Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wskazówki australijskiego miliardera dotyczące nieskończonych bogactw

Wskazówki australijskiego miliardera dotyczące nieskończonych bogactw

Trzej australijscy miliarderzy, którzy od dziesięcioleci utrzymują się na liście najbogatszych w kraju, podzielili się swoimi prostymi wskazówkami, jak stać się bogatymi i przetrwać.

Co roku publikuje australijska gazeta Lista, ostateczny ranking 250 najbogatszych ludzi w kraju i sposób, w jaki zarobili pieniądze. W tym roku łączna wartość netto słuchaczy wyniosła rekordową kwotę 531,96 miliarda dolarów.

Trójka mężczyzn na szczycie — z których każdy dorobił się fortuny, zamiast ją odziedziczyć — dzieli się wskazówkami dotyczącymi robienia mozzy.

„Utrzymuj życie i nie popełniaj głupich błędów” – powiedział Jack Quinn, założyciel Hungry Jack’s.

„Stay Alive” – Jack Quinn, Głodny Jack

rozmawiać z kanał 9Jack Quinn – potentat fast foodów i założyciel Hungry Jack’s – powiedział, że jego najlepszą radą, aby dostać się na listę bogatych i pozostać na niej, jest po prostu „pozostać przy życiu i nie popełniać głupich błędów”.

Quinn wyjaśnił, że siła procentu składanego oznacza, że ​​wzrost czyjegoś bogactwa o zaledwie 10 procent każdego roku może oznaczać ogromne bogactwo w ciągu całego życia.

Przedsiębiorca musi być po części astronomem, po części mikrobiologiem, pan Quinn dodał: „Musi mieć instynkt astronoma, musi patrzeć na duży obraz – musi patrzeć na gwiazdy, musi wiedzieć, gdzie jest przyszłość, ty muszą wiedzieć, dokąd leci statek rakietowy. A mikrobiolog patrzy przez mikroskop na szczegóły… Odnoszący sukcesy przedsiębiorca musi robić jedno i drugie”.

Według The List Quinn był drugą najbogatszą osobą w Australii w 2023 roku, z fortuną w wysokości 4,21 miliarda dolarów.

Franczyza Hungry Jack’s i KFC rozpoczęła się po przeprowadzce z Down Under z Kanady, opierając się na pożyczce w wysokości 300 000 USD od dużej liczby kanadyjskich inwestorów.

Quinn sprzedał KFC 10 lat temu, ale zachował 450 sklepów Hungry Jack, które w zeszłym roku przyniosły 1,77 miliarda dolarów przychodów.

READ  Echa Rezerwy Federalnej USA | Investing.com

Znany jako król fast foodów, jest także prezesem i głównym udziałowcem Domino’s Pizza Enterprises oraz właścicielem firmy Apache świadczącej usługi dla przemysłu naftowego i gazowego w Houston.

„Inwestuj w swoich pracowników” — powiedział John Van Liechout, założyciel Super A-Mart.

„Motywuj swoich pracowników” — John Van Liechout, Super A Mart

John Van Lieshout, założyciel sieci sklepów meblowych Super-A-Mart, powiedział, że dorobił się i utrzymał fortunę dzięki hojnym premiom dla swoich pracowników, w ramach których postanowił przekazać kierownikom sklepów dużą część swoich zysków.

„Moje koszty wysyłki spadły, ponieważ byli ostrożniejsi w negocjacjach z przewoźnikami” — wyjaśnił Channel 9.

„Mój rachunek za prąd spadł, ponieważ wcześniej wyłączyli światła. Było wiele rzeczy, w których koszty spadły, ponieważ nagle w interesie kierownika sklepu leży kontrolowanie każdej części firmy. Ludzie radzą sobie dobrze, jeśli są zainteresowani tym, co robią robię”.

Drugą radą Van Liechouta było jednak podejmowanie ryzyka, które, jak powiedział, jest często czynnikiem dzielącym pracowników i szefów.

„Każdego dnia patrzę na współpracujących ze mną profesjonalistów i jestem zdumiony, jak bardzo są bystrzy w sprawach finansowych. Australia jest pełna utalentowanych ludzi, którzy powinni mieć własny biznes.

Van Liechout zajął 44. miejsce na liście w 2023 r. Z majątkiem netto 2,7 miliarda dolarów. Zaczął pracować jako sprzątacz w sklepie meblowym w Brisbane, zanim przeniósł się do jednego z największych graczy w branży.

Pan Van Lieshout sprzedał prywatny sklep Super-A-Mart w 2006 r., ale zachowuje prawo własności sklepów, tworząc imponujący portfel nieruchomości.

„Pomyśl o następnych 10 latach”, powiedział założyciel Harvey Norman, Jerry Harvey, na zdjęciu z żoną, Katie Page. Zdjęcie: Celeste Humphrey

„Myśl dziesięć lat naprzód” – Jerry Harvey, Harvey Norman

Jerry Harvey, znany jako Harvey Norman, powiedział, że jego najlepszą radą jest „myślenie o 10 lat do przodu” w stosunku do konkurencji.

READ  Stoke Swami ogłusza dwór, aby porzucić obronę przed Kumova

Powiedział Channel 9, że marka Harvey Norman miała 50 procent udziału w rynku lodówek w 2023 roku, mówiąc: „Jaki udział w rynku będziemy mieć za 10 lat? Kto będzie naszym przeciwnikiem za 10 lat? Jak będą się sprzedawać lodówki? być technologią?” Nowa — po prostu trwa i trwa.

Pan Harvey zawsze wierzył w posiadanie jak największej ilości nieruchomości, co utrudnia konkurentom uzyskanie takiego samego zasięgu jak Harvey Norman.

„Zawsze wypracowywaliśmy najlepszą lokalizację, umieściliśmy tam najlepszy sklep, najlepszych sprzedawców, reklamowaliśmy, że to dostaniesz, i po prostu upewnialiśmy się, że wykonujesz lepszą robotę niż wszyscy inni detaliści” – powiedział.

Harvey był współzałożycielem Harvey Norman wraz ze swoim zmarłym partnerem Ianem Morną po tym, jak para sprzedała swoją poprzednią firmę, Norman Ross, pod koniec lat 80. Obecnie prowadzi ją wraz z żoną Katie Page i planuje rozwijać markę w Malezji.

Quinn, Van Liechout i Harvey są samoukami, którzy zarobili miliardy w brutalnych branżach konsumenckich. Podczas gdy nazwiska na bogatej liście pojawiają się i znikają każdego roku, trzej mężczyźni trzymają się swojej pozycji.

Trzej mężczyźni znajdują się wśród 139 miliarderów wymienionych na liście w 2023 roku. Gina Rinehart jest na szczycie drabiny z fortuną w wysokości 37,1 miliarda dolarów, a następnie Andrew „Twiggy” Forrest z 35,21 miliarda dolarów.