Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kierowcy Ubera w Perth rozpoczynają w piątek pięciodniowy strajk blokadą lotniska

Kierowcy Ubera w Perth rozpoczynają w piątek pięciodniowy strajk blokadą lotniska

Piątkowy wieczór może być dla wielu chaotyczny – około 4000 kierowców planuje wyłączyć aplikacje, a kolejnych 500 zamierza zablokować lotnisko w Perth.

Mohamed Ahmed, rzecznik kierowców Ubera i Didi w Perth, powiedział, że grupa może strajkować przez pięć dni, jeśli Uber nie odpowie na ich żądania dotyczące lepszych warunków pracy.

Porozmawiaj z Seanem Cowanem 6PR rano Ahmed powiedział w piątek, że kierowcy będą zatykać miejsca spotkań na lotnisku swoimi samochodami, choć nie będą zabierać pasażerów, w godzinach od 19:00 do 21:00.

Decyzja kierowców Ubera następuje kilka dni po wycofaniu się z australijskiego rynku konkurencyjnej firmy Ola.kredyt: Michelle Mossop

Powiedział: „Sami pokrywamy koszty rejestracji, opłacamy ubezpieczenie, płacimy za paliwo, wkładamy cały nasz wysiłek i energię, a Uber pobiera od nas opłaty w wysokości od 27 do 30 procent”.

Ahmed powiedział, że jego konkurent Didi pobiera opłaty w wysokości od 10 do 15 procent, a kierowcy chcą, aby Uber obniżył obniżki cen do około 22–23 procent.

„Nie mamy żadnego problemu z Didi; Jedyny problem, jaki mamy, to Uber”.

Ahmed przeprosił klientów grupy za niedogodności.

„Jesteśmy zjednoczeni i chcemy, aby nasz głos został usłyszany, abyśmy mogli mieć lepsze warunki pracy”.

„Jeśli nie otrzymamy żadnej wiadomości od Ubera, będziemy strajkować przez pięć dni”.

READ  Elon Musk i australijski miliarder technologiczny ścierają się na Twitterze w sprawie dyrektywy o powrocie do biura