Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ukraińscy uchodźcy wnoszą wkład w polską gospodarkę: Studium – Katedra Anglistyki

Ukraińscy uchodźcy wnoszą wkład w polską gospodarkę: Studium – Katedra Anglistyki

Mimo konieczności opuszczenia swoich domów, uchodźcy z Ukrainy szybko weszli na polski rynek pracy jako pracownicy i przedsiębiorcy, the Zostań jest znalezione.

Według szacunków Fundacji w ubiegłym roku uchodźcy z Ukrainy wnieśli od 0,7 do 1,1 proc. produktu krajowego brutto Polski. Profesjonalna firma usługowa Deloitte, który przeprowadził badania.

W dłuższej perspektywie efekt ten może wzrosnąć do 1,35%. Deloitte'a Powiedział.

the Wybuch wojny na pełną skalę na Ukrainie w lutym 2022 r. doprowadził do znacznego spadku Napływ uchodźców na całym świecie przekracza 6 milionówwedług badania.

Duża część tego exodusu miała miejsce za polską granicą Komisja stwierdziła.

Od 24 lutego 2022 r., kiedy Rosja napadła na swojego sąsiada, około 20 milion Ludzie przedostawali się do Polski z Ukrainy, według polska straż graniczna.

READ  Polski premier Sposoby ewentualnego powrotu wirusa Corona jesienią

Z raportu Deloitte z początku tego miesiąca wynikało, że według stanu na październik 2023 r. w Polsce przebywało prawie 1 milion ukraińskich uchodźców.

Przedstawiciel UNHCR w Polsce, Kevin Allen, powiedział, że Polska przyjęła ukraińskich uchodźców uciekających przed wojną i brutalnością z otwartymi ramionami, okazując bezprecedensową solidarność, podała oficjalna polska agencja informacyjna. wspomniany.

Allen powiedział: „„To badanie pokazuje, że obrona uchodźców była korzystna także dla biznesu – i polskiej gospodarki – ponieważ otrzymali oni możliwość pracy i uczestniczenia w handlu”.

Dodał: „Chociaż większość uchodźców chce wrócić do swoich domów na Ukrainie, ich integracja gospodarcza z krajami przyjmującymi przyczynia się do tego, aby powroty były bardziej zrównoważone, umożliwiając uchodźcom budowanie i ochronę swojego majątku oraz zwiększanie ich odporności”.

Allen powiedział także, że zapewnienie uchodźcom w Polsce dostępu do rynku pracy przynosi korzyści zarówno Polsce, jak i Ukrainie.

READ  Schulz, premier RP rozmawia o imigracji, energii i Unii Europejskiej

Rosja najechała Ukrainę 24 lutego 2022 roku, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w Europie od czasów II wojny światowej.

Wtorek to 755. dzień wojny w Rosji SN CiiKRen.

(pzn)

źródło: PAPKA, unhcr.org