Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kwalifikacje do Euro 2024: wyniki, harmonogramy i terminarze |  Tabele dla Anglii, Walii, Szkocji, Republiki Irlandii i Irlandii Północnej |  wiadomości piłkarskie

Kwalifikacje do Euro 2024: wyniki, harmonogramy i terminarze | Tabele dla Anglii, Walii, Szkocji, Republiki Irlandii i Irlandii Północnej | wiadomości piłkarskie

Droga do Niemiec i Euro 2024 trwa we wrześniu. Oto stan rzeczy…

Grupy kwalifikacyjne do Euro 2024

Grupa A: Hiszpania, SzkocjaNorwegia, Gruzja, Cypr.

Grupa B: Holandia, Francja, Republika IrlandiiGrecja, Gibraltar.

Grupa C: Włochy, AngliaUkrainie, Macedonii Północnej i Malcie.

Grupa D: Chorwacja, WaliaArmenia, Türkiye, Łotwa.

Grupa E: Polska, Czechy, Albania, Wyspy Owcze, Mołdawia.

Grupa szósta: Belgia, Austria, Szwecja, Azerbejdżan, Estonia.

Grupa G: Węgry, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Litwa.

Grupa H: Dania, Finlandia, Słowenia, Kazachstan, Irlandia PółnocnaSan Marino.

Pierwsza grupa: Szwajcaria, Izrael, Rumunia, Kosowo, Białoruś, Andora.

Grupa J.: Portugalia, Bośnia, Islandia, Luksemburg, Słowacja, Liechtenstein.

Wyniki i harmonogram eliminacji Euro 2024 w Anglii

  • Włochy 1-2 Anglia – 23 marca 2023
  • Anglia 2:0 Ukraina – 26 marca 2023 r
  • Malta 0-4 Anglia – 16 czerwca 2023 r
  • Anglia 7:0 Macedonia Północna – 19 czerwca 2023 r
  • Ukraina vs Anglia – 9 września 2023, godz. 17:00
  • Anglia vs Włochy – 17 października 2023, 19:45
  • Anglia vs Malta – 17 listopada 2023, 19:45
  • Macedonia Północna vs Anglia – 20 listopada 2023, godz. 19:45

Stan odtwarzania

grupa A

Szkocja była o krok bliżej zapewnienia sobie miejsca na Euro 2024, utrzymując swój doskonały rekord w kwalifikacjach po zwycięstwie 2:0 nad Gruzją w czerwcu.

Teraz odwiedzą Cypr, znajdujący się na dole tabeli, i chcą wzmocnić swoją pozycję na szczycie grupy A.

Grupa B

Francja może pochwalić się doskonałym bilansem po czterech meczach, podczas gdy Holandia nie może sobie pozwolić na utratę punktów w meczu z drugą w tabeli Grecją.

the Republika Irlandii Wybierz się w trudną podróż, aby zmierzyć się z Francją na Parc des Princes, a trzy dni później gościć Holandię. Dwie porażki mogą przekreślić ich nadzieje na zakwalifikowanie się do przyszłoletniego turnieju.

READ  Cummins okrzyknął „początek snu” po tym, jak pięć małych punktów dało kontrolę Australii | Prochy 2021-22

Grupa C

W sobotę na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Anglia zmierzy się z Ukrainą i będzie chciała przedłużyć swój doskonały rekord do pięciu zwycięstw z pięciu meczów.

Zakwalifikowanie się do przyszłorocznego letniego turnieju może wydawać się formalnością dla podopiecznych Garetha Southgate’a od zwycięstwa nad Włochami w wieczór otwarcia, ale zwycięstwo nad drugą w tabeli Ukrainą sprawi, że Three Lions będą mieli dziewięć punktów przewagi nad liderem grupy C.

Grupa D

Niespodziewana porażka Walii u siebie z Armenią 4:2 w czerwcu spowodowała, że ​​nadzieje zespołu osłabły po remisie z Chorwacją i pokonaniu Łotwy w marcu.

Następnie przegrali 2:0 na wyjeździe w Turcji i potrzebują dobrego wyniku na wyjeździe z Łotwą znajdującą się w tym tygodniu po towarzyskim meczu z Koreą Południową w czwartek w Cardiff.

Grupa E

Grupa E jest otwarta, a Czechy znajdują się na szczycie tabeli, ale od znajdujących się na końcu Wysp Owczych dzieli je zaledwie sześć punktów. Czechy mogą wzmocnić swoją pozycję na czele grupy, pokonując w czwartek Albanię.

Grupa F

Rzeczywiście wygląda na to, że o pierwsze miejsce w grupie F toczy się dwustronna walka pomiędzy Austrią a Belgią, gdyż Szwecji do sobotniego meczu z Estonią potrzebne są nie mniej niż trzy punkty.

Belgia nie może się doczekać przejęcia kontroli nad grupą pokonując Azerbejdżan i Estonię w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Grupa G

Serbia i Węgry mają po po siedem punktów i w czwartek zmierzą się ze sobą w Belgradzie. Czarnogóra może przystąpić do rywalizacji, pokonując Litwę tego samego wieczoru.

Grupa H

To grupa sześciu bardzo otwartych krajów. Dwa punkty dzielą pierwszą Finlandię i czwartą Słowenię. Kazachstan ma tyle samo punktów co znajdujący się na drugim miejscu Finowie.

Trzecia w tabeli Dania ma szansę zmierzyć się u siebie z San Marino, ale jest na piątym miejscu Irlandia Północna Realistycznie rzecz biorąc, aby zakwalifikować się do baraży, trzeba wygrać w Słowenii. Jednak do tego czasu będziemy dopiero na półmetku kwalifikacji grupowych do maratonu.

READ  Wiadomości z Rosji i Ukrainy: przyjaciel Władimira Putina, Aliszer Usmanow, traci posadę szermierza

Pierwsza grupa

W grupie I sytuacja jest bardziej jasna, a Szwajcaria ma dwa punkty przewagi nad Rumunią jako jedyny niepokonany kraj. W przyszłym tygodniu obie drużyny zagrają z Kosowem, a Izrael może pokonać Rumunię, wygrywając w sobotę w Bukareszcie.

Grupa J

Portugalia, zdobywając jak dotąd największą liczbę punktów, praktycznie zapewniła sobie miejsce na Euro 2024. Słowacja ma nadzieję przełamać swoją bańkę, wygrywając w Bratysławie podczas piątkowego spotkania obu drużyn.

Luksemburg, czarny koń, zdobył siedem punktów w pierwszych czterech meczach i tego samego wieczoru zmierzy się z Islandią.

Co każdy kraj musi zrobić, aby się zakwalifikować

Zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy kwalifikacyjnej – z których siedem składa się z zaledwie pięciu krajów.

Szkocja Skompilowany z Hiszpania I Norwegia chwila Walia Zmierzy się Chorwacja.

Ale nie Republika Irlandii Wygląda na to, że po remisie czeka go trudne wyzwanie Holandia I Francja.

Po dwie drużyny z każdej z trzech grup obejmujących sześć krajów zakwalifikują się również do Mistrzostw Europy 2024.

Irlandia PółnocnaZagra także w grupie sześciu krajów Dania, Finlandia I Słowenia.

NiemcyJako kraj gospodarz automatycznie zakwalifikował się do turnieju, podczas gdy trzech kwalifikatorów zakwalifikowało się.

Kwalifikacje zakończą się w listopadzie.

Kto kwalifikuje się na Euro 2024?

Z każdej z dziesięciu grup automatycznie zakwalifikują się dwie drużyny – zwycięzcy grup i wicemistrzowie grup.

Następnie trzy drużyny kwalifikują się w drodze kwalifikacji.

Niemcy, jako kraj-gospodarz, to jedyny kraj, który obecnie został uznany za jeden z 24 krajów uczestniczących w przyszłorocznym letnim turnieju.

Jakie są kluczowe daty Euro 2024?

Pierwsza runda eliminacji odbyła się w dniach 23–25 marca, natomiast mecze finałowe odbędą się w dniach 19–21 listopada 2023 r.

Jednakże czterech finalistów Ligi Narodów nie weźmie udziału w trzeciej ani czwartej rundzie rozgrywek, ponieważ będą rywalizować w finale tego turnieju.

READ  Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022: Nathan Chen pieczony na brzydki kostium

A co z play-offami?

Każdy kraj, który wygra swoją grupę Ligi Narodów UEFA, automatycznie zakwalifikuje się do kwalifikacji, chyba że sam zakwalifikuje się do turnieju, zajmując pierwsze i drugie miejsce w swojej grupie kwalifikacyjnej.

W takim przypadku w barażu zajmie miejsce kolejny najlepszy kraj w lidze, a jego miejsce zostanie ustalone na podstawie następujących kryteriów: pozycja w grupie, punkty i różnica bramek.

Losowanie kwalifikacji odbędzie się w listopadzie, a mecze półfinałowe i finałowe odbędą się w dniach 21–26 marca 2024 r.

Kiedy jest turniej?

Losowanie finałowe turnieju odbędzie się w grudniu przyszłego roku w Elbphilharmonie Hall w Hamburgu.

Zespoły zostaną rozstawione zgodnie z ogólną europejską klasyfikacją kwalifikacyjną. Niemcy zostaną automatycznie rozstawieni w koszyku 1 jako gospodarze, co plasuje ich na pozycji A1.

Trzej kwalifikujący się zwycięzcy nie będą znani w momencie losowania, ale zostaną umieszczeni w puli 4 na potrzeby losowania.

Mecz otwarcia Euro 2024 odbędzie się 14 czerwca, a mecz finałowy odbędzie się 14 lipca na stadionie Olympiastadion w Berlinie.

Kim są gospodarze Euro 2024?

Niemcy, gospodarz Euro 2024, automatycznie kwalifikują się do finału turnieju i dlatego nie brały udziału w losowaniu eliminacji.