Eliminacje Euro 2024: Finał dla Polski nie sprawi Walii kłopotów, mówi Robert Page

• Napisane przez Davida Pritcharda
  • BBC Sport Wales na stadionie Cardiff City

Wyjaśnienie wideo, Walia nie będzie się bała Polski i jest gotowa na Euro – Page

Menedżer Robert Page uważa, że ​​Walia ma silniejszą pozycję przed wtorkowym finałem Euro 2024 przeciwko Polsce niż wtedy, gdy tą samą drogą zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w 2022 roku.

W finale pokonali Ukrainę i awansowali do Pucharu Świata, mimo że kilku zawodników nie gra regularnie.

Zapytany, czy Walia jest w lepszej sytuacji teraz, gdy problem został rozwiązany, Page odpowiedział: „Powiedziałbym, że tak”.

Dodał: „Jesteśmy w dobrej sytuacji, ponieważ wszyscy grają.

„Lura w kwalifikacjach do Pucharu Świata [between the Austria semi-final in March and Ukraine final in June] Nam to odpowiada, ponieważ mieliśmy w Aaronie czołowych zawodników, którzy nie grają w klubową piłkę nożną [Ramsey]w Gareth [Bale].

„Ta przerwa nam pomogła. Gdyby minęło cztery lub pięć dni później, moglibyśmy mieć trochę problemów.

„Teraz jesteśmy w innej sytuacji, ponieważ mamy młodszy, sprawniejszy zespół i mamy zawodników, którzy grają regularnie”.

Jednym z największych problemów Walii w ostatnich latach był brak regularnych występów zawodników na poziomie klubowym.

To jeden z czynników, który wpłynął na rozczarowujący występ Walii na mundialu, gdzie odpadła w fazie grupowej, a także brak konsekwencji w eliminacjach do Euro 2024.

Jednakże, ponieważ kilku zawodników, takich jak David Brooks i Kieffer Moore, zmieniło kluby w styczniowym oknie transferowym, Page ma teraz luksus możliwości wyboru spośród składu pełnego zawodników odpowiednich na mecz.

Korzyści były widoczne w czwartek, gdy Brooks strzelił otwierającą bramkę w trzeciej minucie, a gracze tacy jak Moore i Daniel James, którzy strzelili czwartego gola dla Walii, wywierali wpływ z ławki rezerwowych.

Page powiedział: „Wiemy, co mamy w szatni, to świetna grupa graczy i mieliśmy ból głowy związany z selekcją”.

„Zaczęliśmy mecz najlepiej, jak to możliwe. W pierwszej połowie musieliśmy poprawić pewne rzeczy, a w drugiej byliśmy lepsi.

Mogło być pięć lub sześć, ale przesłanie jest takie, że to jest pierwsza połowa.

„Teraz przed nami ogromny wysiłek, aby wystartować we wtorek i nie możemy się doczekać.

„Mecz dla Polski będzie trudny i szanujemy to, co robią.

„Wiemy jednak, czy w pierwszym meczu zagramy tak, jak z Chorwacją [who Wales beat 2-1 last October] A dziś wieczorem wynik przyjdzie sam.

„Byliśmy tam i zrobiliśmy to, wiemy, co musimy zrobić i nie przeszkadza nam to. Wielki Szlem bardzo nam się podobał”.