Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Finały Ogólnopolskiej Ligi Piłki Nożnej.  Wade Graham broni finału u siebie Cronulli pomimo ograniczonej liczby miejsc

Finały Ogólnopolskiej Ligi Piłki Nożnej. Wade Graham broni finału u siebie Cronulli pomimo ograniczonej liczby miejsc

Kapitan drużyny Cronulla, Wade Graham, wytknął palec rządowi stanowemu za to, że nie zapewnił niezbędnych funduszy na modernizację stadionu jego drużyny, po czym odpowiedział krytykom, którzy nie uważają, że drużyna powinna rozegrać w sobotę finał u siebie na stadionie PointsBet.

W zeszłym tygodniu NRL potwierdziła, że ​​nie ma zamiaru zmieniać obecnej polityki, która pozwala drużynom wybrać żądane miejsce na rozegranie finałów u siebie, przy czym w tygodniu otwarcia dozwolone są stadiony podmiejskie.

Dotyczy to między innymi stadionu PointsBet w hrabstwie Shire, który w tym sezonie przyciągnął tylko trzy tłumy liczące ponad 12 000 fanów, a zeszłoroczny finał kwalifikacyjny przeciwko North Queensland przyciągnął na stadion 12 447 fanów.

Problem tym razem polega na tym, że grają z inną drużyną z Sydney w Roosters, co oznacza, że ​​dziesiątki tysięcy fanów prawdopodobnie zostaną odwrócone na finał eliminacyjny, a stadion Allianz nie będzie używany w ten weekend.

Stadion PointsBet to najmniejszy stadion dostępny na mecze finałowe, którego pojemność jest znacznie ograniczona ze względu na trwającą przebudowę sąsiedniego klubu.

Na terenie Cronulla House nadal trwają prace budowlane. Zdjęcie: Richard DobsonŹródło: News Corp Australia

Pojawiły się wezwania do przeniesienia meczu na stadion Allianz, co nigdy nie nastąpi, biorąc pod uwagę, że stadion ten jest siedzibą drużyny Roosters.

The Sharks są wściekli i rozumieją krytykę, ale Graham poszedł o krok dalej, stwierdzając, że to wina rządu, że nie dał im pieniędzy na budowę centrum doskonałości i ulepszenie obiektów, które pozostają daleko w tyle za najlepszymi obiektami w Sydney.

„Rozumiem tę argumentację i jest to niefortunne (ludzie tracą kwalifikacje), ale znaleźliśmy się w sytuacji, w której każdy ma szansę na półfinał u siebie, więc również na to zasługujemy” – powiedział Graham.

READ  Mitch Barnett wyrzucony z boiska, wideo, reakcja, podniesiony, Chris Smith, Penrith Panthers vs Newcastle Knights

„Uważam, że rząd powinien zapewnić drużynie Sharks pewne fundusze na modernizację tego obiektu, ponieważ infrastruktura, która istnieje obecnie wraz z nową inwestycją, wymaga nowego stadionu, który będzie obok niego zlokalizowany.

„To sprawa rządu, nie nasza.

„Zaopiekowali się wszystkimi, więc myślę, że muszą się trochę pozbyć rekinów”.

NRL przywróciła politykę dotyczącą obiektów podmiejskich na pierwszy tydzień finałów w 2019 r., a drużyny takie jak Cronulla i Manly były zmuszone rozegrać swoje finały eliminacyjne na stadionie Allianz w 2017 r., w wyniku czego zostały wyeliminowane z zasadniczo neutralnych obiektów.

Wade Graham i Sharks będą mieli przewagę u siebie, ale kibiców nie będzie zbyt wielu. (Zdjęcie: Brett Hemmings/Getty Images)Źródło: Getty Images

Shark Park może nie jest największym stadionem, ale jest jednym z najstraszniejszych dzięki hałaśliwym kibicom klubu, którzy dawali drużynie Roosters, gdy pokonali ich na początku sezonu.

„Jeśli jest coś, co wnoszą fani Cronulli, to jest to atmosfera” – powiedział napastnik Roosters Nat Butcher.

„Mogą wyprzedać ten stadion co tydzień swoimi meczami u siebie. Na początku roku mieliśmy ciężki mecz i wiem, że w sobotni wieczór będą w pełni sił.

Przemawiając w siedzibie Roosters na stadionie Allianz, piąty ósmy Luke Keary przyznał, że dziwnie jest nie korzystać z dużych stadionów w Sydney w ten weekend, ale rozumiał, dlaczego NRL zdecydowała się trzymać swojej polityki.

Panthers jadą na tym samym wózku co Cronulla – pomniejszi Chiefs goszczą Warriors na stadionie BlueBet, chociaż mogli przyciągnąć większą publiczność na stadionach CommBank lub Accor.

„To trochę dziwne, że nie korzystają z tego stadionu, ale nie ma w tym nic złego” – powiedział Kerry.

„Finał wygrywa się u siebie, więc może później w półfinale, po grze wstępnej i tym podobnych rzeczach, będą mogli spróbować dostać się do tego na większych stadionach, ale z pewnością rozumiem, że Penrith i Cronulla mają (domowy finał na przedmieściach) Ponieważ nie mają dużych firm.

READ  Cypr i Polska podpisują protokół ustaleń w dziedzinie nauki, edukacji, kultury i sportu