Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nieopłacone wynagrodzenie Colesa wzrosło ponad dwukrotnie

Nieopłacone wynagrodzenie Colesa wzrosło ponad dwukrotnie

Zarobki Colesa

Coles mówi teraz, że jest winien pracownikom ponad 50 milionów dolarów.

Wybuchł skandal dotyczący płac Colesa, a gigant supermarketów ujawnił, że od czasu ich ujawnienia wzrosły one ponad dwukrotnie.

Sieć detaliczna ujawniła w piątek, że niedobór płac i dodatków, który został zidentyfikowany po raz pierwszy od ponad trzech lat, wzrósł o oczekiwane 25 milionów dolarów.

Coles przyznał po raz pierwszy w 2020 roku, że przegląd obejmujący całą firmę wykazał, że był winien 20 milionów dolarów niewypłaconych pensji i innych płatności kierownikom swoich supermarketów i działu monopolowego w ciągu sześciu lat. A po ostatnim ogłoszeniu rachunek za deficyt wyniósł 45 milionów dolarów.

Sekretarz firmy Daniela Pereira „bez zastrzeżeń przeprosiła” poszkodowanych pracowników.

„W lutym 2020 r. firma Coles ogłosiła, że ​​przeprowadza przegląd ustaleń dotyczących wynagrodzeń dla wszystkich członków zespołu otrzymujących pensję objętych nagrodą General Retail Industry Award po zidentyfikowaniu niedociągnięć” — powiedziała pani Pereira.

„Coles wyraził głęboki żal i przeprosił członków zespołu, których to dotyczy”.

Coles stanął w obliczu pozwu zbiorowego i powództwa prawnego Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Uczciwego Zatrudnienia w związku z niedopłatami dla pracowników.

„Coles nadal pilnie pracował nad tymi kwestiami” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Coles informuje, że po dalszym rozważeniu rozwiniętych kwestii zamierza podjąć dalsze przetwarzanie związane z uzgodnieniem dostępnych zapisów dotyczących dni i godzin pracy kierowników supermarketów otrzymujących wynagrodzenie.

„Coles weźmie dodatkowe środki w wysokości 25 milionów dolarów w związku z tą sprawą”.

Spółka wciąż czeka na decyzję sądu w innych „skomplikowanych kwestiach” związanych ze sprawą.

Aktualizacja Colesa pojawiła się zaledwie dzień po tym, jak gigant wydobywczy BHP przyznał, że przez ponad dekadę zapłacił prawie 30 000 pracowników mniej niż 430 milionów dolarów.

„Wstępna ocena wskazuje, że niektórym wymienionym pracownikom w naszych australijskich operacjach od 2010 r.

READ  Pierwszy wielojęzyczny bank cyfrowy dla imigrantów i grup etnicznych w Stanach Zjednoczonych

„Obecnych i byłych pracowników dotkniętych jest około 28 500, a średnio łącznie sześć dni urlopu zostało nieprawidłowo odjętych od pracowników, których to dotyczy w okresie 13 lat”.

BHP powiedział, że błąd wyniósł 170 000 dziennie w całej firmie.

„Szacuje się, że koszt obsługi kwestii urlopów i umów wyniesie 280 milionów dolarów (431 milionów dolarów), w tym koszty, w tym wypłaty emerytur i powiązane świadczenia” – podała firma.

Australijska prezes firmy, Geraldine Slattery, przeprosiła poszkodowanych pracowników.

„To po prostu nie jest wystarczająco dobre i nie spełnia standardów, których oczekujemy w BHP” – powiedziała.

„Pracujemy nad naprawieniem tych problemów i rozwiązywaniem ich pilnie i tak szybko, jak to możliwe”.

BHP powiedział, że skontaktuje się z obecnymi i byłymi pracownikami, których to dotyczy, aby ich ostrzec. Specjalna infolinia i strona internetowa będą działać od piątku.

Coles i BHP to tylko najnowsi przedstawiciele australijskich gospodarstw domowych, którzy w ostatnich latach zgłaszali niedopłaty wynagrodzeń i innych świadczeń.

Rywal z supermarketów Woolworths przyznał się do niedopłat w wysokości ponad 600 milionów dolarów w ostatnich latach, w tym 70 milionów dolarów w lutym. Inny konkurent, Wesfarmers – właściciel Kmart, Target i Bunnings – również ujawnił miliony w „błędach płacowych”.

Super Retail Group – właściciel Supercheap Auto, Rebel Sport, Macpac i BCF – jest oskarżony o zaniżanie pracownikom ponad 1 miliona dolarów.

W maju Mosaic Brands – największy australijski sprzedawca odzieży specjalistycznej – ukarał go grzywną w wysokości 29 tys.

Mosaic Brands, która ma 1100 sklepów i obejmuje marki Millers, Rivers, Katies, Rockmans i Noni B, przyznała się do 324 przestępstw w Downing Centre Local Court w Sydney. 19 maja został ukarany grzywną.