Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Z badania wynika, że ​​wpływ Żabki na polską gospodarkę wzrośnie w 2023 roku o 30%.

Z badania wynika, że ​​wpływ Żabki na polską gospodarkę wzrośnie w 2023 roku o 30%.

Działania Żabki w obszarze ESG wygenerowały w 2023 roku w Polsce wartość dodaną na poziomie 9,1 mld zł (2,14 mld euro), wnosząc znaczący wkład w gospodarkę kraju w ciągu roku.

Jak wynika z opublikowanego niedawno przez Żabkę raportu ESG, kwota ta oznacza wzrost o ponad 30% rok do roku w porównaniu do 2022 roku. raport.

„Przekłada się to między innymi na tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, zwiększenie liczby oferowanych przez nas miejsc pracy, która obecnie wynosi ponad 63 000, oraz zmianę doświadczeń zakupowych ponad trzech milionów klientów, którzy odwiedzają ponad każdego dnia ponad 10 000 naszych sklepów w całej Polsce.

„Działania, które podjęliśmy w 2023 roku, drugi rok z rzędu zostały docenione w prestiżowym rankingu EcoVadis i dziś znaleźliśmy się w gronie 1% firm na świecie, które najlepiej integrują czynniki ESG w swoich strategiach i działaniach” – dodał Blecarsky.

Spółka wskazała, że ​​szósta edycja raportu podsumowuje realizację strategii odpowiedzialności Grupy Shabaka (ESG) w roku 2023.

Coroczne atrakcje

W 2023 roku uruchomiła „Borkja Dobrejo!„Kampania mająca na celu pomoc klientom w dokonywaniu lepszych wyborów żywieniowych, skutkująca 85% wzrostem sprzedaży produktów NutriScore A i B marek własnych.

Firma wdrożyła środki mające na celu poprawę dobrostanu zwierząt i promowanie zrównoważonego pozyskiwania produktów marek własnych, w tym wyeliminowanie jaj klatkowych ze składników produktów marek własnych.

Tymczasem markowe produkty dostępne w sklepach Shabaka oferują wyłącznie certyfikowany olej palmowy.

Żabka otworzyła w ciągu roku ponad 1000 sklepów i wprowadziła dwa nowe formaty: Żabka Drive i Żabka Non Stop.

Sprzedawca oferuje franczyzobiorcom w pełni wyposażony sklep i szkolenia, a także rozwiązania takie jak oprogramowanie OptiPlan i aplikacja Cyberstore wspierające zarządzanie sklepem.

Ocena satysfakcji franczyzobiorców NPS firmy wzrosła w ciągu roku aż o 10 punktów, a w badaniu satysfakcji przeprowadzonym w grudniu 2023 roku 44% franczyzobiorców oceniło swoją współpracę z siecią na 9 lub 10 w skali 10.

READ  Rekordowe poziomy energii odnawialnej obniżają ceny energii elektrycznej w całej Australii | energia

Inne inicjatywy

Żabka uruchomiła w zeszłym roku platformę „Czysty Biznes”, aby zacieśnić współpracę ze swoimi partnerami biznesowymi.

Platforma stanowi przestrzeń wymiany doświadczeń, inspiracji, inicjatyw i wspólnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W 2023 roku Żabka uzyskała najwyższy wynik spośród ponad 20 sieci handlowych, które wzięły udział w ogólnopolskim Badaniu Satysfakcji Dostawców (NFS).

W innych miejscach firma znalazła się w czołówce światowych zakładów pracy, których pracownicy drugi rok z rzędu wykazali się najwyższym poziomem zaangażowania.

Zdobyła nagrodę Gallup Unique Workplace Award 2024, stając się pierwszą i jedyną polską firmą, która otrzymała to wyróżnienie.

Gallup plasuje SABCA na liście 26% najlepszych organizacji na świecie oferujących najbardziej atrakcyjne środowiska pracy.

Różne działania związane z recyklingiem tworzyw sztucznych wdrożone przez firmę zaowocowały 30% redukcją zużycia surowców z tworzyw sztucznych.

Czwarty rok z rzędu firma osiągnęła neutralność plastiku dla swoich produktów marek własnych.

Żabka poprzez pilotażowy program „Zielona Odnowa” w Zielonej Górze i Bydgoszczy zachęca i umożliwia konsumentom zwrot plastikowych butelek i puszek do recyklingu.