Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Jak wynika z dokumentów, doradcy Nicoli Sturgeon zapłacili szkockim podatnikom 175 funtów za biurowe ekspresy do kawy, 50 funtów luksusowego pokrowca na jej iPada i około 1700 funtów za wystawną kolację i spotkanie doradców ekonomicznych, kiedy była pierwszym ministrem.

Jak wynika z dokumentów, doradcy Nicoli Sturgeon zapłacili szkockim podatnikom 175 funtów za biurowe ekspresy do kawy, 50 funtów luksusowego pokrowca na jej iPada i około 1700 funtów za wystawną kolację i spotkanie doradców ekonomicznych, kiedy była pierwszym ministrem.

David Wilcock, zastępca redaktora politycznego w Mailonline

13:08 12 sierpnia 2023 aktualizacja 13:28 12 sierpnia 2023

Dokumenty ujawniły, że doradcy Nicoli Sturgeon wystawiali szkockim podatnikom rachunki za luksusowe ekspresy do kawy do jej biura, luksusowe etui na jej iPada i ponad 1700 funtów za spotkania z jej wewnętrznym kręgiem doradców ekonomicznych.

Personel pracujący dla ówczesnego pierwszego ministra kupił dwa ekspresy do kawy w ciągu dwóch miesięcy w 2020 roku do swojego biura, z prototypem za 115 funtów zakupionym w maju oraz tańszym modelem o 60 funtów dwa miesiące później.

Ujawnione szczegóły wydatków szkockiego rządu na karty kredytowe w latach 2019-2022 pokazują również, że wydał prawie 700 funtów na kawę w ciągu roku.

Personel zapłacił również prawie 50 funtów za pokrowiec na pierwszy tablet iPada ministra ze sklepu Apple Store. Dzieje się tak pomimo tego, że te okładki są dostępne za jedyne 10 GBP na Amazon.

Dane uzyskane przez Szkocką Partię Pracy pokazują również, że rząd zapłacił prawie 700 funtów za „prywatną kolację” dla Rady Doradców Ekonomicznych Sturgeon w marcu 2020 r., zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem blokady Covid.

Zaledwie dwa dni po rozpoczęciu posiłku w hotelu Hilton w Edynburgu podatnikowi zapłacono 986 funtów za „gościnność” podczas dwudniowego posiedzenia rady w marcu.

Pojawia się po tym, jak pani Sturgeon znalazła się pod ostrzałem za wydanie 10 000 funtów z pieniędzy podatników na traktowanie VIP-ów na lotniskach podczas podróży.

Zeszłej nocy pieniądze zostały opisane jako „może mniej niż przejażdżka prywatnym odrzutowcem dla Rishi Sunaka”.

Personel pracujący dla ówczesnego premiera kupił dwa ekspresy do kawy w ciągu dwóch miesięcy w 2020 r., z prototypem za 115 funtów zakupionym w maju i uzupełnionym o 60 funtów tańszym modelem dwa miesiące później.

Z akt wynika, że ​​pani Sturgeon uczestniczyła w jednym z dni spotkania Doradców Ekonomicznych wraz z ośmioma innymi wyższymi osobistościami w dziedzinie ekonomii i zdrowia, a także 13 innymi ministrami i wyższymi urzędnikami służby cywilnej.

READ  Firmy z Europy Środkowej biorą udział w wyścigu o odbudowę Ukrainy

Jednym z poruszanych tematów były starania administracji SNP o „ochronę gospodarki przed nieuniknionymi szkodami Brexitu”.

Jedzenie zostało dostarczone przez firmę Saltire Hospitality, która dostarczausługi cateringowe na zamówienie w Edynburgu i poza nim” i szczyci się „bliską współpracą z lokalnymi dostawcami, aby dostarczać Tobie i Twoim gościom najlepsze szkockie produkty”.

Nastąpiło to po doniesieniach, że szkoccy urzędnicy służby cywilnej wydali 14,2 miliona funtów z pieniędzy podatników w ciągu trzech lat.

Zakupy dla personelu wyższego szczebla obejmowały zajęcia jogi, malowanie paznokci oraz gościnność i zakwaterowanie za 4182 GBP w pięciogwiazdkowym hotelu Gleneagles w Perthshire we wrześniu 2019 r. Dla kobiet na imprezie sportowej.

Hamza Yusuf, następca Sturgeona, zlecił przegląd wydatków na karty kredytowe po opublikowaniu danych przez Scottish Labour.

58 751 zakupów na kartach zakupów, uzyskanych przez Scottish Labour, obejmowało również teoretyczny egzamin na prawo jazdy dla pracowników, porcelanę do sali konferencyjnej, 272 GBP „homedisco” z serwisu eBay i 272 GBP „kalosze do kontroli”.

Były też wycieczki do Zoo w Edynburgu, wystawne pobyty w hotelach i gra w szalonego golfa,

Zakupiono również różne książki, w tym sześć egzemplarzy księgi przemówień pani Sturgeon i 21 egzemplarzy „Jak kierować rządem, aby obywatele czerpali korzyści, a podatnicy nie zwariowali”.

Pani Sturgeon opisała kawę jako jeden z luksusów, którego pragnie na bezludnej wyspie. W 2015 roku w jej rodzinnym domu widzi się drogi ekspres do kawy Kiedy pani Sturgeon zaprosiła dziennikarkę ITV Good Morning Britain, Susannę Reed, do swojej posiadłości.

Ekspres do kawy i cappuccino De’Longhi PrimaDonna Avant był wówczas sprzedawany w cenie 1395 funtów, chociaż później wskazano, że można go również znaleźć w sprzedaży za około połowę tej kwoty.

Szkoccy podatnicy zapłacili prawie 10 000 funtów za traktowanie VIP dla Nicoli Sturgeon, kiedy podróżowała służbowo jako pierwsza minister, ujawniono w tym tygodniu.

Występując wczoraj wieczorem w All Talk Iaina Dale’a w Edinburgh Fringe Hotel, Sturgeon powiedział, że pierwsi ministrowie muszą „być w stanie szybko i bezpiecznie podróżować przez lotnisko”.

READ  Ceny domów w Sydney i Melbourne spadają wraz ze spadkiem popytu wśród kupujących

Dodała: „Nie wiem, czy to oburzające, zdecyduj sam”.

O wydatkach na usługi lotniskowe powiedziała: „Myślę, że widziałam 10 000 funtów w ciągu dwóch lat. To prawdopodobnie mniej niż prywatny odrzutowiec Rishiego Sunaka.

Sturgeon dodał, że „ostrożność z publicznymi pieniędzmi oraz funtami i groszami podatników jest oczywiście ważna”.

Ale powiedziała również: „Dla każdego pierwszego ministra, być może dla każdego szefa rządu, wszystkie twoje podróże są oparte na względach bezpieczeństwa”.

Szkocki rząd odmówił komentarza w sprawie danych o wydatkach, ale pierwszy minister zarządził przegląd korzystania z kart kredytowych.