Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zaplanuj zamieszkanie w centrum handlowym

Zaplanuj zamieszkanie w centrum handlowym

Fitch powiedział, że mieszkańcy chcą, aby rady współpracowały przy podejmowaniu decyzji zapewniających korzyści publiczne.

„Jeśli ta propozycja zostanie zatwierdzona, będzie to poważną krzywdą dla tych społeczności i zdradą zaufania społeczeństwa do samorządów lokalnych, które współpracują w ich najlepszym interesie” – stwierdziła.

Operator Westfield Eastgarden chce, aby centrum handlowe stało się „centrum życia – centrum aktywności od rana do wieczora, w którym społeczność może zaspokoić swoje codzienne potrzeby”.kredyt: Grupa środkowa

Centrum handlowe zlokalizowane jest naprzeciwko osiedla mieszkaniowego Pagewood Green, w którym firma Meriton należąca do Triguboff wybudowała tysiące mieszkań.

„Z naszych doświadczeń wynika, że ​​jeśli w Twojej okolicy pojawi się Woolworths lub Coles, nie tylko supermarket będzie dobrze sobie radził, ale inne sklepy też dobrze sobie poradzą” – powiedział Triguboff. „Obydwaj jesteśmy jego właścicielami, co czyni go idealnym do obsługi rosnącej populacji w okolicy”.

pobierać

Triguboff powiedział, że jego inwestycja Pagewood Centro obejmuje w pełni zadaszony plac handlowy z supermarketem, apteką i restauracjami.

„Będzie służyć nie tylko społecznościom Pagewood Green i Pagewood Centro, ale także klientom z Westfield Eastgardens” – powiedział.

Grupa Scentre zarządza Westfield Eastgardens i w 2018 roku objęła 50% udziałów w centrum handlowym, a pozostała połowa należy do Terrace Tower Group.

Rzeczniczka Scentre Group powiedziała, że ​​firma planuje „długoterminowe możliwości dla Westfield Eastgardens”, aby sprostać potrzebom klientów.

„Nasza strategia skupia się na tworzeniu miejsc i doświadczeń, do których chętniej i częściej będzie wracać więcej osób” – powiedziała.

Grupa społeczna No Overdevelopment Pagewood Eastgardens (NOPE) również wyraziła zaniepokojenie rozmiarem i skalą przebudowy oraz jej wpływem na lokalne segmenty handlowe.

Mieszkańcy i właściciele lokalnych firm obawiają się, że rozbudowa Westfield spowoduje kradzież klientów i zmniejszenie ruchu w pobliskich dzielnicach handlowych, powiedziała koordynatorka NOPE, Maria Boulos.

READ  Rynki czekają na sygnały stymulacyjne EBC przy rosnącej inflacji

„Rozwój East Gardens nie powinien odbywać się kosztem sąsiednich obszarów handlowych, które są ważnymi ośrodkami społecznościowymi, które nadają temu obszarowi życie i charakter” – stwierdziła.

East Gardens „desperacko potrzebował remontu”, ponieważ centrum handlowe nie było modernizowane od 2002 roku, ale nie wymagało większej rozbudowy, stwierdził Poulos.

„Sam ogrom i skala tego projektu, wraz z sąsiednim projektem Bigwood Green, nie tylko będą brzydko patrzeć, ale spowodują chaos w ruchu drogowym w Bayside i Rendwick” – powiedziała.

Zacznij dzień od podsumowania najważniejszych i najciekawszych historii, analiz i spostrzeżeń z danego dnia. Zapisz się na newsletter Wydania Porannego.