Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Efekt fali”: ważne pytanie, ponieważ David Fifita przewiduje „nieuchronne” zaproszenie do Panthers

„Efekt fali”: ważne pytanie, ponieważ David Fifita przewiduje „nieuchronne” zaproszenie do Panthers

Oczekuje się, że David Fifita dołączy do Penrith Panthers już jutro, ale pojawiły się pytania, jak ten duży napastnik wpasuje się w system trzykrotnych mistrzów.

Na początku tygodnia rozeszły się wieści, że Pantery zabiegały o podpis Fifity, z doniesieniami, że Giants desperacko chcieli zatrzymać 24-latka, podczas gdy Roosters również rzucili kapelusz na ring.

Oglądaj na żywo każdy mecz w każdej rundzie sezonu NRL Telstra Premiership bez przerw na reklamy podczas gry w Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Fifita dokonała niewielkiego przeniesienia z Broncos do Titans w 2020 roku w ramach trzyletniego kontraktu za 3,5 miliona dolarów, ale można śmiało powiedzieć, że szalejący napastnik nie wykorzystał jeszcze swojego pełnego potencjału na Gold Coast.

Jednak w zeszłym roku trafił na pierwsze strony gazet, kiedy ówczesny trener Justin Holbrook został zwolniony, a doniesienia, że ​​jego kontrakty z Tino Fa'aswamalawe były powiązane z umowami Holbrooka.

Pomimo przekonania do pozostania i podpisania przez Fifitę w listopadzie ubiegłego roku trzyletniego przedłużenia o wartość 1 miliona dolarów – Fasumalawi podpisał 10-letni kontrakt o wartości 12 milionów dolarów – Fifita podobno ma w swoim kontrakcie klauzulę mówiącą o odejściu z Giants. ale musi zostać uruchomiony do czwartku.

Giants zajmują 16. miejsce w tabeli i mają na koncie tylko jedno zwycięstwo w sezonie, a liderami wydają się Pantery, które podobno oferowały 850 000 dolarów na sezon przez trzy lata.

W przemówieniu dla NRL 360 Brent Reid z News Corp powiedział, że czuje, że „Penrith stawia nos przed sobą”, mówiąc, że Koguty i Tytani wydają się „stoczyć żmudną bitwę” w wyścigu o jego podpis.

Dodał, że jego zdaniem jest to „nieuchronne” i „prawdopodobnie nadejdzie jutro”.

Pokusą Fifity jest szansa na zdobycie tytułów mistrzowskich dzięki zdobyciu trofeum przez Penrith pomimo utraty graczy w trakcie rozgrywek Premier League, podczas gdy Giants są daleko od rywalizacji o tytuł.

READ  Ratn odrzuca Legendę o Świętych

Reid powiedział, że choć Giants chcieliby zatrzymać Fifitę, istnieje również przeczucie, że 1 milion dolarów ze skrzyni wojennej pomoże drużynie w potrzebnych obszarach – łącznie z połowami.

Reid stwierdził, że według niego to posunięcie było „mistrzowskim posunięciem”.

Pantery zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli NRL, a dodanie Fifity bez wątpienia wzmocni drużynę.

Dzięki takim zawodnikom jak Jarome Luai i Sonia Torova w Tygrysach oraz James Fisher-Harris w Wojownikach pomoże to zwiększyć liczebność Panter.

Ponieważ jednak klub jest dumny z rozwoju młodzieży i zawodników, którzy przechodzą szkolenia, aby zatrzymać zawodników w klubie, reporter News Corp, Dave Riccio, miał pewne obawy w związku z tym posunięciem.

„Mam pewne wątpliwości co do wpływu, jaki będzie to miało na Pantery” – powiedział Riccio.

„Ten zespół zbudował się na ciężko pracujących graczach, takich jak Traders – Isah Yeo, William Martin, Scott Sorensen – graczach, którzy przez całą swoją karierę poświęcali się w kwestii wynagrodzeń, godząc się na obniżki wynagrodzeń, aby zdobyć tytuły mistrzowskie.

„Nie widzieliśmy jeszcze, żeby Penrith wrzucił do swojego systemu gracza za 800 000 dolarów i martwię się, jaki będzie to miało wpływ na tę grupę graczy.

„Kiedy gracze godzą się na obniżki wynagrodzeń przez całą karierę, aby wpasować się w kulturę, kupić wioślarza za 850 000 dolarów, nie masz pojęcia, czy wpasuje się w twoją kulturę, a zarabiają więcej niż niektórzy z tych gości, których znam już zrobione, wątpię w to. „Podejrzewam, że efekt może być szkodliwy”.

Zapytany, czy Pantery szukają szybkiego rozwiązania, które zastąpiłoby odejście Fishera-Harrisa, Riccio powiedział: „Więc w tym sensie dlaczego nie promować Mosesa Leoty.

„Myślę, że nagroda powinna należeć do grupy, która na to zasłużyła”.

Reid powiedział, że klub prawdopodobnie skonsultował się ze starszymi zawodnikami, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów, zanim rzuci kapelusz na ring.

READ  Obrońca tytułu Włochy zakwalifikowały się do Euro 2024 po zaciętym remisie z Ukrainą

Ponieważ Fifita jest potencjalnie dostępna, Reed powiedział, że „nieodpowiedzialne byłoby nie złożenie oferty za Davida Fifitę”, gdyby udało im się go pozyskać za 850 000 dolarów.

James Graham również był sceptyczny co do podpisania umowy.

„Czy jest zawodnikiem w stylu Penritha? Kiedy pomyślisz o Panthers, gwiazdor jest usuwany, a ktoś dołączany – systematycznie” – powiedział.

„Czy David Fifita jest graczem systematycznym? Świetnym, niszczycielskim graczem, ale czy jest graczem metodycznym?

Graham dodał, że rozważano grę Panthers w drużynie Wests Tigers, Stefano Otoikamanu, ale zakup Fifity prawdopodobnie by to wykluczył.

Brayth Anasta powiedział, że Fifita „nie będzie wiedziała, co go uderzyło, kiedy przybędzie do tego klubu i zda sobie sprawę z systemu, który go otacza, i otaczającego go gracza”.

Choć nie powiedział zbyt wiele, trener Panthers Evan Cleary krótko opowiedział o tym posunięciu, nazywając Fifitę „fenomenalnym zawodnikiem”.

„Zawsze staramy się ulepszać, a to jest wyzwanie, gdy tracisz graczy, a jeśli pozostaniesz taki sam, gra cię ominie” – powiedział Cleary w poniedziałek.

„Zawsze staramy się ulepszać, ale jeśli to zrobisz, zawsze istnieje ryzyko, że stracisz to, w czym jesteś dobry, więc taki był balans.

„W zeszłym roku trochę nawaliliśmy. To nie jest wyzwanie, naprawdę fajnie jest jako grupa ustalić, jak to wygląda, i nie mogę się doczekać, aby to zrobić, gdy będziemy iść dalej”.