Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zwolnienie z kwarantanny drużyn zagranicznych uczestniczących w hokejowych mistrzostwach świata juniorów – Wiadomości sportowe, Firstpost

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło jednak, że wszystkie nadchodzące zespoły będą musiały przestrzegać niezbędnych protokołów COVID-19 dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego.

Reprezentatywny wizerunek. Reuters

Nowe Delhi: Zagraniczne drużyny, które wylądują w Indiach na przyszłomiesięczne Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie mężczyzn FIH w Bhubaneswar, zostały zwolnione z kwarantanny i będą proszone tylko o monitorowanie siebie. COVID-19 Objawy w trakcie pobytu.

Ministerstwo Zdrowia i Opieki nad Rodziną podjęło decyzję na wniosek L.S. Singha, współsekretarza w Ministerstwie Sportu, na początku tego miesiąca.

Ale Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że wszystkie nadchodzące zespoły będą musiały przestrzegać niezbędnych procedur bezpieczeństwa zdrowotnego COVID-19 protokoły.

Puchar Świata Juniorów FIH odbędzie się na stadionie Kalinga w Bhubaneswar od 25 listopada do 5 grudnia. Host India jest posiadaczem tytułu.

Niektóre z obowiązkowych protokołów, których muszą przestrzegać zespoły wizytujące, to RT-PCR przed przybyciem COVID-19 Testy dla wszystkich uczestników, przeprowadzane w ciągu 72 godzin od wylotu oraz obowiązkowy test po przylocie na lotnisko dla zespołów przylatujących z Europy i Bliskiego Wschodu.

„Wszyscy uczestnicy będą monitorować swoje zdrowie przez 14 dni po przybyciu do Indii i jeśli wystąpią u nich jakiekolwiek sugestywne objawy COVID-19 W liście do Singha, Wspólny Sekretarz Ministerstwa Zdrowia, Lav Agarwal, powiedział, że dokonają samoizolacji i zgłoszą to organizatorom wydarzenia / najbliższej placówce zdrowia COVID / krajowej lub rządowej infolinii.

Poza tym wszyscy uczestnicy będą musieli zminimalizować interakcję z publicznością i postępować zgodnie z zachowaniem odpowiednim dla COVID, takim jak noszenie masek, utrzymywanie dystansu fizycznego oraz utrzymywanie higieny dróg oddechowych i rąk przez cały czas trwania turnieju.

Wiadomość dalej stwierdza, że ​​jeśli u któregoś uczestnika pojawią się objawy, COVID-19 Podczas pobytu w Indiach zostanie poddany testom RT-PCR, a jego kontakty zostaną umieszczone w kwarantannie przez Ministerstwo Sportu.

Oprócz Indii inne zespoły biorące udział w konkursie to Korea, Malezja, Pakistan, RPA, Egipt, Belgia, Francja, Niemcy, Holandia, Hiszpania, USA, Kanada, Chile, Argentyna i Polska.

READ  Solshire traktuje finał Ligi Europy jako punkt wyjścia dla United | Sporty

Polska zastąpiła Anglię, która wycofała się z turnieju z powodu COVID-19 związane z tym ograniczenia dotyczące podróży.

Podczas wycofywania się Anglia odnotowała również indyjskie wymagania dotyczące kwarantanny dla obywateli brytyjskich po nałożeniu podobnych ograniczeń nawet na w pełni zaszczepionych Hindusów przybywających do Wielkiej Brytanii.

Oba kraje następnie wycofały swoją ścisłą politykę izolacji.