Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Alan Bates bada prywatne oskarżenia naczelników poczty

Alan Bates bada prywatne oskarżenia naczelników poczty

Skomentuj zdjęcie, Alan Bates od dziesięcioleci prowadzi kampanię na rzecz sprawiedliwości dla naczelników poczty i kochanek

Były naczelnik poczty Alan Bates twierdzi, że rozważyłby zebranie pieniędzy na prywatne ściganie naczelników poczty w związku ze skandalem informatycznym dotyczącym programu Horizon.

Powiedział BBC, że podejmie działania, jeśli władze nie przedstawią sprawy.

„To było w porządku, gdy Poczta składała pozwy prywatne, więc jeśli będziemy musieli to zrobić w zamian, niech tak będzie” – powiedział.

Ponad 900 kierowników poczty zostało niesłusznie pozwanych w związku z niedoborami wynikającymi z wady oprogramowania Horizon.

Sama poczta złożyła kilka pozwów.

Byli dyrektorzy Royal Mail i Urzędu Pocztowego, którzy odpowiadali za fałszywe oskarżenia zastępców naczelników poczty i kochanek, powiedzieli podczas dochodzenia w sprawie skandalu, które miało miejsce w tym tygodniu, że nie zdawali sobie sprawy z tego, co się wówczas działo.

Bates, który przewodził kampanii na rzecz sprawiedliwości po tym, jak został zwolniony z powodu niespójności w swoich zeznaniach, powiedział programowi BBC Radio 4 Today, że chce jasności co do zakresu śledztwa.

„Słyszeliśmy od wielu prawników, że wydaje się, że jest sporo kwestii, na które ludzie muszą odpowiedzieć” – powiedział.

„Wiem, że osobom, które tam przebywają, przysługuje rekompensata finansowa, ale chcą też pociągnąć ludzi do odpowiedzialności za to wszystko.

Dodał: „Jak rozumiem, dochodzenie w obecnej formie nie dostarczy tego typu zaleceń”. [to prosecute].

„Być może parlamentarzyści powinni rozważyć zmianę zakresu kompetencji w celu uwzględnienia tego typu zaleceń, jeśli w ogóle ich nie ma”.

Poczta przeprosiła za „rany i cierpienia” spowodowane skandalem i oświadczyła, że ​​dokłada wszelkich starań, aby zapewnić ofiarom i ich rodzinom „sprawiedliwość i odszkodowanie, na jakie zasługują”.

W piątek w toku dochodzenia przesłuchano byłego dyrektora zarządzającego Poczty Alana Cooka, który kierował organizacją w latach 2006–2010.

Stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy, że poczta pozywała naczelników poczty dopiero do 2009 roku.

Powiedział, że kiedy powiedziano mu, że sprawy „skierowano do sądu”, założył, że w sprawę zaangażowana jest policja i dopiero później odkrył, że prawie dwie trzecie spraw przeciwko ofiarom programu Horizon wniosła poczta.

W czasie urzędowania pana Cooka Urząd Pocztowy wydał 292 wyroki skazujące w Anglii i Walii.

Jak wynika z dowodów przedstawionych w ramach śledztwa przez Simona Ricaldine, dyrektora wydziału więziennictwa Urzędu Pocztowego, w tych latach wydano jedne z najwyższych liczb wyroków skazujących na podstawie danych programu Horizon.

Poseł Partii Pracy Kevan Jones, który od lat wspiera poczmistrzów, powiedział programowi Today, że „zdumiewające” było usłyszeć w tym tygodniu od dyrektorów wyższego szczebla, którzy twierdzili, że nie znają „podstawowych faktów” na temat działania organizacji.

Jego zdaniem kolejnym etapem powinno być rozważenie potencjalnych postępowań karnych.

Bates od dziesięcioleci prowadzi kampanię na rzecz zastępców poczty, a niedawno w centrum uwagi całego kraju znalazł się dramat ITV dotyczący skandalu „Pan Bates przeciwko poczcie”.