Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego aukcja w Northcote wzrosła, podczas gdy inne ucierpiały?

Dlaczego aukcja w Northcote wzrosła, podczas gdy inne ucierpiały?

W piękny wiosenny dzień aukcja Northcote była jedną z 858 aukcji zaplanowanych w sobotę w Melbourne.

Do wieczora Domain Group odnotowała początkowy wskaźnik rozliczenia aukcji na poziomie 63,2% z 627 zgłoszonych wyników, a 72 aukcje zostały wycofane. Wycofane aukcje są liczone jako niesprzedane nieruchomości przy obliczaniu stawki likwidacyjnej.

Dawne centrum charytatywne Children’s First Foundation w North Melbourne, wcześniej znane jako Sunnydale, zostało sprzedane na aukcji w sobotę za 2,39 miliona dolarów.

Fundacja Children First zapewnia wyjątkową opiekę medyczną upośledzonym dzieciom z krajów rozwijających się.

Od 2005 roku korzysta z pomocy charytatywnej Ulica Chapmana 66 Jako biuro wsparcia i miejsce spotkań dzieci z ubogich rodzin i ich rodzin.

pobierać

Nieruchomość przeszła remont, aby znaleźć się na liście stylowych domów z pięcioma sypialniami i trzema łazienkami z niezależnym modułem zewnętrznym z tyłu.

W aukcji, która rozpoczęła się od oferty wynoszącej 2,1 miliona dolarów, zaciekle rywalizowało czterech oferentów. Silne licytacje, takie jak podwyżki o 25 000 dolarów, doprowadziły do ​​​​szybkiego wzrostu aukcji do 2,3 miliona dolarów. Po osiągnięciu kwoty 2,3 miliona dolarów zainteresowanie pozostały tylko dwie strony.

Cena domu wahała się od 2,1 do 2,3 miliona dolarów. Reklamowano go na rynku za 2,29 miliona dolarów.

Nieruchomość i jej idealna lokalizacja cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony różnych grup, w tym par i rodzin zawodowych. Sukcesem nabywcy okazała się młoda rodzina.

„Weranda dowodzenia, wolnostojąca, z litej cegły i podwórko od strony północnej. Ale dzisiaj nadal było bardzo współczesne i nowoczesne” – powiedział Charles Bongiovanni, agent ds. ofert Belle Property. „To właśnie stworzyło niewielki popyt. „To był dobry wynik”.

W rezultacie w południowo-wschodnim Melbourne doszło do gorącej aukcji Ulica Lorna 65 w Cheltenham W tym 11 aktywnych licytantów i 101 ofert.

Majątek zmarłego został sprzedany za 1 221 500 dolarów i przekroczył cenę minimalną o 271 500 dolarów.

READ  Australijczycy sprzedają w serwisie eBay cenne zabytkowe naczynia żaroodporne CorningWare za tysiące

Główny agent Raya White’a, Trevor Bowen, określił wynik jako jeden z najlepszych, jakie widział.

pobierać

Była to pierwsza sprzedaż domu z trzema sypialniami od czasu, gdy pierwotni sprzedawcy wybudowali go w 1968 r. W latach 70. dobudowali go. Ale poza tym dom był w oryginalnym stanie.

Wielu licytantów udzielało odpowiedzi przed 137-osobową publicznością w tempie, które oznaczało, że licytatorka Angela Lemanis nie była w stanie wywołać aukcji na jednym etapie.

„Cheltenham to wspaniałe przedmieście, na którym w promieniu pięciu kilometrów od tego domu znajduje się około 20 szkół. Są tam plaże i niedaleko wielu parków. To bardzo spokojna okolica. Spełnia każde pole, jakie możesz sobie wyobrazić” – powiedział Bowen.

Kupujący mają w planach remont nieruchomości.

Na wschodnich przedmieściach dwupokojowe mieszkanie w idealnej lokalizacji zostało sprzedane w wyniku szybkich negocjacji po sobotniej aukcji za 745 000 dolarów.

W przetargu rywalizowało dwóch oferentów 12A/414 Glenferry Kooyong Rd Na powolnej aukcji. Aukcja rozpoczęła się od ceny 680 000 dolarów i początkowo dokonywano podwyżek po 5000 dolarów, ale zainteresowanie drugiej strony zmalało.

Mieszkanie kosztowało 720 000 dolarów i po udanych negocjacjach zarówno sprzedawca, jak i pierwszy nabywca domu byli zadowoleni.

Agent Gillisa Craiga Stoningtona, Will Bennison, powiedział, że na wschodnich przedmieściach nadal istnieje popyt na mieszkania.

„Nadal obserwujemy dobrą konkurencję w tym przedziale cenowym. Prawdopodobnie zaczynamy widzieć powrót kilku inwestorów na rynek ze względu na wyższe czynsze” – powiedział.

Ray White, główny ekonomista Nerida Conisbee, powiedział, że rynek nieruchomości w Melbourne jest najbardziej niezwykły na tle innych stolic Australii.

„Wydaje się, że wzrost liczby ofert nieruchomości w Melbourne zaspokaja popyt kupujących, ponieważ wskaźnik wyprzedaży wynoszący 63,2% jest bardzo niski” – stwierdził Conisbee.

„Nadal obserwujemy wzrost cen w Melbourne, co jest pozytywne, ale jest to najniższa stopa wzrostu spośród wszystkich stolic.

READ  Genialne rozwiązanie mogłoby rozwiązać kryzys górniczy w Australii

„Spodziewamy się mocnego ataku [clearance rate] W latach sześćdziesiątych lub na początku siedemdziesiątych. „To trochę dalej niż to, co widzimy w innych miejscach”.