Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rynki na żywo, środa 9 czerwca 2021

ASX osiągnął nowy szczyt w środę, ale popadł w zastój, gdy sesja się przeciągała, gdy wiadomości korporacyjne wysychały, a handlowcy czekali na dane o inflacji w USA.

Indeks S&P/ASX200 wzrósł o 0,6 procent, osiągając szczyt 7334,9, zanim stracił na sile.

Rynek zamknął się o 0,3 proc. do poziomu 7270,2 punktu, o 22,4 punktu.

ASX 200 spadł w środę o 0,3 proc. przypisane mu:AFR

Brickworks poprowadziło wzrosty po tym, jak podniosło swoją podstawową prognozę zysków. Jego akcje wzrosły o 11,3 procent do rekordowego poziomu 23,40 USD.

Firma powołała się na optymistyczne prognozy dotyczące boomu budowlanego, w którym Reese również osiągnął nowy szczyt w wysokości 23,02 USD, a budynek Fletcher Building osiągnął najlepszą cenę od czterech lat, przed zamknięciem mieszkania na poziomie 7,38 USD.

Główni górnicy byli silniejsi dzięki wyższym cenom rudy żelaza: BHP wzrósł o 0,6 procent, Rio Tinto o 0,5 procent, a Fortescue Metals o 1 procent.

Woolworths spadł o 1,9 procent po tym, jak niezależne śledztwo ostrzegło przed próbą otwarcia przez firmę dużego sklepu monopolowego w pobliżu suchych obszarów Darwin.

Jego akcje spadły do ​​42,63 USD, a akcje Colesa spadły o 2 procent do 16,76 USD.

Ważą również dwa rozczarowujące dane ekonomiczne, a wskaźnik zaufania konsumentów Westpac spadł o 5,2 procent, gorszy niż oczekiwano.

Powolność na ASX odwróciła główne rynki azjatyckie i nastąpiła po dwóch dniach słabego przywództwa z Wall Street.

Julia Lee, dyrektor ds. inwestycji w Burman Invest, powiedziała, że ​​dane z Chin wskazują na niskie ceny konsumpcyjne, ale 9-procentowy wzrost indeksu cen producentów może być eksportowany poprzez wyższe ceny. Handel prawdopodobnie pozostanie spokojny do czwartkowej publikacji danych o inflacji w USA.

„To rozczarowujące, że nie widzieliśmy przejścia od tego rekordu do zamknięcia na rekordowym poziomie” – powiedziała.

“Wszystko brzmi jak trochę nerwowości. To wielki tydzień pod względem inflacji. ”

READ  Zniszczona przez pandemię Sewilla ma nadzieję na zwiększenie turystyki w strefie euro euro

Niższa niż oczekiwano inflacja w USA będzie korzystna dla rynków, a wszystko powyżej konsensusu może wywołać wyprzedaż, ponieważ zwiększa szanse na wzrost stóp procentowych.

Banki australijskie również osiągnęły w środę gorsze wyniki, a Macquarie Group spadła o 1,3 procent, do 151,41 USD.

Afterpay zyskał 1,7 proc., ale nie był w stanie zrekompensować 7,5 proc. spadku w Altium, 4 proc. spadku w Wisetech i 3,9 proc. w Appen.

Dyrektor inwestycyjny Talaria Capital, Chad Badowitz, powiedział, że rynki nadal są blisko rekordowych poziomów i nie są zaniepokojone niczym innym niż nadchodzącymi danymi inflacyjnymi.

„Rynki pozostają dobrze wspierane, a poziom udziału detalicznego jest dość niezwykły, co wskazuje na spekulacje, optymizm i nadmierną płynność w systemie” – powiedział.

“Nie jestem pewien, jakie liczby pokażą w czwartek, ale myślę, że wiele rzeczy wygląda na bardzo rozciągnięte. Wiele wskazuje na to, że koszt pieniądza jest bardzo niski”.

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej nadal odnotowują wzrost cen przy rotacji akcji defensywnych od początku czerwca, przy czym AusNet wzrósł o 1,1 procent, a AGL wspiął się do najwyższego od siedmiu tygodni poziomu 9,16 USD.