Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

W jaki sposób urząd skarbowy będzie celował w inwestorów kryptowalut

Ostatnio zainwestował ponad 600 000 dolarów australijskich w kryptowalutę, według ATO, która obawia się ludzi próbujących uniknąć ujawnienia swoich aktywów.

Chce obalić mit, że wielu podatników uważa, że ​​ich dochody z kryptowaluty można odliczyć od podatku lub opodatkować tylko wtedy, gdy udziały są wykupywane w dolarach australijskich.

Handel kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Dogecoin i Ethereum, wzrósł w ostatnich latach.

Związane z: Bitcoin upada w następstwie brutalnej chińskiej represji

Związane z: „Extreme Fear”: Niepewna przyszłość kryptowalut

Asystent komisarza ATO, Tim Luo, powiedział, że istnieje ogromny mit, że ludzie wierzą, że kryptowaluta jest walutą, a nie aktywem, i tak jest klasyfikowana przez ATO.

W tym roku ATO napisze do około 100 000 podatników posiadających aktywa kryptowalutowe, aby zachęcić ich do przejrzenia wcześniej złożonych deklaracji.

Będzie również zachęcać prawie 300000 osób, które składają zeznanie podatkowe za 2021 r., Do zgłaszania zysków lub strat kapitałowych kryptowaluty.

Luo powiedział, że „martwi się”, że ludzie mogą pomyśleć, że kryptowaluta działa w anonimowym świecie cyfrowym, co daje im licencję na ignorowanie zobowiązań podatkowych.

Związane z: Najskuteczniejsze kryptowaluty dla australijskich inwestorów

Związane z: Chiny rozprawiają się z Bitcoinem, aby stworzyć własną kryptowalutę

Związane z: Elon Musk wstrzykuje dogecoin tweetem „CEO”

Ale ujawnił, że ATO ściśle śledzi, gdzie kryptowaluty wchodzą w interakcję ze światem rzeczywistym, korzystając z danych z banków, instytucji finansowych i giełd kryptowalut.

„(My) podążamy ścieżką pieniężną do podatnika i robimy to za pośrednictwem ATO, która ma profile, które pasują do danych z giełdami kryptowalut i dostarczają nam te informacje, a my wykorzystujemy te informacje, aby dopasować zeznania podatkowe osób” – powiedział. news.com.au.

„Nie ma możliwości chowania się i szukania. Mamy te informacje i prosimy ludzi o przestrzeganie zasad. Wiemy, że większość Australijczyków przestrzega zasad”.

READ  Szczury robią posiłek z samochodów, powodując szkody w wysokości tysięcy dolarów

Luo wyjaśnił, że zyski z kryptowaluty są podobne do zysków z innych inwestycji, takich jak akcje.

Ogólnie rzecz biorąc, jako inwestor, jeśli kupujesz, sprzedajesz lub wymieniasz walutę fiducjarną lub wymieniasz jedną kryptowalutę na inną, będzie ona podlegać podatkowi od zysków kapitałowych (CGT) i musi zostać zgłoszona.

CGT dotyczy również zbywania niewymienialnych tokenów.

W zeszłym roku ATO skontaktowało się z prawie 100 000 podatników, którzy handlowali kryptowalutami i zapłaciło 140 000 podatników za wpłatę.

Luo powiedział, że nie był zaskoczony ogromnym wzrostem liczby Australijczyków inwestujących w kryptowaluty, biorąc pod uwagę wzrost cen w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Posiadanie kryptowaluty przez co najmniej 12 miesięcy jako inwestycja może oznaczać, że masz prawo do zniżki CGT, jeśli osiągnąłeś zysk kapitałowy. Według ATO w ograniczonych okolicznościach kryptowaluta może być aktywem do użytku osobistego.

Związane z: Doświadczenie z kryptowalutami o wartości 1000 USD tygodniowo dla Australijczyka

Pan Luo powiedział, że ATO wie, że kryptowaluty mogą być złożone i skupiać się na pomaganiu ludziom w ich prawidłowym zrozumieniu.

„Najlepszą radą w celu podkreślenia zysków i strat kryptowaluty jest prowadzenie dokładnych zapisów, w tym dat transakcji i wartości w dolarach australijskich w momencie ich zawarcia, przyczynach transakcji i tym, kim była druga strona, a nawet gdyby to był tylko adres ich portfela – wyjaśnił.

– Jeśli zda sobie sprawę, że popełniłeś błąd i poprawi twój zwrot, ATO znacznie zmniejszy kary – dodał Loh.

„Jednak niezgłoszenie aktywów kryptograficznych i niepodjęcie działań po wycofaniu skutkować będzie karami i prawdopodobnie kontrolą” – powiedział.

Dostaną je firmy lub tylko sprzedawcy, którzy pobierają kryptowaluty za towary lub usługi

Płatności podlegające opodatkowaniu jako dochód oparty na wartości kryptowaluty w dolarach australijskich, zgodnie z ATO.

za Arkusz faktów dotyczący kryptowaluty Został stworzony przez ATO z poradami i informacjami, jak zastosować podatek od zysków kapitałowych do kryptowaluty.

READ  Polski prezydent popiera szefa banku centralnego na drugą kadencję