Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wpływ wojny ukraińskiej na Polskę – Natalia Jednaszewska Alec Hunter

Trwająca i tocząca się wojna na Ukrainie jest zasługą sprawiedliwego rządu. Konflikt, który narasta od pierwszych miesięcy 2021 roku, od apelu Wołodymyra Zełenskiego i Joe Bidena o przystąpienie do NATO (proces trwający od 2008 roku dla Ukrainy i jej ochrony przed Rosją), rozpoczyna tym samym kontynuację przerażającej akty domniemanych zbrodni wojennych, ucieczka dzieci i rozdzielone rodziny.

9,2 miliona niewinnych uchodźców uciekło już z ukraińskiej strefy działań wojennych do Polski; Zaczynamy się więc zastanawiać. Jak ucierpiała Polska od początku tego strasznego procesu? Jak polska gospodarka przetrwa ten nagły napływ? Czy Polacy czują się wspierani?

W oczach samej polskiej emigrantki, w odpowiedzi na wojnę „wstrętne – tego słowa użyłabym” – mówi z przekonaniem Edita Jedenazzewska, zapytana o szczere przemyślenie sytuacji i że „tak naprawdę mówię o Putinie. On jest diabeł”. Te potężne idee wynikają z głębokiej znajomości i autentycznych doświadczeń z Putinem i jego żelaznym państwem na Kremlu. „Myślę, że odpowiedzialność spoczywa przede wszystkim na Polsce, a nie na jakimkolwiek innym kraju”, ta smutna prawda wisiała nad głowami Polski, bo pomocy nie udzielono nawet głównym zwolennikom zwykłych ludzi na Ukrainie, bo została porzucona.

Sytuacja jest ponura, a konflikt wydaje się nie mieć końca. Wszyscy ludzie z Polski, Ukrainy i świata wyjechali i mogą tylko czekać i patrzeć.

READ  Ze względu na koszty życia coraz więcej Australijczyków szuka ofert z drugiej ręki – wiele z nich jest online