Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Odporny eksport energii słonecznej na dachy może stać się rzeczywistością w przyszłym roku po udanej próbie

Australia Południowa mogłaby zaoferować elastyczny eksport energii słonecznej na dachy do domów i firm już w drugiej połowie 2022 r., Po tym, jak doświadczenie wykazało, że uczestnicy hipotetycznej elektrowni byli w stanie wyeksportować więcej niż limit stanowy 5 kW bez narażania stabilności sieci.

Odporny eksport energii słonecznej – to znaczy możliwość dynamicznego ustalania limitów eksportu, zgodnie z lokalnymi warunkami iw określonym czasie – jest obiecujący jako nowy standard zarządzania gwałtownym wzrostem systemów słonecznych na dachach w całej Australii.

Australia Południowa ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników penetracji energii słonecznej na dachach w swojej sieci, co ustanowiło ogólnostanowy limit eksportu energii słonecznej wynoszący 5 kW i wprowadza surowe i obowiązkowe normy dotyczące falowników, aby radzić sobie z dniami, w których energia słoneczna na dachu może zaoszczędzić aż tyle. 100 procent żądania państwa lub więcej.

Surowa rzeczywistość dla wielu domów zasilanych energią słoneczną polega na tym, że limity eksportu energii słonecznej do mieszkań są wspólne we wszystkich stanach i terytoriach, przy czym niektóre gospodarstwa domowe, jak mówią sieci, są bardzo zatłoczonymi sieciami i nie są w stanie w ogóle eksportować energii słonecznej.

Oprócz wprowadzenia hamulca ręcznego na przychody klientów z energii słonecznej na dachach, ustalone limity eksportu skutecznie określają pułap maksymalnej mocy VPP, ograniczając korzystanie z sieci i zachęty dla klientów do udziału.

Australia Południowa ma obecnie dziewięć VPP działających w swojej sieci, w tym cztery duże Tesla (5 MW), AGL (5 MW), Simply Energy (5 MW) i ShineHub (ponad 2 MW), które aktywnie uczestniczą w rynku FCAS.

Państwowa monopolistyczna firma dystrybucyjna SA Power Networks we współpracy z Teslą i CSIRO poprowadziła 21-miesięczny test VPP Advanced Grid Integration, obejmujący 1000 gospodarstw domowych zasilanych energią słoneczną i bateriami.

Eksperyment zakończył się powodzeniem, umożliwiając wzrost domowej produkcji poza normalny limit eksportu wynoszący 5 kW na lokalizację, bezpiecznie i bez naruszania lokalnych ograniczeń sieci, ale także zwiększył całkowitą zdolność eksportową VPP z 5 MW do średnio 6- 8 MW w zegarkach Solar.

READ  Amerykański kierowca zginął, gdy eksplodował napełniacz poduszki powietrznej

“ Dzięki ciągłemu dostosowywaniu się do zmieniającego się stanu sieci lokalnej, każda z lokalizacji uczestniczących w programie VPP była w stanie wyeksportować więcej mocy do sieci, niż gdyby pracowała przy standardowym stałym limicie 5 kW na fazę, co znacznie zwiększa możliwości VPP do handlu na rynku energii „Świadczenie wartościowych usług bilansowania częstotliwości dla sieci” – powiedział Mark Vincent, dyrektor generalny ds. Strategii i transformacji w SAPN.

“ Możliwości opracowane w tym projekcie pomogą operatorom VPP stworzyć większą wartość dla klientów z ich inwestycji w Distributed Energy Resources (DER) i umożliwią operatorom sieci dystrybucyjnych integrację coraz większej liczby VPP z siecią bez konieczności kosztownych modernizacji sieci.

„Zwiększy to możliwości DER dla klientów, aby pomóc całemu systemowi działać wydajniej, a także zapewnić większą wartość społeczną z istniejących zasobów sieciowych, pomagając utrzymać niskie ceny dla wszystkich”.

Brian Williams, dyrektor Future Grid Strategy w SAPN, powiedział RenewEconomy, że celem firmy jest posiadanie elastycznej opcji eksportowej do połowy 2022 r., Pod warunkiem pomyślnego zakończenia próby, która skupi się na gospodarstwach domowych zasilanych wyłącznie energią słoneczną. .

„Naszym celem jest podwojenie ilości energii słonecznej w naszej sieci do 2025 r. I zrobienie tego w inteligentny sposób, a nie tylko poprzez modernizację infrastruktury” – powiedział Williams.

„Dlatego aktywnie zaangażowaliśmy się w budowanie tego potencjału w latach 2020–2025 i byliśmy w stanie przyspieszyć ten proces dzięki funduszom Wspólnoty Narodów z ARENY.

Powiedział: „Jeśli pomyślisz o alternatywie, jeśli zachowamy tylko ustaloną granicę, nadal będzie ona…

Williams powiedział, że limity około 1-1,5 kW szybko staną się standardem dla gospodarstw domowych, które nie zdecydują się przestawiać się na odporny eksport, podczas gdy rodziny wyposażone w odporny eksport będą szukać transformatorów o mocy do 10 kW.

„To jest główna zdolność, którą wszyscy interesują się na przyszłym rynku. Musisz się upewnić… to wszystko [distributed energy resources] Może działać w granicach technicznych sieci.

READ  Choroba wrzodowa cytrusów zniknęła z Australii po resekcji NT

„Jesteśmy bardzo podekscytowani procesem i [its] Wyniki – dodał Williams. – To rzut oka w przyszłość.