Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prospect buduje współpracę między Chinami a krajami Europy Środkowo-Wschodniej w Ningbo w prowincji Zhejiang

Obszar wystawienniczy Pasa i Drogi – Pawilon Ningbo w Ningbo, wschodniochińska prowincja Zhejiang Zdjęcie: Dzięki uprzejmości Departamentu Promocji Ningbo

Rosną oczekiwania wśród handlowców i firm poszukujących szerszej i głębszej współpracy z krajami Europy Środkowo-Wschodniej (CEEC) w Ningbo, w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach, przed drugimi China-CEEC i Międzynarodowymi Targami Dóbr Konsumpcyjnych.

Wydarzenie, organizowane przez Ministerstwo Handlu Chin (MOFCOM) i rząd prowincji Zhejiang, ma na celu wspólne zbadanie możliwości i promowanie handlu towarami i usługami konsumpcyjnymi z krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

Eksporterzy i importerzy zarówno z Chin, jak i krajów Europy Środkowo-Wschodniej w dziedzinach takich jak rolnictwo i maszyny, sprzęt i produkcja samochodów wykazali oczekiwania pogłębienia współpracy w poszczególnych dziedzinach poprzez wydarzenie.

Strona oznaczona przez China-CEEC Expo w Ningbo Zdjęcie: dzięki uprzejmości Ningbo Publicity Department

Strona oznaczona przez China-CEEC Expo w Ningbo Zdjęcie: dzięki uprzejmości Ningbo Publicity Department

Wystawa rozpocznie się we wtorek i potrwa do piątku. Całkowita powierzchnia wystawiennicza to 200 000 metrów kwadratowych. Oczekuje się, że w wydarzeniu weźmie udział ponad 2000 wystawców i 6000 kupców.

Targi odbywają się w trzech kategoriach – CEEC, Międzynarodowe Targi Dóbr Konsumpcyjnych oraz Stałe Targi Towarów Importowanych.

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy czeski producent samolotów Magnus podpisał umowę o współpracy z Parkiem Współpracy Przemysłowej CEEC w prowincji Zhejiang w celu wejścia na rynek chiński.

Uczestnicy w hali 5 pierwszej chińskiej wystawy CEEC w 2019 r. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Ningbo Publicity Department

Uczestnicy w hali 5 pierwszej chińskiej wystawy CEEC w 2019 r. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Ningbo Publicity Department

Cui Hongjian, dyrektor Departamentu Studiów Europejskich w Chińskim Instytucie Studiów Międzynarodowych, powiedział w czwartek Global Times, że wydarzenie ma pogłębić współpracę między Chinami a krajami Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie tradycyjnych dziedzin.

„Sektor rolny jest jednym z obszarów, w których możemy spodziewać się przełomu we współpracy, ponieważ rośnie zapotrzebowanie krajów Europy Środkowo-Wschodniej na eksport swoich produktów rolnych” – powiedział Tsui.

Co więcej, współpraca w ramach zielonych i cyfrowych gospodarek będzie również punktem kulminacyjnym, powiedział Cui, zauważając, że oczekuje się, że więcej projektów gospodarki cyfrowej zostanie uruchomionych, ponieważ firmy z Europy Środkowo-Wschodniej znajdą nowe kanały do ​​ekspansji chińskiego rynku po targach online Chiny-CEEC w Ningbo. w roku 2020.

READ  Emirates News Agency - Abu Dhabi Chamber chce wzmocnić współpracę z polskimi przedsiębiorcami

Wang Wenjia, dyrektor Zhejiang Defei Supply Chain Management Co., powiedział, że firma wysłała ponad 10 milionów juanów (1,56 miliona dolarów) zaliczki do polskiej firmy mleczarskiej MLEKPOL w celu zabezpieczenia dostaw mleka.

Od podpisania dwóch umów o współpracy w 2019 roku import wzrósł do 220 000 ton rocznie, a firma Wanga odpowiada obecnie za ponad 40 procent produkcji MLEKPOL.

„Myślę, że wielkość importu znacznie wzrośnie w 2021 r.” – powiedział Wang.

Ceremonia otwarcia w pawilonie słowackim na pierwszej wystawie China-CEEC w 2019 r. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Ningbo Publicity Department

Ceremonia otwarcia w pawilonie słowackim na pierwszej wystawie China-CEEC w 2019 r. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Ningbo Publicity Department

Według doniesień mediów z lutego Chiny planują importować towary o wartości ponad 170 miliardów dolarów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej w ciągu najbliższych pięciu lat.

Dane MOFCOM pokazały, że handel Chin z krajami Europy Środkowo-Wschodniej przekroczył po raz pierwszy 100 miliardów dolarów w 2020 roku, przy średnim tempie wzrostu wynoszącym 8% od 2012 roku każdego roku.

Tymczasem współpraca inwestycyjna między Chinami a krajami Europy Środkowo-Wschodniej nadal się rozwijała pomimo globalnej pandemii.

Do końca 2020 r. skumulowane chińskie BIZ w sektory Europy Środkowo-Wschodniej, w tym energetykę, infrastrukturę i logistykę, wyniosły 3,14 miliarda dolarów, podczas gdy skumulowane inwestycje tych krajów w Chinach wyniosły według Ministerstwa Handlu i Przemysłu 1,72 miliarda dolarów.

Handel dwustronny między Chinami a krajami Europy Środkowo-Wschodniej wzrósł o 50,2 procent rok do roku do 30,13 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2021 r., a Polska, Czechy i Węgry pozostały trzema największymi partnerami handlowymi Chin w regionie, według danych z Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Rolnictwa. Pokazała Generalna Administracja Celna.

Po udanym ruchu

Targi są pierwszymi dużymi targami handlowo-gospodarczymi o tematyce CEE po lutowym szczycie China CEE Summit. Jest to również pierwsza wystawa offline po udanym Expo w 2019 roku.

W czerwcu 2019 r. w Ningbo z powodzeniem odbyły się targi China-CEEC Expo & International Consumer Goods Fair. W wystawie wzięły udział delegacje ze Słowacji, Chorwacji i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

READ  Przyjazdy z Węgier i Bułgarii dołączają do „białej listy” podróży po Łotwie / Artykuł

Kucharze przygotowują jedzenie w

Kucharze przygotowują jedzenie na „Tasting Zhejiang and Central and Eastern Europe Countries”, ważnym wydarzeniu wymiany kulturalnej, w Lawaitan, Ningbo, 9 czerwca 2019 r. Zdjęcie: Dzięki uprzejmości Departamentu ds. Promocji Ningbo

W wystawie wzięło udział 525 firm z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Niemiec, Rosji i innych krajów, przyciągając 4412 kupców z całego kraju. Podczas wydarzenia podpisano umowy na setki projektów inwestycyjnych i kooperacyjnych.

Według agencji prasowej Xinhua w 2019 r. podpisano 68 dwustronnych projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 19,4 mld USD. Projekty pochodziły głównie z 21 krajów i regionów, w tym Indonezji, Singapuru, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, obejmując inteligentną produkcję, części samochodowe, produkcję sprzętu, gospodarkę cyfrową, górnictwo, opiekę zdrowotną i inne sektory.

Goście z różnych krajów biorą udział w Konferencji Promocji Rozwoju Pasa i Dróg Zhejiang w 2019 roku. Zdjęcie: Dzięki uprzejmości Departamentu Promocji Ningbo

Goście z różnych krajów biorą udział w Konferencji Promocji Rozwoju Pasa i Dróg Zhejiang w 2019 roku. Zdjęcie: Dzięki uprzejmości Departamentu Promocji Ningbo

Ningbo, siedziba największego portu na świecie, ułatwiło handel 30 miliardami juanów z krajami Europy Środkowej i Wschodniej. Miasto uczestniczyło również w inwestycjach w krajach Europy Środkowej i Wschodniej o wartości 560 milionów dolarów, co stanowi ponad 5 procent całości kraju.

W pierwszych czterech miesiącach 2021 r. całkowity handel miasta z krajami Europy Środkowo-Wschodniej wyniósł 11,96 mld juanów, czyli o 48,8% więcej niż w tym samym okresie w 2020 r. Import wzrósł o 241,2% rok do roku, a eksport o 27,9%.

Port Ningbo Zhoushan, który stanowił początkowy mechanizm współpracy z portami w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w 2020 roku obsłużył 600 000 kontenerów.

Odwiedzający pierwszą wystawę Chiny-CEEC w 2019 r. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Ningbo Publicity Department

Odwiedzający pierwszą wystawę Chiny-CEEC w 2019 r. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Ningbo Publicity Department