Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Historie przedsiębiorczego kapitalizmu w naszych 45 międzynarodowych publikacjach

Historie przedsiębiorczego kapitalizmu w naszych 45 międzynarodowych publikacjach

Na całym świecie mamy 45 licencjonowanych wydań na sześciu kontynentach, w 27 językach i 14 strefach czasowych. Wszystkie mają tę samą misję: celebrowanie przedsiębiorczego kapitalizmu we wszystkich jego formach.

Australia

Ponieważ cena akcji firmy zajmującej się oprogramowaniem logistycznym WiseTech Global stale rosła do rekordowego poziomu 55 USD w czerwcu, podobnie jak bogactwo współzałożyciela i dyrektora generalnego Richarda White’a. Wartość netto miliardera z Sydney wzrosła pięciokrotnie od 2020 roku do 5,5 miliarda dolarów.


Brazylia

W 2021 Brazylijczyk Flawii Montebeller Założył Mboom, firmę opracowującą linie makijażu dla influencerów. Po rozpoczęciu współpracy z dwiema gwiazdami mediów społecznościowych w Brazylii spodziewa się, że w tym roku zarobi około 33 milionów dolarów.


Bułgaria

„Zawsze wierzyłem, że mogę osiągnąć wszystko. Moje marzenia były wielkie, a posiadanie własnego biznesu było jedynym sposobem na osiągnięcie tak wielkiego.”

—Christian Demirev, bułgarski współzałożyciel SK-PSD Group, dostawcy białek do karmy dla zwierząt, który w ciągu ostatnich dwóch lat odnotował wzrost o prawie 50%, osiągając 280 mln USD przychodów w 2022 r.


chilijski

W grudniu firma HIF Global otworzyła swoją pierwszą fabrykę „eFuels” w Chile, wykorzystując energię wiatru do wytwarzania paliw neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, takich jak zielony wodór. Dyrektor operacyjny Klara Bowman Firma twierdzi, że od przyszłego roku planuje budowę dwóch większych fabryk w Teksasie i na Tasmanii.


Kolumbia

Kolumbia Forbesa Dziesięć najciekawszych krajów Najlepsze kancelarie prawne zajmujące się rozliczeniami. W 2022 roku firmy wspólnie pomogły w sfinalizowaniu transakcji fuzji i przejęć o wartości ponad 6,4 miliarda dolarów, czyli około 2% PKB Kolumbii.


Kostaryka

Ponieważ Kostaryka odnotowuje szybki wzrost cyfrowej siły roboczej – dodając 13% więcej miejsc pracy każdego roku – Marianela Nunez widzi wielką szansę dla kobiet w dziedzinach STEM. Jest dyrektorem Latynoamerykańskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii, którego studenci inżynierii to 55% kobiet.


Republika Czeska

Model frontów Pavlina Naumkova czeski ForbesListę najbardziej wpływowych kobiet w kraju prowadzi natomiast owdowiała miliarderka Renata Kelnerova. Němcová wróciła do domu po 30 latach we Francji; Prowadzi linię biżuterii i salon kosmetyczny w Pradze.


Ekwador

Forbes Ekwador Zaplanowała sylwetkę Santiago Gangotina González, współzałożyciela pierwszej prywatnej uczelni w kraju. Zginął w wypadku autobusowym na tydzień przed moim poznaniem. Dziewięciu jego przyjaciół, kolegów i członków rodziny pamięta go jako przedsiębiorcę, naukowca, artystę i przywódcę duchowego.


Egipt

pobudzić egipską gospodarkę, Ramiego Al-DaqaniegoPrezes egipskiej giełdy mówi o przyciąganiu prywatnych firm poprzez obniżanie stawek podatku dochodowego, ułatwianie procedur uzyskiwania zezwoleń i przejście w kierunku cyfryzacji.


Francja

wykonawca Antoniego Burbona, 35, niedawno uruchomił Blast.club w Paryżu, aby zdemokratyzować kapitał wysokiego ryzyka i wspierać francuskich założycieli. Każdy może dołączyć, inwestując mniej niż 1000 EUR (mniej niż 1100 USD). Około 3500 członków podpisało umowę, zbierając łącznie 109 milionów dolarów.


Gruzja

Diana Kejoradze, dyrektor regionalny Visa na Gruzję i Armenię, opowiada się za gospodarką bezgotówkową. Walcząc z wojną na Ukrainie i pandemią, forsował płatności zbliżeniowe i globalne przelewy między firmami w regionie.


Grecja

w 1993 roku, Mikołaj Tsakos Założyciel Tsakos Energy Navigation Limited z siedzibą w Atenach. Firma żeglugowa, która weszła na giełdę w Nowym Jorku w 2002 roku, wygenerowała 860 milionów dolarów przychodów i rekordowy zysk w wysokości 204 milionów dolarów w 2022 roku.


Węgry

w wieku 15 lat, Kevina Dellera Zaczął sprzedawać etui na telefony komórkowe wyprodukowane w Chinach. Siedem lat później Mobilfox dotarł do południowo-zachodnich Węgier. W zeszłym roku sprzedaż przekroczyła 13 milionów dolarów. Marka koncentruje swój marketing na TikToku, gdzie ma ponad 760 000 obserwujących.


Indie

Tesla to najnowsza firma, która chce założyć zakład produkcyjny w Indiach. Podobno po miesiącach niepewności wyżsi urzędnicy producenta pojazdów elektrycznych Spotkał się z przedstawicielami rządu W New Delhi w maju w celu omówienia możliwości założenia fabryki w kraju.


Izrael

W nieco ponad dekadę Izraelscy bracia Eyal (z lewej) i Idan Ofer potroili wartość swojego spadku o wartości 10 miliardów dolarów. Są warte odpowiednio około 20 miliardów dolarów i 14 miliardów dolarów, po rozszerzeniu się poza transport na energię, technologię, nieruchomości, sport i wiele innych.


Włochy

W kwietniu Włoska Federacja Firm Doradztwa Inwestycyjnego wybrała nowego prezesa, Massimo Dorisbankier-miliarder, który w 2008 roku przejął mediolański Banca Mediolanum swojego ojca. Giełdowa firma, której początki sięgają 1982 roku, zarządza aktywami o wartości prawie 120 miliardów dolarów.


Japonia

Następny rok, Kankuro Oshima Otworzy nową galerię sztuki w Tokio. Japoński przedsiębiorca, który uruchomił swoją kolekcję w 2022 roku, nabył już ponad 600 współczesnych dzieł takich artystów, jak Yayoi Kusama, Takashi Murakami i Banksy.


Kazachstan

Forbes Kazachstan Farrukh Makhmudov plasuje się na 22. miejscu wśród najbogatszych biznesmenów w kraju, z majątkiem wartym 385 milionów dolarów. Wraz z bratem jest właścicielem holdingu Orbis Group, który w zeszłym roku odnotował sprzedaż na poziomie 1,2 miliarda dolarów. Jej dział motoryzacyjny obejmuje produkcję pojazdów Kia, a także sprzedaż ciężarówek Hino.


Kenia

Afryka Forbesa Sylwetki przedsiębiorców działających na rzecz poprawy produktywności rolnictwa na kontynencie. Około 26 000 rolników korzysta z czujników i oprogramowania UjuziKilimo, kenijskiego startupu założonego przez Briana Bossiera (z lewej strony), który analizuje glebę i rekomenduje uprawy i nawozy o najwyższej wydajności.


Meksyk

Forbes Meksyk Przedstawia niektórych z najbardziej wpływowych ekonomistów w kraju, w tym Jonathana Heatha, wiceprezesa Banku Meksyku. Gabriela Seiler Bagazza, dyrektor ds. analiz ekonomicznych w BASE Financial Group; oraz Gabriel Casillas, główny ekonomista Barclays na Amerykę Łacińską.


Peru

W 2021 roku w Peru José Miguel Noblesilla a Brazylijczyk Victor Bernardino był współzałożycielem Arado (dawniej Clicampo), rynku rolnego, który działa jako pośrednik między rolnikami a branżą gastronomiczną. Rezultat: wyższe zyski, tańsze produkty i mniej odpadów.


Polska

W jego liczbie skup się na Najcenniejsze startupy AII Forbes Polska Cechy Miron Mireniuk, polskiego założyciela Cosmose AI z siedzibą w Singapurze. Wyceniana przez prywatnych inwestorów na 500 milionów dolarów, firma zbiera dane na temat lokalizacji kupujących i nawyków przeglądania, aby polecać produkty klientom takim jak L’Oréal i Estée Lauder.


Portugalia

Forbes Portugalia Przedstawia 50 najpotężniejszych portugalskich kobiet biznesu. Na okładce (z przodu pośrodku) jest najmłodszy z grupy: 29 lat Francesca Albran BondWiceprezes Bankowości Inwestycyjnej w Bank of America.


Senegal

Afryka Forbesa Najczęściej obserwowane profile TikToker na świecie, Khabi nie, 23-letni twórca treści, urodzony w Senegalu i wychowany we Włoszech. Jego rysunki w niemych filmach opierają się na gestach i mimice, aby zapewnić rozrywkę 160 milionom subskrybentów bez względu na to, jakim językiem się posługują.


Słowacja

Forbes Słowacja Cechy Maspuma, jednej z największych firm rodzinnych w kraju oraz największego producenta i dystrybutora przypraw w regionie. W tym roku firma rozszerzyła swoją działalność na Bałkany i kraje byłej Jugosławii.


Korea Południowa

Woongjin Group, konglomerat z siedzibą w Seulu, założony w latach 80., odradza się po tym, jak dekadę temu trafił do aresztu sądowego i zmniejszył o połowę liczbę swoich spółek zależnych – od żywności, przez edukację, po wynajem małych urządzeń. Drugie pokolenie menedżerów Sai Bum Yoon Przychody rosły o około 8% w każdym z ostatnich trzech lat do 789 mln USD w 2022 r.


Hiszpania

Kraje Europy Zachodniej, w tym Hiszpania, eksperymentują z A Cztery dni robocze w tygodniu. Niektóre hiszpańskie firmy twierdzą, że to doświadczenie zwiększyło produktywność i zadowolenie pracowników przy jednoczesnym utrzymaniu wzrostu sprzedaży.


Szwajcaria

Alicja Liman, napastnik reprezentacji Szwajcarii w piłce nożnej, bierze udział w mistrzostwach świata tego lata. Ponad 22 miliony obserwujących ją na Instagramie i TikToku czyni ją najczęściej obserwowanym sportowcem w Szwajcarii.


Urugwaj

Pablo Bocchi Berkes z siedzibą w Urugwaju stał się wirusowy, zwiększając obroty z 1 miliona do 200 milionów dolarów w ciągu 25 lat. Firma, która posiada spółki zależne z branży energetycznej, budowlanej i elektrycznej, właśnie podpisała trzy nowe kontrakty o wartości ponad 100 milionów dolarów w Ameryce Południowej i Europie.


Wietnam

Forbes Wietnam Według doniesień przychody i zyski po opodatkowaniu 50 największych spółek publicznych w kraju wzrosły odpowiednio o 25% i 18% w 2022 r. Le Ngoc Lam stoi na czele drugiego co do wielkości banku, BIDV z siedzibą w Hanoi, który odnotował wzrost przychodów o 11%. do 6% miliardów dolarów.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Pekinie: Którzy światowi przywódcy zmierzają do Chin (nie Biden)?