doniesienia: Ringo Jose w Sydney; Redakcja: Sonali Paul

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę