Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyprzedaże są ogromne, ponieważ Boże Narodzenie nadchodzi wcześnie

Wyprzedaże są ogromne, ponieważ Boże Narodzenie nadchodzi wcześnie

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, ale ze względu na „idealną burzę” okoliczności raczej nie będą szczęśliwe dla sprzedawców detalicznych.

Australijczycy wydają pieniądze na „absolutnie wszystko” w czasie szaleństwa wydatków „zemsty”, mówi Scott Phillips, dyrektor ds. inwestycji w The Motley Fool. „Zaobserwowaliśmy, że sprzedaż detaliczna w okresie Bożego Narodzenia wzrosła o siedem i pół procent, ale pierwszym dużym sprzedawcą detalicznym, który zgłosił te dane… była Super Retail” – powiedział Phillips dla Sky News Australia. „Oczekują, że sprzedaż wzrośnie o 15 procent w pierwszej połowie. To był naprawdę duży sezon wydatków.”

Jak wynika z raportu, oczekuje się, że presja na koszty życia sprawi, że konsumenci „przyjmą bardziej wyważone podejście do wydatków” w te Święta Bożego Narodzenia, przewidując głębsze dyskonta w prognozie.

Kupujący skorzystają z obfitych wyprzedaży w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Zdjęcie: NCA Newswire/Jay Gerard.

Raport Deloitte dotyczący świąt w handlu detalicznym w 2023 r. zawierał ankietę przeprowadzoną wśród dyrektorów generalnych i wyższej kadry kierowniczej wiodących australijskich sprzedawców detalicznych.

Okazało się, że 71 procent spodziewa się wyższych poziomów rabatów niż w ubiegłe Święta Bożego Narodzenia, a 43 procent sprzedawców detalicznych uważa, że ​​„jest mało prawdopodobne, aby konsumenci zapłacili w te święta pełną cenę”.

Udane Święta Bożego Narodzenia mają kluczowe znaczenie dla sukcesu sprzedawców detalicznych – 33 procent określiło je jako niezwykle ważne, a kolejne 38 procent jako bardzo ważne.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla sprzedawców detalicznych. Zdjęcie: Deloitte.

„Wielu sprzedawców detalicznych dostosowuje się do warunków rynkowych, obniżając ceny, stosując rabaty w celu oczyszczenia zapasów i skupiając się na asortymentach po przystępnych cenach” – czytamy w raporcie.

„Rozumie się, że konsumenci będą szukać okazji w okresie świątecznym”.

Paul Zahra, dyrektor naczelny Australijskiego Stowarzyszenia Detalistów (ARA), powiedział, że winne są stopy procentowe, inflacja i kryzys kosztów życia.

READ  2023 BMW serii 4: Czy kratka „trumny” może umrzeć i zostać pochowana?

„Ponieważ kryzys kosztów utrzymania w dalszym ciągu ogranicza działalność detaliczną, perspektywy na Boże Narodzenie są niepewne” – stwierdziła Zahra.

„Oczekujemy, że wyniki handlu detalicznego będą w dużej mierze zależeć od dwóch dominujących czynników wpływających na presję na koszty utrzymania, inflację i podwyżki stóp procentowych”.

„Należy oczekiwać, że jeśli inflacja i stopy procentowe spadną, sprzedawcy detaliczni prawdopodobnie będą mogli cieszyć się wesołymi świętami Bożego Narodzenia – ale jest też odwrotnie”.

Zahra stwierdziła, że ​​w tym roku sprzedawców detalicznych spotkała „idealna burza wyzwań”, obejmująca spowolnienie wydatków, rosnące koszty prowadzenia działalności, reformy rządowe i falę przestępczości w handlu detalicznym.

Paul Zahra, dyrektor naczelny Australijskiej Federacji Detalistów, powiedział, że na sprzedawców detalicznych wpływa „idealna burza” czynników. Zdjęcie: Britta Campion/Australijczyk.

Wygląda na to, że przeceny już się rozpoczęły, ponieważ w raporcie stwierdzono, że sprzedawcy detaliczni już obniżają ceny, aby opróżnić zapasy, przy czym jedna trzecia towaru została przeceniona „znacznie bardziej” niż rok temu.

Większość sprzedawców detalicznych spodziewała się, że obniżka odbije się na ich wynikach finansowych, a 52 procent spodziewa się spadku marż w porównaniu z ostatnimi Świętami Bożego Narodzenia.

Oczekuje się jednak, że ogólna sprzedaż wzrośnie – 57% sprzedawców detalicznych spodziewa się pewnego wzrostu sprzedaży w porównaniu z Bożym Narodzeniem 2022 r.

Według danych ARA sprzedaż detaliczna w ostatnie Święta Bożego Narodzenia wzrosła o 7,5% w porównaniu z 2021 r., a Australijczycy wydali w sklepach w grudniu łącznie 34,5 miliarda dolarów.

Patrząc jednak w przyszłość, detaliści wydają się wierzyć, że rok 2024 pozostanie trudny i żaden z nich nie spodziewa się dwucyfrowego wzrostu sprzedaży detalicznej w 2024 roku.