Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zaskakujący powód do rezygnacji z australijskiej firmy Deloitte

Zaskakujący powód do rezygnacji z australijskiej firmy Deloitte

Inspiracją dla australijskiego start-upu technologicznego, który przykuł uwagę zamożnych inwestorów, była matka młodej przedsiębiorcy i jej osobiste zmagania.

26-letni biznesmen z Melbourne obserwował, jak jego matka staje przed poważnymi wyzwaniami, próbując odnaleźć się w systemie usług społecznych.

To zainspirowało go do wykorzystania swoich szczytnych pomysłów w dziedzinie sztucznej inteligencji, zaczynając od Krajowego Systemu Ubezpieczeń Inwalidztwa.

Alexander Cheng opuścił Deloitte – co było „trudną i przerażającą decyzją” – aby uruchomić Menikai na początku roku, aby „pomóc każdemu Australijczykowi w uzyskaniu lepszej opieki i rozwoju”.

Keoki Alexander-Chang odszedł z pracy w Deloitte, aby założyć startup specjalizujący się w sztucznej inteligencji, zainspirowany zmaganiami swojej matki.

„Poprawa dostępu do NDIS jest czymś, co jest mi bardzo bliskie” – powiedział.

„Kiedy wyobrażasz sobie osobę próbującą poruszać się po tej przestrzeni, istnieje wiele obowiązków administracyjnych i dokumentów związanych z ustaleniem planu opieki dla uczestnika.

„Osobom niepełnosprawnym o złożonych potrzebach przydzielany jest budżet i plan opieki zapewniany przez NDIS, ale zarządzany i zarządzany przez szereg różnych zewnętrznych firm i organizacji.

„Te strony trzecie zasadniczo świadczą złożone usługi administracyjne i zajmują się dużą ilością formalności, niezależnie od tego, czy chodzi o wymagania dotyczące dokumentowania, zarządzanie notatkami spraw itp.

„To wszystko informacje nieustrukturyzowane. Będziemy współpracować z tymi firmami, aby ulepszyć ich modele sztucznej inteligencji w celu przetwarzania i syntezy tych informacji w coś bardziej uporządkowanego. Dzięki temu będą mogli mniej skupiać się na ręcznych zadaniach administracyjnych, a bardziej na świadczeniu usług i opieki”.

NDIS spotyka się z częstą krytyką dotyczącą trudności w nawigacji po systemie. Zdjęcie: Pema Tamang Baakharin

Beneficjenci NDIA od dawna mówili o głównych biurokratycznych przeszkodach w dostępie do wsparcia, ponieważ wyczerpani pracownicy borykają się z ogromnymi zaległościami w zakresie roszczeń.

W raporcie ABC z zeszłego miesiąca specjalistka ds. zdrowia psychicznego i rzeczniczka zdrowia Mary Holick określiła ten system jako „katastrofę”.

READ  Setki pasażerów wciąż czekają na zmianę rozkładu lotów na lotnisku w Perth

„To naprawdę przemawia do bizantyjskiego labiryntu NDIS, którego zrozumienia członkowie rodziny nie są przeszkoleni ani wspierani” – powiedziała radiu pani Hollick.

Uderzanie w ceglany mur podczas kontaktów z rządowymi agencjami opieki społecznej jest czymś, czego Alexander Chang był świadkiem na własne oczy.

„Moja mama stanęła przed poważnymi wyzwaniami w swoim życiu” – powiedział. „Złożoność nawigacji w systemie spowodowała, że ​​zawalił się. Kiedy coś takiego przydarza się ludziom, jest to naprawdę przerażające, ponieważ czują się zagubieni, tracą głos.

„Myślę, że kiedy system zawodzi, ludzie dochodzą do momentu, w którym czują, że ich to nie obchodzi, jakby nikt ich nie słyszał, jakby nikogo to nie obchodziło.

„Widziałam to u mojej mamy. Prawie cały swój czas poświęca na koordynowanie różnych usług, aby uzyskać podstawowe wsparcie, którego potrzebuje. Jest to bardzo frustrujące i przytłaczające.

„Ludzie, z którymi masz do czynienia, to dobrzy ludzie, są tam, aby czynić dobro, ale są przytłoczeni pracą”.

Matka Kiyukiego zainspirowała jego startup AI.

Misją Minikai jest przełamanie biurokracji i usprawnienie procesów, aby uczynić doświadczenie prostszym i usprawnionym dla obu stron NDIS.

„Chcemy skupić się na podstawowej platformie zwanej aplikacją Navigator. Dlatego dla Australijczyków, którzy mają trudności z poruszaniem się po usługach społecznościowych, takich jak NDIS, aplikacja Navigator będzie platformą zapewniającą użytkownikom końcowym większy przepływ pracy wspomagany sztuczną inteligencją, dzięki czemu będzie łatwiej. aby mieli dostęp do swoich świadczeń.

Ponadto agenci AI specjalizują się w usługach społecznych w Australii, aby wykonywać bardziej złożone zadania w imieniu użytkowników końcowych.

„Dzięki temu obecni pracownicy staną się bardziej produktywni, ponieważ, szczerze mówiąc, są przytłoczeni skalą i istniejącą złożonością.

„Przede wszystkim Minikai pomaga teraz zwiększyć ich skalę, a w przyszłości agenci sztucznej inteligencji będą musieli być tam prawie jako dodatkowy członek zespołu”.

READ  Więcej usług podobnych do ChatGPT powstaje w Chinach. Oto kilka ostatnich ogłoszeń

Istnieje ogromny potencjał zastosowania modeli sztucznej inteligencji w innych częściach ekosystemu usług społecznych.

„Uważam, że opieka zdrowotna, opieka społeczna i usługi dla osób niepełnosprawnych to bardzo specjalistyczne i złożone obszary, w których potrzebne jest wszelkie możliwe wsparcie, ale technologie ogólnego przeznaczenia nie doprowadzą ich do potrzebnego poziomu. Sztuczna inteligencja może mieć ogromny wpływ”.

Australijski ekspert ds. technologii Luke Janssen jest inwestorem w Minikai.

Wydaje się, że znawcy kapitału wysokiego ryzyka są z tym zgodni.

Minikai właśnie zabezpieczył sześciocyfrowe fundusze początkowe wspierane przez australijskiego giganta technologicznego Luke’a Janssena, który założył i prowadził Tigerspike, który sprzedał firmie Concentrix w 2017 roku za 88 milionów dolarów.

„To było naprawdę dobre, ponieważ zapewniło nam wystarczająco dużo pasa startowego dla małego, ale ukrytego zespołu, aby pozyskać naszych pierwszych klientów i udowodnić wystarczającą wartość, abyśmy mogli przejść do rundy początkowej.

„Plan jest taki, aby w tym roku poszukać finansowania instytucjonalnego. Teraz zaczynamy podgrzewać te rozmowy”.

Matematyk dr Tian Sang, który wykładał Sir Alexandra Changa na Uniwersytecie w Melbourne, dołączył do Minikai jako dyrektor operacyjny.

„W ciągu trzynastu lat nauczania spotkałem wielu uczniów, ale zawsze pamiętam Kiyoki” – powiedziała dr Sang.

„To rzadki talent i kiedy usłyszałem wizję Minikai, musiałem do niego dołączyć”.