Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australijska firma technologiczna, która zaczynała od dwóch kart kredytowych, sprzedaje 1,7 miliarda dolarów

Szwedzka firma programistyczna Cinch nabyła firmę MessageMedia z siedzibą w Melbourne za 1,3 miliarda dolarów (1,7 miliarda dolarów).

MessageMedia umożliwia firmom wysyłanie wiadomości SMS za pośrednictwem oprogramowania internetowego i obsługuje ponad 5 miliardów wiadomości rocznie do ponad 60 000 klientów.

Transakcja jest jednym z największych w historii przejęć technologicznych w Australii i ma miejsce w ciągu ostatniego tygodnia, gdy wart 2 miliardy dolarów kontrakt na platformę szkoleniową w chmurze A Cloud Guru w Melbourne.

Startup zbliżył się do krawędzi w 2002 roku, kiedy karty kredytowe zostały wyczerpane i nie zostały żadne pieniądze, ale założyciel MessageMedia Grant Rule i jego współzałożyciele zdołali pozyskać inwestorów.

Grant Rule, Justin Lau i Regina Hill rozpoczęli działalność w 2000 roku, a pan Rule powiedział, że była to „fantastyczna podróż”.

„Nasz sukces zrodził się z zamiłowania do technologii i rozwiązywania problemów z naszymi klientami i to właśnie te wartości zapewnią dalszy rozwój firmy Sinch” – powiedział. „Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy do tej pory, ale z Sinch myślę, że to dopiero początek”.

MessageMedia powstała, gdy wiadomości tekstowe były w powijakach, a założyciele używali swoich kart kredytowych do finansowania firmy.

Roll powiedział w poprzednim wywiadzie z Wiek A Sydney Morning Herold. „Wszystko zostało sfinansowane dwiema kartami kredytowymi”.

Startup był bliski krawędzi w 2002 roku, kiedy karty kredytowe zostały wyczerpane i nie zostały żadne pieniądze, ale Roll i jego współzałożyciele zdołali pozyskać inwestorów.

„Poszedłem do bankomatu po pieniądze, a na koncie nie było ani centa” – powiedział Rule. “To było to. Koniec. Gdyby inwestorzy nie wyszli dobrze, skończylibyśmy. “

READ  „Przygnębiająca rzeczywistość” Chin została ostro obnażona