Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Najlepsi brokerzy wymieniają 3 akcje ASX do kupienia dzisiaj 8 maja 2024 r

Najlepsi brokerzy wymieniają 3 akcje ASX do kupienia dzisiaj 8 maja 2024 r

Źródło obrazu: Getty Images

Wielu czołowych australijskich brokerów było zajętych ponownym dostosowywaniem swoich modeli finansowych i rekomendacji. Doprowadziło to do publikacji w tym tygodniu szeregu dokumentów brokerskich.

Poniżej wymieniono trzy akcje ASX, które brokerzy uznali za kupowane w tym tygodniu. Oto dlaczego analitycy są teraz nastawieni na nie optymistycznie:

LOVIZA HOLDINGS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASX:LOV)

Zgodnie z notatką Bell Potter, jej analitycy utrzymali rekomendację Kupuj dla akcji tego sprzedawcy biżuterii modowej, przy podwyższonej cenie docelowej na poziomie 36,00 USD. Broker obserwuje sektor detaliczny i jest bardzo optymistyczny, jeśli chodzi o perspektywy Lovisy. Zwłaszcza po dokonaniu przeglądu założeń dotyczących rozwoju sieci sklepów dla nowych rynków po uwzględnieniu niektórych ostatnich danych z rynków takich jak Holandia, Irlandia, Kanada i Peru. Bell Potter szacuje, że Lovisa może rozwijać swoją sieć sklepów o 10% rocznie w latach 2023–34. Ponadto zauważa pewne zachęcające trendy na platformach handlu elektronicznego w Australii i USA w porównaniu z siecią sklepów internetowych. Główny przeciwnik. Ogólnie rzecz biorąc, doprowadziło to do tego, że broker podniósł swoje szacunki zysków i odpowiednio je ocenił. W środę cena akcji Lovisy wyniesie 31,46 dolarów.

REGIS RESOURCES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASX:RRL)

Z notatki Macquarie wynika, że ​​analitycy podtrzymali rekomendację „zawyżoną” i cenę docelową na poziomie 2,60 dolara dla akcji tej spółki wydobywającej złoto. Nastąpiło to po wiadomości, że firma zgodziła się na realizację dwóch nowych projektów podziemnych w Docton w celu wsparcia swojej strategii rozwoju podziemnego. Oczekuje się, że te dwie podziemne kopalnie osiągną stały roczny cel w zakresie produkcji złota na poziomie od 100 000 do 120 000 uncji od roku budżetowego 2027. Macquarie był zadowolony z tej wiadomości i dłuższej niż oczekiwano żywotności kopalni, jaką zapewnia. Choć nieznacznie obniżyła swoje krótkoterminowe zyski, rekompensuje to dłuższy okres eksploatacji kopalni. W efekcie nie następuje zmiana w jej ocenie. Akcje Regis Resources kosztują dziś po południu 2,13 dolara.

READ  Czego pandemia nauczyła nas o gospodarce?

TELSTRA GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASX: TLS)

Analitycy Goldman Sachs podtrzymali rekomendację Kupuj i cenę docelową 4,55 USD dla akcji tego giganta telekomunikacyjnego. Broker przyglądał się szacunkom zysków Telstry w odpowiedzi na niedawne osłabienie cen akcji i obniżone wytyczne firmy SPARK NOWA ZELANDIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (ASX: SPK). Dobra wiadomość jest taka, że ​​Goldman podtrzymuje swoją prognozę EBITDA na poziomie 8,61 miliarda dolarów w roku finansowym 2025. Stanowi to wzrost o 351 milionów dolarów w stosunku do szacunków Goldmana na rok finansowy 2024. W świetle tego widzimy niedawne osłabienie cen akcji. Może to spowodować wzrost zainteresowania zakupami możliwość. Akcje Telstry są dziś notowane na poziomie 3,64 USD.