Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Projekt Glasgow Uni, który wykorzystuje promienie kosmiczne do tworzenia obrazów 3D, jest współfinansowany kwotą 700 000 funtów

Projekt Glasgow Uni, który wykorzystuje promienie kosmiczne do tworzenia obrazów 3D, jest współfinansowany kwotą 700 000 funtów

Lynkeos Technology, założona w 2016 r., jest jedną z dziesięciu organizacji, które skorzystały z finansowania z Akceleratora Obrony i Bezpieczeństwa (DASA) oraz Urzędu ds. Likwidacji Nuklearnej (NDA). Lynkeos zdobył wsparcie po udanej próbie zdalnego monitorowania NDA w konkurencyjnych wrażliwych witrynach, które szukały nowych sposobów zdalnego gromadzenia danych o zasobach, infrastrukturze i otaczającym środowisku. Zadaniem Narodowej Agencji Obrony (NDA) jest bezpieczne i oszczędne oczyszczenie pierwszych 17 obiektów jądrowych w Wielkiej Brytanii.

Technologia Lynkeos wykorzystuje unikalne właściwości promieni kosmicznych do tworzenia nieinwazyjnych obrazów wnętrz konstrukcji. Został on utkany z podstawowych prac badawczych z zakresu fizyki jądrowej przeprowadzonych w Uniwersytet w Glasgow Szkoła Fizyki i Astronomii.

Promienie kosmiczne to naładowane cząstki subatomowe, które docierają do Ziemi z kosmosu. Kiedy promienie uderzają w jądra gazów w atmosferze planety, zderzenie to uwalnia cząstki znane jako miony. Po uderzeniu w obiekty na ziemi miony nieznacznie zbaczają ze swojego kursu. Zbieranie danych o aberracji na komputerze pozwala na stworzenie złożonego trójwymiarowego obrazu obiektu i jego struktury.

David Mahon z Lynkeos i University of Glasgow School of Physics and Astronomy powiedział: „Cieszymy się, że uzyskaliśmy wsparcie DASA i NDA dla naszej technologii obrazowania, która już udowodniła swoją wartość w pasywnym obrazowaniu w wymagających środowiskach z wieloma partnerami komercyjnymi. Dofinansowanie pomoże nam zbudować bardziej przenośną wersję naszego zasilanego bateryjnie sprzętu do obrazowania mionów. Można je łatwo wdrożyć w terenie. Pomoże to użytkownikom w budowaniu obrazów struktur w odległych lokalizacjach lub w trudnych warunkach”.

Andrew Gray, dyrektor ds. dostarczania innowacji w NDA, dodał: „Jesteśmy podekscytowani współpracą z DASA w tym konkursie, który wywołał duże zainteresowanie w tak wielu różnych sektorach. Konkurs wesprze rozwój nowych technologii dla Teledetekcja oraz wdrażanie nowych podejść, które umożliwią nam monitorowanie naszych dużych i rozproszonych geograficznie nieruchomości. „

David Mahon z Lynkeos i University of Glasgow School of Physics and Astronomy: „Dofinansowanie pomoże nam zbudować bardziej przenośną wersję naszego sprzętu do obrazowania mionów”.