Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zszokowany tym, z czego zrobiona jest bułka tarta

Zszokowany tym, z czego zrobiona jest bułka tarta

Australijczycy są zaskoczeni, gdy odkrywają, z czego tak naprawdę składa się bułka tarta – która czasami składa się z o wiele większej liczby składników, niż jest napisane na puszce.

Miłośnicy jedzenia są w szoku, gdy odkryją, z czego tak naprawdę składa się bułka tarta.

Użytkownik TikTok Tara Louise, która zgromadziła ponad 28 000 obserwujących na platformie „rozwiązań ułatwiających utrzymanie”, udostępniła klip wideo Środa z objawieniami.

„Jestem teraz w Coles i potrzebuję trochę bułki tartej i myślałam, że wszystkie będą takie same – po prostu wybieram to, co najtańsze, jeśli nie mam ich w domu” – zaczęła Tara, dodając, że tak woli. Ona sama to robi.

„Poszedłem kupić najtańszy [option] Pomyślałam, że szybko rzucę okiem na składniki i zobaczę różnicę. To bułka tarta Coles – kosztują 0,03 dolara za 10 g (1,70 dolara za opakowanie), ale spójrz na wszystkie składniki tutaj. Nie mówię, że to dobrze czy źle, po prostu wydaje mi się, że to dużo materiału do pieczenia.

Skromny chleb. Zdjęcie: iStock

Na odwrocie najtańszej oferty bułki tartej Colesa znajduje się lista aż 58 składników. Obraz: TikTok

Na odwrocie opakowania bułki tartej znajduje się lista aż 58 składników, w tym żelatyna, gluten pszenny, ocet, pestki dyni i inne.

Tara stwierdziła, że ​​następna tańsza alternatywa, również marka Colesa, była „trochę łatwiejsza”, ponieważ składała się tylko z czterech składników: mąki (pszennej), soli, cukru i drożdży.

W zależności od tego, gdzie zrobiono bułkę tartą, jak wyjaśniła jedna z osób w komentarzach, w jednej mieszance można użyć różnych rodzajów pieczywa.

Użytkownik TikTok, Tara Louise, zwróciła uwagę na różnice między bułką tartą. Obraz: TikTok

Następny najtańszy typ ma „mniej trudną” liczbę składników. Obraz: TikTok

„Łatwiej jest wymienić wszystkie składniki użyte w ich produktach” – napisała pod filmem Tary.

READ  Mężczyzna, który oszukiwał emerytów w oszustwach kryptograficznych skazany na dwa i pół roku więzienia

„Pierwsza piekarnia, w której pracowałam, musiała zrobić to samo z bułką tartą zrobioną w sklepie”.

Inna osoba, która przedstawiła się jako pracownik Coles, wyjaśniła, że ​​tańsza opcja „jest robiona z resztek innych chlebów w piekarni, więc podają wszystkie składniki na wszystkie chleby, ale pozostałe rodzaje to zwykłe kawałki chleba przeznaczone do tym celu.” Ciasto na bułkę tartą”.

Tańszą opcją jest „zrobienie z resztek innych chlebów znalezionych w piekarni, więc wszystkie składniki na wszystkie pieczywo są wliczone w cenę”.

Inni wyrażali zdziwienie dużą ilością dodatków w tak skromnej żywności.

„Kupiłam produkty budżetowe, bo podoba mi się ich smak, ale nigdy nie pomyślałam, żeby sprawdzić, co w nich jest” – napisała jedna z osób.

„Sprawdzam wiele etykiet pod kątem składników, ale nawet nie przychodzi mi do głowy sprawdzanie bułki tartej. Zakładałem, że wszystkie są takie same” – skomentowała inna.

„Muszę przyznać, że nigdy nie pomyślałam, żeby patrzeć na składniki bułki tartej! Nie mogę przejść obojętnie obok tych wszystkich składników w pierwszym składniku!!!” powiedział trzeci.