Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ognista obrona kampanii NRL Petera V’landysa

Gwiazda burzy, Ryan Pappenhosen, musiał zostać strącony z boiska po wysokim strzale przeciwko smokowi.

Przewodniczący Komisji Australijskiej Ligi Rugby, Peter Flandis, rozpoczął zaciekłą obronę kampanii NRL, którą widziała Wielokrotne pożegnanie z grzechem I rekordowa liczba kreskówek w Magic Round.

W ciągu trzech dni roboczych Komitet ds. Przeglądu Meczu umieścił w raporcie 24 zawodników, przy czym trzech z nich zostało wydalonych, a 14 wysłanych do Sin Box, gdzie przeprowadzono rozprawę z niebezpieczną grą.

Zna uczciwe bity: Niesamowity powrót do burzy Cam Smitha

okrutny: Greed Heine jest celem współwięźniów w więzieniu

Bezlitosny atak – mający na celu zniechęcenie do kontaktu z głowami zawodników i ochronę dobrego samopoczucia gwiazd sportu – spotkał się z mieszanymi reakcjami kibiców.

Chociaż wielu zgodziłoby się, że bezpieczeństwo graczy jest najważniejsze, inni twierdzą, że ścisłe wyjaśnienia pozostawiają niewiele miejsca na błędy i zagrażają strukturze gry.

Przemawiając w poniedziałek wieczorem w NRL 360, V’landys nie przepraszał za rozprawę, twierdząc, że wstrząs mózgu jest obecnie największym problemem gry.

Prezes ligi mówi, że prawodawcy w grze mają obowiązek chronić długoterminowe samopoczucie graczy, biorąc pod uwagę wszystko, czego nauczyła nas nauka o kontuzjach.

„Mamy obowiązek wobec naszych graczy i ich dobrego samopoczucia. Chcemy, aby nasi gracze opuścili mecz z całym swoim potencjałem” – powiedział Flandes komisji.

„Trenerzy znaleźli się w takiej sytuacji, w której chcą wygrać za wszelką cenę i doceniam to. Ale moim zadaniem jest upewnienie się, że zawodnicy są bezpieczni, a jeśli nie zrobimy czegoś z kontuzjami, to mamy wieloletnie doświadczenie problem.”

Musimy się tym zająć i musimy się tym zająć teraz. Nie jutro, nie w przyszłym tygodniu, ale teraz.

„Nie przepraszam, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym graczom bezpieczeństwo.

„To dla przyszłości gry. Każdy sport kontaktowy, który nie radzi sobie z kontuzjami, robi źle.”

READ  Statystyki i liczby losowe dotyczące amerykańskich prób pływackich na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 r

„Traktuję to bardzo poważnie i nie powinienem zajmować stanowiska przewodniczącego komisji ARL, jeśli osłabnę w tej sprawie.

„To największy pojedynczy problem. Zmierzyliśmy się z wyzwaniem COVID w zeszłym roku … Teraz musimy zebrać się razem i pokonać problem wstrząsu mózgu, ponieważ jeśli nie zrobimy tego teraz za 10 lub 15 lat, nie będzie meczu ”.

V’landys odpowiada również na sugestię gospodarza NRL 360 Bena Aikena, że ​​zespoły nie zostały wystarczająco ostrzeżone o nowej dyrektywie lub że brakowało konsultacji z różnymi interesariuszami w sporcie.

Szef ARLC podkreślił również, że nie jest to nowa zasada monitorowana przez sędziów, a jedynie bardziej rygorystyczne wdrożenie wcześniej istniejących zasad w celu ochrony graczy.

V’landys mówi, że to głównie gracze powinni uważać na niebezpieczne połączenie, a dobrzy trenerzy już to zbadali.

„Dobrzy trenerzy natychmiast zmienią styl i zachowanie zawodników i będą mieli przewagę konkurencyjną” – powiedział.

„Ci trenerzy już to robią, zmienili styl zawodników i techniki interwencji. Nie wyślą żadnych zawodników do pola Grzechu i żaden zawodnik nie zostanie wydalony, będą mieli przewagę konkurencyjną”.

Tutaj napastnik Dragons Josh McGuire zostaje wysłany do Sin Box.

Magiczna runda sprawiła, że ​​grupa graczy została wysłana do Sin Boxa. Zdjęcie: Getty

Ciężar dostosowania się trenerów i zawodników

Od poniedziałkowego popołudnia MRC przyznał 20 tygodni zawieszenia, a pięciu graczy nie złożyło zamówienia – dwóm z nich spotkało w sumie sześć zakazanych meczów.

Według kapitana NRL drużyny piłkarskiej Grahama Anisleya, zarzuty te mogły zostać wniesione w dowolnym tygodniu, niezależnie od nowego stanowiska NRL w sprawie surowszej kary na boisku za kontakt głową lub szyją.

Anesley powiedział, że 14-letni rekord zarzutów, który prawie się podwoił w zeszłym tygodniu, był spowodowany częstszym kontaktem z niebezpiecznym kontaktem.

„Ludzie mówili, że Magiczna Kula została rozbita z powodu tego, co zrobili władcy” – powiedział.

READ  AFL 2022: Dziennikarka Caroline Wilson odchodzi od roli telewizyjnej w Footy Classified

„Na Magic Ride miało wpływ to, co zrobili gracze.

Władcy odpowiedzieli na to.

„Jeśli takie incydenty się nie zdarzają, to nikt nie narzeka, że ​​sędziowie podejmują działania, ponieważ nie ma żadnych działań. To rozczarowujące”.

Nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego incydenty złośliwej rozgrywki i niebezpiecznego kontaktu miały miejsce w Rundzie 10 częściej niż w jakikolwiek inny weekend w historii NRL.

Anisley powiedział, że nie ma jeszcze wystarczających danych, aby ocenić, czy zmiany zasad wprowadzone na początku sezonu nie przysporzyły graczom zbyt wielu kłopotów.

„Mam nadzieję, że to tylko jeden z tych niezwykłych wzlotów, które widzieliśmy w każdym sezonie… Ale to oczywiście duża liczba” – powiedział.

„Miejmy nadzieję, że to niewytłumaczalny skok, a potem cofniemy się w przyszłym tygodniu.

„Szkoda, że ​​stało się to w Magic Round i niestety wydarzyło się to w weekend, ponieważ komisja powiedziała, że ​​przyjrzymy się dokładniej tym rzeczom na boisku, ale poza polem nic się nie zmieniło.

„Poza boiskiem zostały sprawdzone tak, jakby były w jakimkolwiek innym tygodniu”.

Jeśli chodzi o rozporządzenie nakazujące sędziom mocniejszy kontakt głowy i szyi, Anesley powiedział, że NRL musiała po prostu nadrobić zaległości we wszystkich innych sportach kontaktowych na świecie, które poważnie traktują kontuzje.

Dzięki AAP

Obejrzyj „Mind Games”, nową serię Yahoo Sport Australia, która bada brutalny umysłowy trud elitarnych sportowców w pogoni za wielkością:

Kliknij tutaj Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze wiadomości z Australii i całego świata.