Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lance Morris odbudowuje kręgle po kontuzji, drużyna Australii Zachodniej, Marsh Cup, Sheffield Shield

Lance Morris odbudowuje kręgle po kontuzji, drużyna Australii Zachodniej, Marsh Cup, Sheffield Shield

Lance Morris odbudował swoją grę w kręgle po „frustrującej” kontuzji w tym roku, a Australijczyk Zachodni szybko dąży do powrotu na drużynę testową i zadebiutu w reprezentacji.

25-latek, uważany za najszybszego melonika w kraju, został zrzucony na spadochronie do australijskiego zespołu testowego w grudniu zeszłego roku w ramach osłony przed kontuzją kapitana Pata Cumminsa, który również podróżuje do Indii na tegoroczne zawody Border-Gavaskar Trophy.

W styczniu Teaaway Quick otrzymał tytuł Bradman Young Cricketer of the Year po imponującym lecie w Sheffield Shield, w którym zdobył 31 bramek przy 19,96, w tym najlepszy w karierze 5-36.

Morris otrzymał kontrakt krajowy i podpisał swój pierwszy kontrakt w mistrzostwach hrabstwa, zanim w kwietniu badania wykazały naprężenia w jego plecach. Zamiast ryzykować pogłębienie kontuzji, owinięto go w watę i wykluczono z ostatniej kampanii Anglii w Ashes, jednocześnie odmawiając występu w indyjskiej Premier League dla Indian Mumbai.

Oglądaj na żywo każdy mecz Pucharu Świata w krykiecie mężczyzn ICC w Kayo Sports. Dołącz teraz i natychmiast rozpocznij transmisję strumieniową >

„Była trochę niejasna kwestia dotycząca tego, czym (kontuzja) była, czy była prawdziwa, czy nie, czy też była to tylko niejasna dziwność na skanie” – Morris powiedział Fox Cricket.

„Lekarze z CA i WACA chodzili tam i z powrotem i rozmawiali o tym. W międzyczasie było kilka okazji, z których musiałem skorzystać i się zatrzymać.

„W pewnym sensie doszliśmy do decyzji, że lepiej podejść do tego z przymrużeniem oka, bo w miarę pogorszenia sytuacji będzie to bardziej przypominać dziewięć miesięcy przerwy od gry, a nie 12 tygodni, których zajęło doprowadzenie wszystkiego do porządku.

„Odrzucenie niektórych szans było trochę frustrujące, ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcę mieć długą karierę w piłce nożnej, potrzebuję zdrowego bocznego obrońcy.

„Chodzi bardziej o dłuższą metę niż o cokolwiek innego, co jest trudne, gdy jest się nowym na scenie”.

READ  Aktualizacja kontuzji Ricciardo i ostatnie miejsce w AlphaTauri F1 w 2024 roku
Lance Morris z Australii. Zdjęcie: Robert Cianflon/Getty ImagesŹródło: Getty Images

Podczas ostatniego sezonu poza sezonem Morris rozebrał się do gry w kręgle, aby naprawić pewne problemy techniczne, zaczynając zasadniczo od zera. Rozpoczął proces od przejścia przez fałdę, następnie biegu, stopniowo przechodząc do pełnej, odnowionej gry w kręgle.

„Do mojej gry wkradło się kilka drobnych rzeczy, których wolałbym się pozbyć” – wyjaśnił Morris.

„Najważniejsze było, aby przejść do etapu porodu w bardziej zrównoważonej pozycji. Kiedy próbujesz biegać szybko, ręce i nogi poruszają się na wszystkie strony i trudno jest utrzymać linię prostą.

„Musiałem popracować nad kilkoma etapami podawania i zachować większą równowagę w zagięciu, dzięki czemu znajdowałem się w idealnej pozycji do wykonania każdej piłki. Dzięki temu moja gra w kręgle jest bardziej spójna, a także bardziej ekonomiczna.

Morris, który potrafi osiągnąć prędkość przekraczającą 150 km/h, w tę niedzielę powróci długo oczekiwany do zawodowego krykieta, znajdując się w wyjściowej jedenastce meczu otwierającego Puchar Marsh w Australii Zachodniej przeciwko Queensland w Brisbane. Prawy obrońca rozegrał tylko jeden mecz od zeszłoletniego sezonu Big Bash League, czyli marcowego finału Sheffield Shield przeciwko Victorii.

Lance Morris z Australii Zachodniej. Zdjęcie: Paul Kane/Getty ImagesŹródło: Getty Images

Nie oczekuje się, że Morris, nazywany „Dziką Stworą”, rozegra wszystkie sześć rund krykieta w Sheffield Shield przed przerwą świąteczną, ale selekcjonerzy krajowi dali mu słowo ostrzeżenia przed pięcioma testowymi meczami u siebie.

Bądź gotów.

Mitchell Starc, Pat Cummins i Josh Hazlewood powrócą do domu w listopadzie po wyczerpującej kampanii w Pucharze Świata, a Australia w nadchodzących miesiącach rozegra siedem testów z Pakistanem, Indiami Zachodnimi i Nową Zelandią.

Jest mało prawdopodobne, aby doświadczone trio było w dobrej formie i dostępne we wszystkich siedmiu meczach, co otwiera Morrisowi drzwi do zdobycia upragnionego greenu.

READ  Wiadomości bokserskie 2021: Sonny Bill Williams otwarty na walki bokserskie z Paulem Gallenem i Barrym Hallem

„Cały czas rozmowa dotyczyła przygotowań do lata w naszym domu” – powiedział Morris.

„Wiemy, jaki będzie harmonogram na najbliższe kilka miesięcy dla wszystkich graczy grających we wszystkich formatach i jest on bardzo napięty.

„Prawdopodobnie kilka osób będzie w pewnym momencie potrzebować operacji i być może właśnie wtedy nadejdzie moja szansa”.

W niedzielę na stadionie Allan Border Field Queensland podejmie Australię Zachodnią, a pierwszy bal zaplanowano na 10:35 czasu AEST.