Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

181 000 euro w gotówce odkryto w polskim samochodzie towarowym jadącym do Hiszpanii z Rössler

Prawie 181 000 euro w gotówce odkryto w polskim samochodzie towarowym jadącym do Hiszpanii przez Rosslare Europort.

Urzędnicy skarbowi znaleźli gotówkę w zarejestrowanym w Polsce wagonie towarowym, który miał wyruszyć w sobotę z Rossler do Bilbao.

Pieniądze zostały znalezione przy pomocy Urzędu Skarbowego Gus i przy użyciu skanera rentgenowskiego w porcie.

Prawie 181 000 euro w gotówce odkryto w polskim samochodzie towarowym jadącym do Hiszpanii przez Rosslare Europort. zdjęcie: przychody

Jarday, 20-letni Polak, został aresztowany po odkryciu pieniędzy.

Po odkryciu gotówki Urząd Skarbowy otrzymał trzymiesięczny nakaz aresztowania gotówki podczas rozprawy w sądzie hrabstwa Gorey.

Przychody wskazywały, że fundusze były uważane za dochody lub przeznaczone do wykorzystania w działalności przestępczej.

Pieniądze zostały znalezione przy pomocy Urzędu Skarbowego Gus i przy użyciu skanera rentgenowskiego w porcie. zdjęcie: przychody

Rzecznik skarbowy powiedział: „Wczoraj urzędnicy skarbowi otrzymali trzymiesięczny nakaz aresztowania gotówki przez sędziego Kevina Stauntona na specjalnej sesji sądu hrabstwa Gorey.

Nastąpiło to po konfiskacie prawie 181 000 euro w gotówce wczoraj rano w Rosslare Europort. Pieniądze zostały odkryte, gdy urzędnicy skarbowi zatrzymali i przeszukali zarejestrowany polski pojazd towarowy z zamiarem przepłynięcia promem do Bilbao w Hiszpanii.

Badania przeprowadzone za pomocą przenośnego skanera rentgenowskiego i detektora Dog Gus firmy Revenue doprowadziły do ​​odkrycia monet.

Urzędnicy skarbowi znaleźli gotówkę w zarejestrowanym w Polsce wagonie towarowym, który miał wyruszyć w sobotę z Rossler do Bilbao. Zdjęcie: Shutterstock

Podejrzewa się, że środki pieniężne stanowią dochody z działalności przestępczej lub są przeznaczone do wykorzystania w działalności przestępczej i zostały skonfiskowane przez dochody zgodnie z prawodawstwem dotyczącym dochodów z przestępstwa.

Policja z Garda Síochána aresztowała dwudziestoletniego mężczyznę pochodzącego z Polski, a śledztwo nadal trwa.

Zajęcie to jest częścią bieżących prac urzędu skarbowego ukierunkowanych na przemyt i działalność w szarej strefie. . . Jeśli firmy lub członkowie społeczeństwa mają jakiekolwiek informacje, mogą poufnie skontaktować się z Urzędem Skarbowym pod numerem PIN 1800295295.

READ  Moskwa odpowie, jeśli tranzyt towarów z Białorusi przez Litwę zostanie zakazany - rosyjska polityka i dyplomacja